Skocz do zawartości

Co mi zrobią gliny????????


Rekomendowane odpowiedzi

Z policja nie ma zartow. Jezeli mieszkasz na wsi, masz charakterystyczne moto np. cross i do tego glosny, jezeli takiego moto drugiego nie ma w okolicy to po prostu mozesz miec przesrane. Bo wiem bo ja tak zrobilem. Policja stala sobie w drodze polnej przy ulicy, wyjezdzam z bramy, patrze policja, wiec skrecam w droge polna naprzewciko policji, 1 i 2 i 3,4. musieli slyszec jak przyspieszam(a glupi wtedy bylem ze tak szybko jechalem). Pozniej kilka dni przyjechali do mnie, i sie pytali czy nie mam zadnego moto. Powiedzialem ze mam, kazali mi go pokazac i stwierdzili ze to byl ten, wiec pokaz papiery, a ja nic nie mam :-(. Jeszcze raz Cie zlapiemy to bedzie ciezko z Toba. 2000zl za brak OC. I kolegium na 5 lat na zdawanie prawka. Tak gadali mi. Ale jak z policja to trzeba byc grzecznym, nie pyskowac, mowic prawde. Wtedy inaczej patrza, natomiast na tego co sie kloci i pyskuje to zaraz na miejscu spisuja Ci i mandat za moto, kolegium, sprawa sadowa. Wiec uciekajcie jak jest wiecej takich samych moto jak wy macie w okolicy, w innym przypadku nie radze bo predzej czy pozniej i tak sie dowedza ze to Twoje moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie tak sie sąsiedzi przyzwyczaili, że jak ktos przejechał motocyklem po osiedlu to zaraz na mnie było mimo że nawet motocykla w tym czasie nie miałem.  

Pozdro dla sąsiadów

U mnie to samo. Czekalem na zebatki do TS i moto stalo 2 tygodnie. Jade sobie kulturalnie rowerkiem i wywala taki dalszy sasiad: "ILE TY MOZESZ JEZDZIC TYM MOTOREM???? OD MIESIACA ODPOCZAC NIE MOGE! TYLKO ZAPIER****...." oczywiscie potem gadki w stylu nie madrzyj sie bo wezwe policje. Naszczescie inni sasiedzi sa nastawieni przyjacielsko i chwala im za to. Jak mnie zatrzymuja na moto to zeby sie spytac jak lata, ile ma km i powiedziec ze ladny :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz tablice i jezdzisz jak beda chcieli cie złapać to uciekaj

TodI tu Cie nikt urazic nie chce ale po co taka informacja (nie bede mowil na jakim poziomie) osobie ktora zalozyla ten temat 2 lata temu? Rozumiem ze chcesz miec duzo postow, ale na forum istnieje taka zasada ze postow sie nie odswieza i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam takie oto pytanie, chce kupic wske, taka najtansza, bez papierow bez niczego, nie mam tez zadnych uprawnien, ale mam zamiar jezdzic nia tylko po polnych drogach(nieutwarrdzonych), czy w razie czego policja moze mi cos zrobic?

Oczywiscie. Nic CI nie moga zrobic jedynie wtedy kiedy jezdzisz po swoim terenie prywatnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A jak wyjedziesz na drogę publiczna i Cię złapią to odbiorą Ci możliwość zrobienia prawa jazdy do pięciu lat.

Polne drogi, nieutwardzone, to takie same drogi jak te z asfaltem (w myśl Kodeksu Prawa Drogowego), także nic Ci to nie daje że pycisz po poln ej drodze i rozjedziesz jakieś dziecko bez uprawnień do jazdy i bez ubezpieczenia. W tym przypadku Paweł_Gdańsk, sądząc po wieku, miałbyś prze*ebane, a mówią konkretniej - więzienie.

Lepiej się 2 razy zastanowić czy stać nas na takie ryzyko...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
polne drogi, to to samo, co asfalt?

 

No nie do końca. Droga asfaltowa, to tzw droga twarda, droga polna to droga gruntowa.

 

Natomiast: Kodeks Drogowy. Dział I. Przepisy ogólne: "Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza drogami publicznymi, jeżeli jest to konieczne dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa uczestników tego ruchu".

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...