Skocz do zawartości

Na pierwszy raz


Rekomendowane odpowiedzi

O zdawaniu na 80 to nie spotkalem sie zeby w jakim kolwiek przypadku ktos zdawal na 80, zawsze na 125 sie zdaje. Zdjecia jutro przyszykuje i dam nowy temat zeby kazdy kto sie przesiada ze skuterka wiedzial :] relacje z kursow beda na pewno :]

Pozdro. W Gdyni nie ma jakiegos salonu z moto?? Proponowal bym ci pojsc albo do jakiegos salonu albo dilera i sobie poogladac moto (powiesz ze jestes zainteresowana ale jeszcze nie wiesz co, podejdziesz do DT i zapytasz sie czy mozesz usiasc zeby sprawdzic czy dasz rade dosiegac albo cos, pewnie beda stali kolo ciebie ale sie przymierzysz :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm są jakieś tam salony, wybór niewielki na wystawce (w zasadzie nie wdziałam nigdzie żadnego Enduro na widoku wystawionego 8O ), ale na pewno pogadać można. W salonie Aprilli to tylko krowy stoją :D Ale jaaaaakie ... 8)

Będę musiała się jeszcze uważniej rozejrzeć :)

 

btw. nie chodzi mi o zdawanie na 80. A1 jest DO 125cm3, więc włącznie z 50, 80, 100. Zamierzam w przyszłym tygodniu połazić trochę po szkołach jazdy i popytam. Miałam na myśli to, że takowa szkoła może nie dysponować 125 ... I co wtedy :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Na początek wypadałoby się przedstawić a więc nazywam się Łukasz i mam lat prawie 17 :buttrock: Nie przypadkiem znalazłem się na forum motocyklistów, ponieważ motocykle to moja pasja a głównie ENDURO :) Sam jestem posiadaczem SUZUKI DR-Z 400 które bardzo sobie chwale i na nic innego jak narazie nie zamienie ;) Wcześniej jeździłem na yamasze dt 50 którą też sobie chwaliłem ponieważ była niezawodna a co najważniejsze bezawaryjna, ale jednak to nie było to samo co 400cc :evil: Odnosząc się do tematu, moim zdaniem taka yamaszka dt to całkiem fajny sprzęcik dla dziewczyny która dopiero zaczyna przygode z enduro ale DT to nie zabawka i trzeba uważać żeby krzywdy sobie nie zrobić :D Ale jak to mówią "wszystko dla ludzi z umiarem" tak więc Insane życzę powodzenia w wyborze sprzęcika :buttrock:

 

pzdr :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej młodzieży na A1 16 lat i 9m-cy, nie mam pojecia co za becwał te miesiące dołożył,ale chcizłem syna na A1 wysłac dwa m-ce temu , byłem zdecydowany do momentu w którym sie dowiedziałem że po skonczeniu 18 ,nie dostanie A "z urzędu "tylko musi zaliczyc nowy kurs i egzamin ,stwierdziłem że wydawanie kasy praktycznie na rok mija sie z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie slyszalem o zadnych 9 miesiacach 8O

miesiac temu bylem u egzaminatora i powiedzial, ze po wakacjach mam sie stawic i moge robic, pare ludzi z forum tez robilo :D mysle ze znowu ktos puscil jakas plote i takie nie sprawdzone inf ale nie podwazam twojego zdania bo mogles tak slyszec. Co do tego, ze musisz jeszcze raz zdawac na A to prawda ale odchodzi ci juz zaswiadczenie lekarskie (50zl) egzaminy teoretyczne (90zl), wogole cala teoretyka ci odchodzi tylko musisz zaplacic za praktyke.

Pozdro

 

[ Dopisane: 09-07-2005, 00:25 ]

aha moj kumpel byl tydz temu i sie zapisal juz, nic nie mowili o 9 miesiacach

 

[ Dopisane: 09-07-2005, 00:26 ]

SuRi Witamy na forum. Naprawde masz takiego fajnego sprzeta?? Pogratulowac, ale gdzie nim jezdzisz?? Jeszcze rok do prawka co nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuRi, wiem, że to nie są zabawki, i że żeby czerpać radość z jazdy, to trzeba jeszcze umieć jeździć i odpowiednio sprzęt wykorzystać :D Nie planuję zaszczycać swoją obecnością szpitala miejskiego :lol:

No i ... złego diabli nie biorą :twisted: :!:

 

Doktor, wiem o tym 8O Też czytałam ostatnio te wszystkie przepisy i to wyjątkowo mnie zdziwiło. Ale jednak naprawdę ciągnie mnie do motocykli i chyba bym nie wytrzymała 3 lat :lol: a ten niecały rok ostatecznie da się znieść ;) Dokładnie się w międzyczasie rozejrzeć, kasy trochę odłożyć ... :)

 

[ Dopisane: 09-07-2005, 00:27 ]

Maly-PMI z tymi 9'cioma miesiącami, to chodziło o to, że jego syn ma 16 lat i 9 m-cy, więc już prawie 17 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej młodzieży na A1 16 lat i 9m-cy, nie mam pojecia co za becwał te miesiące dołożył,

 

To o co chodzi z tymi " nie mam pojecia co za becwał te miesiące dołożył" ?? 8O

Nie wydaje mi sie zeby chodzilo o lata i miesiace ale moze zle zrozumialem . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się jeszcze jedno, dość ważne pytanie :)

Jak wygląda utrzymanie takiego motocyklu, jeśli chodzi o koszta? Średnie miesięczne utrzymanie,wykluczając paliwo i olej, bo to wiadomo - różnie, i zależnie od maszyny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy no chyba chodziło o to, że jeżeli syn ma już niemalże 17 lat, to za rok na A musiałby i tak A1 zdawać ... I że się nie opłaca inwestować, i lepiej poczekać ... :) :?:

 

[ Dopisane: 09-07-2005, 00:46 ]

qrde no wyprzedził mnie :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no enduro 125 dasz rade napewno ale nie radze crosa np CR 125 to juz dobre 40 koni :) a wazy z 80 kilo

nie masz zadnego znajomego co by mial jakies enduro 80-125 ccm zreszta posiadacze 125 ile waza wasze maszyny :?: nie mowie tu o wyczynach bo te odchudzone na maxa

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze do prawka jeszcze troszke czasu mi zostalo ale narazie zadowalam się tylko i wylacznie jazdą off road :D Juz jedne wakacje czesciowo spedzilem w szpitalu za sprawą pewngo Pana z peugeota 106 tak wiec moze niewielki ale uraz pozostal jesli chodzi o jazde po ulicach ;) A jak juz zrobie prawko to cos sie pomysli :evil: A Tobie Insane jako ze jestes poczatkujaca radze na prawde uwazac bo to nic przyjemnego zatrzymac sie na samochodzie :buttrock: Ale czytajac Twoje posty mam wrazenie ze madra i rozsadna z Ciebie dziewczyna a wiec na pewno sobie poradzisz :) oby bezkolizyjnie :buttrock: pamiętaj :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mialas zadnego doswiadczenia z motocyklami z manualna skrzynia biegow??

I oprocz skuterka nic ?? Powiem' date=' ze bedzie ciezko[/quote']

Nie no, nie przesadzajmy. Manualna skrzynia biegów to nie jest żaden kosmos. Kwestia paru minut i skrzynia opanowana. Mając odpowiednie pieniądze to chyba dobrze zacząć od motocykla typu DT 50 czy 80. Wiadomo że w ogóle najlepiej to zacząć od jakiedoś village ridera typu WSK albo jakiś Ogar ale jesli ktoś nie czuje się na siłach :) to DT powinna być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie enduro nie jest wielkie, zalezy jak jezdzisz i eksploatujesz maszynke. Na pewno trzeba smarowac lancuch (jest temat temu poswiecony) i naprawiac to co sie psuje a poza tym nic, no i jeszcze myc sprzeta.

 

[ Dopisane: 09-07-2005, 01:02 ]

Nie przesadzajmy... No nie wiem. Zawsze tak jak mowisz najlepiej sie nauczyc na czyms "podworkowym", ja sie uczylem na motorynce. Wrzucanie biegow, obroty i wszystko trzeba wyczuc i nabrac przyzwyczajenia. Od 12 roku zycia spedzam cale lata na motorze. OOOOHHH to juz 5 lat bedzie, dla mnie sezon caly czas trwa caly rok, nawet w zime jezdzilem (mowie jezdzilem bo teraz nie mam sprzeta i szukam jakiegos). A jezeli nie jechala nawet na jakiejs motorynce z biegami, wogole na niczym to na pewno duzo razy zadusi sprzeta, pare razy w cos wyrznie jak wyrzuci spod siebie tumany piachu ruszajac.

 

KURDE DZISIAJ chyab nie zasne !! Wlasnie znalazlem super moto za tanie pieniadze a nie moge powiedziec bracholowi bo spi ( on mi doklada i kupuje moto) zeby zadzwonil do goscia :cry: .

Fajne Kawasaki KMX 125 98rok cala sprawna tylko tylni amortyzator do wymiany za 2600zl :)

 

PS. Jak juz bedziesz sie uczyla jezdzic to radze na piasku !! Na piachu zamielisz jak za duzo gazu i wogole a na betonie postawi cie na kolo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne Kawasaki KMX 125 98rok cala sprawna tylko tylni amortyzator do wymiany za 2600zl

Czarny? Jesli tak to chyba go widzialem tylko cena byla 3000zł do negocjacji. Przod tez ciekl a w silniku coś stukalo, takze najpierw dokladnie obejrzyj :lol:

 

 

SuRi: respekt dla rodzicow :) . Mnie by z domu wyrzucili jakbym cos powyzej 125cc kupil :D . Jak DT'tke125 zobaczyli to juz załamka była ze to wielkie, potezne itp :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...