Skocz do zawartości

Tuning GS 500


Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl miał być przygotowany pod wyścigi w poznaniu na torze a regulamin narzuca ograniczenia. I tak zajął drugie miejsce a mądre głowy pod przewodnictwem Włodka Kwasa rozmontowały 5 motocykli po ostatnim wyścigu. Nie znaleźli nic w naszym do czego mogliby się doczepić i na przekór regulaminowi nie zauważyli sportowego filtra w GS500 innego zawodnika który był ich faworytem.

Teraz wiem jak to funkcjonuje i mogę z takiego silnika pociągnąć 10 koni tylko nie jestem pewny jak długo wtedy pożyje.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jezdzic szybciej na GS 500 to zostaw silnik w spokoju, bo zadne czesci aftermarket duzo wiecej koni mu nie dadza, a zmien mu przod na 88 GSXR 7.5 / 1.1 kompletny z kolem, blotnikiem i hamulcami.

To nie jest trudna przerobka - zdejmujesz oryginal a wkladasz GSXR i zaczynasz szybciej jezdzic. Dobry amor na tyl i opony i bedziesz 2x szybszy na tym moto niz teraz.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze wiem że regulanmin zabrania modyfikacji airboxu ale kolegi szfagra to nie ogranicza.

 

według mnie;) to fabryki się nie poprawia' date=' a ten kto się na to decyduje to chyba dlatego że ma za dużo kasy. Każdy tutaj to wie : :IM BARDZIEJ PODKRĘCISZ TYM MNIEJ PRZEJEDZIESZ"[/quote']

 

Bujda. A może po prostu ja nie jestem "każdy" :D. Oczywiście wykręcenie 100KM (spręzarka czy nitro) z GS 500 potwierdza Twoją teorię ale dostrojenie wydechu, gaźnika i filtra powietrza nie skróci żywotności silnika. W wielu motocyklachwymiana filtra, wydechu i dysz to pierwsza rzecz jaką nalezało by zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby fakt filtr świece i regulacja gaźnika nie skróci żywotności, ale ja nie o takic modyfikacjach myślałem;) TUNING to w polsce "narazie" bardzo okrojone pojęcie:( zazwyczaj kończy się na k&n , świecach i dynojet-ach;) no ewentualnie g-pack albo powercomander ale nie w GS500;)

P.S. bez urazy, szanuję każdego motocyklistę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kręcicie w swoich postach jak w silnikach.

Podstawą żywotności silnika jest prawidłowa regulacja gaźników.

źle wyregulowane gaźniki skracają żywotność silnika radykalnie.

Czszęste sprawdzanie gaźników nie zaszkodzi silnikowi ale kombinacje z wydechem bardzo szkodzą.

GS500 jest bardzo dobrym motocyklem dla początkujących i nie można go lekceważyć. Dopiero po nabraniu wprawy można się przsiadać na 4 cylindry. Dla przykładu w Poznaniu kilka motocykli GS500 schodziło poniżej 2min. a w tym roku Koreańska kopia SV650 nadal nie może się zbliżyć do tych czasów na okrążeniu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola Hola panowie!!!

Prawdziwy mętlik mi tu urzadziliście, tysiąc pomysłów, tyle samo krytyki a ja dalej nie wiem co jest grane. Wydech i koła póki co chcę zostawić w spokoju. Świece i filterek powietrza chętnie zmienię no i na dysze też bym mógł się połakomić, więc może ktoś ma jakieś konkretne modele lub symbole w głowie to chętnie posłucham.

 

[ Dopisane: 12-07-2005, 18:44 ]

No i jeszcze jedno czy ktos wie gdzie mółbym dokonać regulacji gażników we Wrocławiu i okolicach, tylko proszę o jakieś inne warsztaty niż Motorland czy na Rakowej bo słyszałem, że stosunek wydanej u nich kasy do wykonanych usług nie należy do ciekawych

 

[ Dopisane: 12-07-2005, 19:04 ]

Może jeszcze ktoś ma pojęcie czy takie defekty jak to, że powyżej 8-9tyś nie chce iść i to, że nie mogę wkręcać manetki do oporu tylko łagodnie ją wkręcać bo mi się krztusi to tylko sprawa regulacji gażników czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szkoda zakładac nowy post wiec dopisuje do tego :]

 

jakim sposobem rozwiercaliscie fabryczny wydech w GSie bo zeczywiscie fabrycny wydech troche zamulony jest a po rozwierceniu jaki efekt to daje ???

i jeszcze pytanie czym to rozwiercaliscie? jakie wiertło,dł.. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...