Skocz do zawartości

Mz 250, Cz 350, Mz 150.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nieźle mieszam na forum. Sorka!!! Pytam i pytam na temat motorów i nic konkretnego z tego nie wychodzi. Jestem na etapie wyboru motocykla i w końcowej fazie zbierania kasy:] tym razem chciałbym dowiedzieć się czegoś n/t mz 250 i cz 350. Jesli moglibyscie wstawcie tuta swoje porownania tych modeli. Interesuje mnie czy takie motory nadawały by się na pierwszy motor dla kogoś kto wcześniej przez tydzień (;]) uczył sie jazdy ogarem 205.... mam 14 lat, i w związku z tym problem...kupić moto zarejestrowane na 50ccm- by móc jeżdzić po drogach publicznych, czy coś mocniejszego do jazdy po polach... W okolicach mojego miejsca zamieszkania jest wiele dróg polnych...setki kilometrów....lasy itp. mam bardzo skromne środki finansowe- 1000-2000zł. Z tego co się orientuje trudno dostac wmiare dobry mtorower za te pieniadze, natomista Mz i Cz tak. Pomóżcie!! Co radzicie?? Za 1,5 lata zamierzam zrobić prawko A1. Może mz 150?? Co o tym myslicie??

Każda wasza wypowiedz jest w tej chwili dla mnie na wage zlota....czy nie sadzicie ze 150-350ccm to troche za duzo na pocztek?? Mysle jednak ze te maszyny nie maja juz takiego kopa jak te obecnie produkowane...dam rade??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej jeździłeś na ogarze to kup sobie jakiś lepszy motorower.

Może simson.

Te modele (150-350) nadają sie na pierwszy motocykl ale nie dla 14 latka.

Ja kupiłem sobie etz 250 jak miałem 16lat.

Kopa może i nie mają ale jak wsiądzie na to baran (to nie o tobie) to prędzej czy później zrobi sobie kuku. Znam takich gadali "to tylko mz czy cz" a potem lądowali w rowach i na drzewach.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jesli masz 14 lat to CZ bym odpuscil na starcie bo bedziesz mial najzwyczajniej problemy z jej utrzymaniem (nie dosc, ze duza to jeszcze ciezka).

Etz 250... hmmm... teraz raczej nie to.

etz 150 - juz predzej aczkolwiek w 100% popieram przedmowce,

kup charta lub simsona (albo jakas japonie 500 czy 80 ccm) i przynajmniej sobie posmigasz legalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę sie zgodzić z kolegami, że MZ 250, CZ 350 jest za mocna na początek, ale przypomina mi się historia mojego kolegi ze szkoły podstawowej. Chłopak w ósmej klasie podstawówki (13-14lat miał) pojechał z ojcem na giełdę i kupił sobie MZ ETZ 251e!!! Jeździł nią do podstawówki, w jedną stronę miał ok 20km, oczywiście żadnych papierów nie posiadał. Sam się dziwię, żę rodzice pozwolili mu jeździć w tak młodym wieku na takim sprzęcie. Jeżeli chodzi o policję to w naszych okolicach (Bieszczady) jest tylko jeden posterunek policji na... w sumie nie wiem ile miejscowości ale bardzo dużo. Wtedy jeździli starym uazem wieć nigdy nie mogli go złapać tym samochodem, a uciekał im kilka razy, później dali sobie spokój :lol:

Jeździł tą etką kilka lat, nigdy nie miał żadnego wypadku. Mimo młodego wieku jeździł bardzo rozważnie co nie znaczy, że nie lubiał poszaleć...

Jakiś czas temu sprzedał Mz i śmiga już na jakiejś japoni. Więc :(

Moim zdaniem lepiej zacząć od czegoś mniejszego, mieć na to papiery, bo jazda bez prawka jest za bardzo stresująca i niebezpieczna(wiem to z autopsji), ale przykład mojego kolegi pokazuję, że mimo młodego wieku można sobie poradzić z większą pojemnością. :)

 

pozdrawiam.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z wcześniejszymi postami,kup sobie jakiegoś wypasionego simsona a jeśli chcesz coś mocniejszego to bym ci radził 150 ponieważ z tych trzech kture wymieniłeś mz 150 wydaje mi się że będzie najlepsza dla ciebie na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę sie zgodzić z kolegami, że MZ 250, CZ 350 jest za mocna na początek, ale przypomina mi się historia mojego kolegi ze szkoły podstawowej. Chłopak w ósmej klasie podstawówki (13-14lat miał) pojechał z ojcem na giełdę i kupił sobie MZ ETZ 251e!!! Jeździł nią do podstawówki, w jedną stronę miał ok 20km, oczywiście żadnych papierów nie posiadał. Sam się dziwię, żę rodzice pozwolili mu jeździć w tak młodym wieku na takim sprzęcie. Jeżeli chodzi o policję to w naszych okolicach (Bieszczady) jest tylko jeden posterunek policji na... w sumie nie wiem ile miejscowości ale bardzo dużo. Wtedy jeździli starym uazem wieć nigdy nie mogli go złapać tym samochodem, a uciekał im kilka razy, później dali sobie spokój :lol:  

Jeździł tą etką kilka lat, nigdy nie miał żadnego wypadku. Mimo młodego wieku jeździł bardzo rozważnie co nie znaczy, że nie lubiał poszaleć...

Jakiś czas temu sprzedał Mz i śmiga już na jakiejś japoni. Więc :)  

Moim zdaniem lepiej zacząć od czegoś mniejszego, mieć na to papiery, bo jazda bez prawka jest za bardzo stresująca i niebezpieczna(wiem to z autopsji), ale przykład mojego kolegi pokazuję, że mimo młodego wieku można sobie poradzić z większą pojemnością. :)  

 

pozdrawiam.

u mnie bylo to samo... chlopak 13 lat i kupil sobie jawe 350 TS. Zyje do tej pory... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj zarobiłem 60 zł......:) wiec srodki caly czas rosna:] zobaczymy co bedzie niedlugo. W kazdym badz razie nie kupie zadnego gowna, uzbieram kasy tyle ile bedzie trzeba ......zobaczymyjak bedzie ze srodkami finansowymi pod koniec wakacji.....mz150........lub aprilka rs:] na aprilie sa szanse jak mi cos starzy doloza....zeby nie zakladac nowego tematu- apki rs przed 99r. mocno sie roznia od wersji pozniejszej??nie wiecie od ktorego roku jest produkowana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zgadza ma tymi wypowiedziami

Jeśli chcesz czekać do końca wakacji, to proponuje zacząć tą dyskusje w zimie

Wtedy ustalisz co tak naprawde jest ci potrzebne i ile tej kasy tak naprawde uzbierasz

Bo po wakacjach to już se nie pojeździsz zbyt wiele i będzie cię bolało że maszyna stoi w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...