Skocz do zawartości

MZ ETZ 150 - amortyzatory


chopin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, w mojej ETZ 150, w tylnych amortyzatorach nie ma oleju (w przednich z resztą też nie jest dobrze) , bo się strasznie buja a powyżej 70 to juz strach jeździć na tym. Prawdopodobnie puściły chyba jakieś uszczelniacze. Nie wiem dokładnie ponieważ mam MZ dopiero od 2 dni i się jeszcze nie znam na tym wszystkim. W zwiazku z tym mam pytanie: Czy tylne amortyzatory są rozbieralne, czy do się do nich dokupić poszczegóne części czy też trzeba kupić całe nowe?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nie baw w rozbieranie (to zostaw dla swojej Pani na wieczór :mrgreen: ) tylnych amorków tylko kupuj nowe, 130 złoty to jeszcze nie wydatek, a sprzodu wymień tylko simeringi i zalej olejem amoryzatorowym i po sprawie :) . robota bułka z masłem.minimum wiedzy, robotę potraktuj jak zabawę i będzie wszystko dobrze. w razie czego pytaj na pw.

 

[ Dopisane: 14 ]

ps. nie kupuj zielonych simmeringów do przednich lag tylko czarne są trwalsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kosztują 65zł/sztuka.

Orginalne

 

Gdzie? Bo u mnie to za jeden ponad stówkę wołają.

 

Postanowiłem rozebrać te amortyzatory, w środku po prostu jeden syf, :? a oleju ani grama. Zobaczymy, pobawię sie troche z nimi, a jak nie da rady to kupie nowe. Ile oleju wchodzi do tych amorków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie?

W Mińsku Mazowieckim jest sklep i tam były ale pytałem sie z pól roku temu. Na agmocie też są ale chyba jakieś podróby (cena chyba 40zl/sztuka).

Moim zdaniem tył możesz naprawić. Ale z przodem to inna chistoria. Możesz go uszczelnić nie będzie ciekł i tłumienie sie poprawi.

Po pewnym przebiegu na tulejach powstaje luz i sprzęt przy wyższych prędkościach prowadzi sie niepewnie.

Ja w zime jak kasa będzie wymieniam obie lagi na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...