Skocz do zawartości

rejestracja na niepełnoletniego


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wszystkim za odpowiedź

 

Szukanie nie boli naprawde... A o tym bylo juz wiele razy....

to ja mam chyba downa z wodogłowiem bo szukałem i nie znalazłem :-(

Ja tego nie powiedzialem ;) Ale mi znalezienie tego zabralo 2 minuty chocby:

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...+niepelnoletnia

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...=niepelnoletnia

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam. Mam kilka pytań dotyczących rejestracji motoroweru, a dokąłdniej aprilki rs. Którą chcę przerejestrować na mnie. Czy można zarejestrować na niepełnoletniego?? wsumei brak mi niedużo do 18, ale jeszcze w zeszłym roku miałem problem ze sprzedaniem skutera. Sprzedałem skuter dla kolesia ,a później miałem dużo problemów bo w życie wszedł przepis, który nie pozwala na sprzedawanie pojazdu przed ukończeniem 18 roku życia. Żeby go sprzedać trzeba by założyc sprawę w sądzie co jest totalnym bezsensem.Kiedyś wystarczyło,że ojciec podpisał się pod spodem na umowie( w imieniu niepełnoletniego...itd). Nie wiem na czym ta sprawa polega, ale wiem ze nie będzie to krótko trwać. Naszczęscie udało mi się to obejść w jakis sposób. No i tu moje pytanie. Skoro nie mogę normalnie sprzedać to czy mogę zarejestrować na siebie?? :crossy: ?? :wink: :icon_eek: ?? A i po drugie trzeba zapłacic jakis tam podatek.. jak ja moge opłacic to jak ja nie mam swojego numeru nip. A i niepamietam wmiejsce na umowie gdzie wpisuje sie nr dowodu i serie to trzeba wpisac z legitki?? Niby proste pytani , ale pogubiłem sie już. Ciągle się czepiają czegoś.. Piszcie jeśli wiecie cokolwiek w tym temacie. :offtopic: :biggrin: :crossy: :evil: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w archiwum, jesli chcesz do tego jakiejs podstawy prawnej czy cos w tym rodzaju. bylo tych tematow od groma.

 

ja pierwsze moto zarejestrowalem na siebie w wieku 13 lat- romet ogar 200. a potem to juz z gorki. jeden z rodzicow na jakims tam papierku bedzie musial napisac ze wyraza zgode na rejestracje pojazdu marki itp. na mojego syna. zreszta to ci podyktuja w urzedzie. pierwszy raz idziesz z rodziacem, po odbior normalnych blach albo innych pierdół to juz sam.

 

pzdr:)

Edytowane przez magneto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie ma najmniejszych problemów z rejestracją motoroweru na niepełnoletniego. Tak samo możesz i 125 zarejestrowac na siebie, w koncu i przy 16 latach robi sie A1, a jesli 125 to znaczy ze kazdy motocykl, tego już nie jestem pewien ale daje 70% że możesz obojetnie jaki motocykl zarejestrowac na siebie nawet jesli nie jestes pelnoletni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

witam! widac ze jestes z białego ja tez to juz przerabiałem (wiadomo co urzad to inny przepis ) a wiec potrzebujesz do zarejestrowania na siebie osobe pelnoletnia( ojciec , matka) wlasny PESEL , legitka jest potrzebna gdyz trzeba ja tam pokazac . W nr dowodu nic nie wpisywalem tak samo jak w nip. Rejestracja obyla sie bez wiekszych problemow . osoba dorosla musiala napisac na umowie : w imieniu osoby niepelnoletniej/syna ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...