Skocz do zawartości

Co kupić?


chopin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Jak na razie jeżdzę na ogarze 205, ale powoli zaczynam się zastanawiać nad czymś innym. Na razie tylko w sferze planów, tak żebym wiedział na co kasę zbierać. W związku z tym mam do Was kilka pytań. Myślałem na temat moto tak ok za 2 tys. złotych może troszkę więcej. Z tego co zdążyłem się zorientować za taką kwotę mogę poszukać Hondy mbx i yamahy dt 50/80. Bardziej skłaniałbym się ku Hondzie, ze względu na to, że zamierzam jeździć po drogach. Czy możecie powiedzieć coś na temat awaryjności, dostępu i ceny części tych motorowerów? Czy może jednak lepiej za tę kwotę zainwestować w simsona?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpacz jeszcze yamahe rd 80 tania solidna mocna i fajna.

Ten moto nic nie udaje nie udaje ścigacza ani endurasa tylko jest po prostu małym motorkiem ,jak byś chciał wiecej sie o nim dowiedzieć to napisz,ja jestem okurat takiego posiadaczem i go sobie chwale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpacz jeszcze yamahe rd 80 tania solidna mocna i fajna.

Ten moto nic nie udaje nie udaje ścigacza ani endurasa tylko jest po prostu małym motorkiem ' date='jak byś chciał wiecej sie o nim dowiedzieć to napisz,ja jestem okurat takiego posiadaczem i go sobie chwale [/quote']

Calkiem fajne mto ale mbx tez niczego nieudaje i moi8m zdaniem jest wpozadku. Nieno ogulem wszystkie te sprzety wraz z Dt sa dobre ale ejsli chcesz jezdzic po drogach wybierz cos z mbx czy rd bo dt moze okazac sie niewygodna po jedzie po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys jezdziłem na RD 80 kumpla. nie wiem jak mbx ale dla mnie rd jest za mała (mam 174 cm wzrostu). najgorsza jest niska kiera ktora obija mi kolana. gdyby tak zmienic kierownice na wyzszą to może by sie cos poprawiło (kumpel akurat ma niska "ala ścigacz" :P )

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do MBX nie ma problemu z dostępnością częsci. Można znaleść nowe w sklepach jak i używane od kogoś. Polecam ten motocykl. Sam na nim jeżdże i nigdy się nie zdarzyło że coś sie zepsuło. Ale wiadomo wszystko zależy od motocykla.

 

Widzę ze masz 14 lat jeżeli to jest twój drugi motocykl po Romecie to polecam Simsona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys jezdziłem na RD 80 kumpla. nie wiem jak mbx ale dla mnie rd jest za mała (mam 174 cm wzrostu). najgorsza jest niska kiera ktora obija mi kolana. gdyby tak zmienic kierownice na wyzszą to może by sie cos poprawiło (kumpel akurat ma niska "ala ścigacz" :evil: )

Dobra ja mam 196 cm i jakoś nie obijam nogami kierownicy rd są dość wysokie wyższe na bank od mz etz ' date='wsk itp .Mi jeździ sie całkiem wygodnie ,moze jeździłeś na jakiejs innej rd ...

Do RD jest również mnustwo części nowych i urzywanych bardzo czesto ktoś sprowadza jakąś rd z niemiec wystawia na allegro na części .

 

Widzę ze masz 14 lat jeżeli to jest twój drugi motocykl po Romecie to polecam Simsona

ejj no nie przesadzajmy moim zdaniem spokojnie mozesz atakować w tym wieku japońca :( Przecież to nie są jakieś potwory troszke rozsądku wystarczy w pierwszym tygodniu i to wystarczy .Chłopak jak w tak młodym wieku dosiądzie japońca to już bedzie zbierał potrzebne doświadczenie by potem dosiąść jakąś prawdziwą ścigawke lub inny moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja mam 196 cm i jakoś nie obijam nogami kierownicy rd są dość wysokie wyższe na bank od mz etz ' date='wsk itp .Mi jeździ sie całkiem wygodnie ,moze jeździłeś na jakiejs innej rd ...

[/quote']

 

Masz swoja fotke na tej rd??:evil:

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj no nie przesadzajmy moim zdaniem spokojnie mozesz atakować w tym wieku japońca Przecież to nie są jakieś potwory troszke rozsądku wystarczy w pierwszym tygodniu i to wystarczy .Chłopak jak w tak młodym wieku dosiądzie japońca to już bedzie zbierał potrzebne doświadczenie by potem dosiąść jakąś prawdziwą ścigawke lub inny moto.

 

No w sumie masz racje. Musi sie troche oswoić z mocą bo w porównaniu do Rometa mbx ma poweraaaaa. Ale tak myśle ze mbx bedzie w sam raz.

Powodzenia w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Nie interesowałem się dotychcza rd, ale z tego co udało mi się wyszukać w necie to też fajny motorek. Jak widzę zdania co do wielkości rd są podzielone, ja mam 183 cm. Inna sprawa to, że faktycznie nie mam doświadczenia w jeździe na czymś mocniejszym niż Romet. Skłaniam się jednak mimo to przy japońcu ponieważ

mam już prawie 15 latek :( motorka i tak nie kupie teraz tylko jak uzbieram kasę, a to może potrwać :evil:. Wolę również coś mocniejszego bo nie uśmiecha mi się robienie A1, i pojeździł bym na nim do zrobienia A.

Jedynym powodem dla którego waham się między simsonem a japonią to cena i dostępność części.

Jak wygląda żywotność silników w tych japońskich motorowerach? Mają one nawet ( o ile się nie myle ) ponad 10 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda żywotność silników w tych japońskich motorowerach? Mają one nawet ( o ile się nie myle ) ponad 10 KM.

 

nie slyszalem zeby komus sie zatarl albo cos. dbaj o czystosc silnika(filtr i waha) to nie powinien nawalic. jednyne co to to, ze musisz robic czesto(nieraz nawet co 10.000km) szlif cylindra, bo silniczek jest mocno wysilony wiec sie szybciej zuzywa. ale spokojnie- zalezy jak trafisz. moj mbx ma 19 tys przebiegu i jeszcze tlok oryginal. coprawda jak uzbieram kase we wakacje to wymienie, bo komprecha nie jets az taka wysmienita... ale i tak ciagnie- uwazaj przy zakupie zebys zablokowanego nie bral- bedzie z tym duzo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio silniki na bank bardziej wytrzymałe niż w simkach np mój przejechał juz 20 000 tys km w tym ostatnie moje 6 tys raczej katówa cały czas max i jeździ dalej spoko .Tłok to wydatek rzędu 100 zł np w agmocie ,Co do foty to niestety nie mam na nim ale tak tragicznie nie wyglądam ,nawet zabardzo nie zwruciłem uwagi ze moge byc za duży :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok to wydatek rzędu 100 zł np w agmocie

To jest gówno nie tłok :lol:

uwazaj przy zakupie zebys zablokowanego nie bral- bedzie z tym duzo roboty.

Z drugiej strony jak kupisz zablokowanego to masz wieksza pewnosc ze stan silnika jest OK' date=' a odblokowanie nie jest znowu jakims wielkim problemem.

nie slyszalem zeby komus sie zatarl albo cos.

Mi pękł tłok w DT i endurasowi tez. Jak o wszystko dbasz to przejedziesz na japonii wiecej km niz na simku czy romecie.

Mają one nawet ( o ile się nie myle ) ponad 10 KM.

Japońskie 80cc po tuningu mają nawet 20km (np HM Cre czy Aprilia RX). Najslabsze japonskie 80cc maja własnie 10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apońskie 80cc po tuningu mają nawet 20km (np HM Cre czy Aprilia RX). Najslabsze japonskie 80cc maja własnie 10km

Wdam się w szczegóły ale z tego co mi wiadomo to wymieniłeś nie japońskie motorowery/motocykle. A co do wyboru. Napisałeś że Yamaha dt 80 nie będzie się nadawać na jazdę po drogach...Czemu?? :roll:

Wiem że jest to zasadnczo motocykl terenowy jednak nie zmienia to faktu że na oponach enduro można spokojnie pomykać i po lesie i po ulicy. Dt ma mało wysilony silnik i dość dużą masę jednak po romecie i tak moc bedzie zajebista :evil: Zawieszenia są niezłe. w tej cenie możesz poszukać także suzuki ts 50 xk i hondy mtx 50/80 r. Mtx z tego co mi wiadomo ma najmniej wysilony silnik. Jednak wystarczy nieduży tuning i juz jest małym szatanem :D Pisz, Pytaj pomozemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdam się w szczegóły ale z tego co mi wiadomo to wymieniłeś nie japońskie motorowery/motocykle. A co do wyboru. Napisałeś że Yamaha dt 80 nie będzie się nadawać na jazdę po drogach...Czemu??

Dałem ciała :lol: :lol: ' date=' ale mam nadzieje ze wszyscy zrozumieli o co mi biega. Pozatym co za roznica: Włochy czy Japonia :evil:

japonie typu honda mbx

Chyba chodzilo o MB bo ona była chlodzona powietrzem, ale z tego co sie orientuje odblokowana ma wlasnie 10km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...