Skocz do zawartości

zabezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

wiem... temat byl walkowany wieele razy. Przeczytalem wiele stron , w sumie wiadomosci sie powtarzaly jest jedno ALE. Wszyscy pisali tam o jakis motocyklach za duze pieniadze i wieksze pojemnosci. Za jakis tydzien bede mial Aprilie RX 50 i coraz bardziej sie niepokoje... Mieszkam w krakowie, nowa huta , wiec nie za ciekawie.... Garaz mam ale parkuje tam moja ciotka i nie wiem czy sie zmieszcze. Prawdopodobnie bede parkowal na parkingu strzezonym badz w garazu. Oczywiscie planuje kupic jakiegos disc locka ( jakiego??) i lancuch solidny. Jak to jest z motorowerami , tez jest na nie taki popyt? Mam 2 opcje ( moze bedzie wiecej ) parking strzezony podziemny i otwarty z tym ze moze bede mogl w jakiejs budzie trzymac moto . To co wybiore bedzie zalerzec pewnie od ceny , jutro sie rozejrze. Oczywiscie na motorku bede jezdzil tez po miescie wiec bede go stawial w roznych miejscach.... tu sprawdzi sie pewnie zestaw disclock , lancuch + pokrowiec na motor? Jakie sa wasze uwagi co do zabezpieczenia motoroweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko proponuje jakiś łańcuch

disc lock tak jak i blokada kierownicy często jest zupełnie nieprzydatny bo najszybciej i najłatwiej jest buchnąć moto we czterech zarzucając go na pakę większego auta

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to troszke sie z tym parkingiem uspokoilem. Disc lock jezeli bedzie tylko pasowal ( Aprilia RX 50 ) to kupie, lancuch napewno. Co do zostawiania na miescie bede staral sie stawiac moto na platnych parkingach ( w krk takich nie brakuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem łańcuch magnum za około 300 i w sumie jestem z niego zadowolony Mocne zapięcie i ogniwa o średnicy 10 mm. Jedyny minus to jego waga na oko ze 3-5 kg ale pod siedzeniem w GSie mieści się bez problemu (160 cm długości) więc odpada noszenie go w plecaku. No i można się przypiąć do przyrody znaczy się do stałego elementu krajobrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zostawiania na miescie bede staral sie stawiac moto na platnych parkingach ( w krk takich nie brakuje )

 

No to tylko upewnij się, czy jest to parking płatny, czy strzeżony. Bo to są dwie różne sprawy. Na parkingu strzeżonym mają obowiązek pilnować twojego pojazdu, na płatnym tylko płacisz za miejsce. Słyszałem jeszcze o parkingach dozorowanych. Nie wiem na czym to polega i czy również odpowiadają za pozostawiony pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje złodziei.

1. Dresik, lub inny mało inteligentny osobnik który zauważył moto i pomyślał, że fajnie by się było przejechać, a potem ewentualnie sprzedać,

2. Złodzieje, którzy wcześniej obserwują moto, i zabezpieczenia jakie stosujesz.

 

Na złodzieja nr 1 wystarczy nawet blokada kierownicy, którą nie jest tak łatwo złamać, lub wspomniany disc lock, taki nieprzygotowany złodziej nie ma szans...

Na ZŁODZIEI nr 2 nie ma sposobu. Z reguły są to 2-4 gości, którzy obserwują ciebie i moto dłuższy czas (np jak jeździsz moto do pracy). Mają dźwiękohłonnego wana, którym to podjeżdżają, wychodzą, biorą moto w czwórkę i wnoszą moto do vana. Zamykają dżwi i tyle ich widziano. Blokada kierownicy, disc lock bezużyteczne, Alarmy... z reguły są to alarmy przechyłowe, które piszczą, lub odcinają zapłon. Niestety taki alarm włącza się po 3 sekundach, a widziałem osobiście na filmiku, w którym 3 gości wnosi R1 do vana w 3.5 sek. Alarm zaczyna wyć, ale dżwi są już zamknięte, i nic na zewnątrz nie słychać, a w środku mają dużo czasy coby piszczałke odłączyć. Jedyną przeszkodą mógłby być dla nich solidny łańcuch (którym moto byłoby dopięte do wkomponowanego w otoczenie np. drzewa), ale chyba nie muszę mówić, że taki łańcuch w również można bardzo szybko rozciąć, lub rozszlifować...

 

To tyle. Ja mam w moto tylko blokade kiery, i licze raczej na spotkania tego pierwszego typu złodziejaszka.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam garaż z monitoringiem firmy ochroniarskiej ! Jakby co, to panowie bez karków przyjadą i amatorów cudzej własności przekonają, że nie warto wyciągać rąk po nie swoje.... :) :) :P :P Koszt niewielki, a sen spokojny.

Ale tak na wszelki wypadek i tak przypinam moto do kotwy w podłodze...

A na mieście? Standardowo: łańcuch albo blokada na tarczę. Poza tym staram się nie odchodzić zbyt daleko od motocykla, by był cały czas na oku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...