Skocz do zawartości

Jaki sposób na odkręcenie spiłowanej śruby spustowej ?ETZ250


Maciek_k03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam: cos stalo mi sie w silniku, no poki co wiem tyle, ze cały czas jest luz, i nie da sie wbic zadnego biegu. mialem tak kiedys w ogarze 200 i okazalo sie ze to taka kuleczka (wielkosci lozyska) wyleciala spod takiej "tacki" ktora wbija biegi, to chyba to samo. a moj problem poki co polega na tym, ze chcialem spuscic olej z silnika zeby rozkrecic lewy dekiel, okazalo sie, ze jest ona spiłowana, klucz sie przekreca i nie zaskakuje :/ jak mozna to pokonac zeby ja odkręcić, moze znacie jakis patent ? z gory dzieki za podpowiedzi !

 

Maciek

 

PS. dawno na tym forum nic nie pisalem, ale powoli wracam do czytania postow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobil inaczej.Nie nacinal jej tylko polozyl moto na prawym lub lwym boku i podszlifowal srube na bokach tak zeby zalozyc klucz (plaski)o rozmiar mniejszy.

Jak dospawasz nakretke moze sie urwac.

Jak ja natniesz brzeszczotem to mozesz jej nie odkrecic bo moment bedziesz mial zamaly.

Powodzenia.

 

Zawsze mozna rozwiercac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek spustu oleju i tak do wymiany - 20 zeta. sprobuj wbic nasadke mniejsza - czasem sie udaje. jak nie, to rady poprzednikow, najlepiej klucz do rur.

 

Tez tak mysle, takim kluczem wykrecilem kiedys oske z takiego czegos :( a jak wiadomo oska jest okragla, czyli jeszcze gorzej niz zjechana sruba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej chyba przylozyc klucz niz nacinac? poza tym - naciecie oslabia material i co sie stanie jak natnie i ukreci calkiem leb? no i naciecie przeniesie mniejszy moment, bo inaczej wszystkie sruby z tej zasady bylyby na srubokret, ale nie sa. na srubokret sa tam, gdzie wymagane male momenty: plastiki i duperele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...