Skocz do zawartości

Stukające sprzęgło


Barnaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek piszemy o tym samym tylko Bern zwróć uwagę że CB900F ma altek na wale a w konkretnym silniku rozrządy są nowe.

Mój Boldor 900F zrobił 135.000 na jednym łańcuchu sprzęgłowym.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No O.K. Ja wiem że części są nadal dostępne bo je kupowałem. Tylko że zamawiałem w Honda Europa. Ale zaciekawiłeś mnie tym napinaczem. Czy ten o którym wspominasz jest już z tą blokadą? Ten, który kupiłem, nie różni się niczym od starego.

I powiedzcie mi dlaczego skoro wymieniłem ten łańcuch z napinaczem nadal twierdzicie, że to on tak puka??? To nie jest odgłos cykania łańcucha tylko jak napisałem wyżej przypomina odgłos stukającej panewki. I dobiega wyraźnie ze sprzęgła.

Na wszelki wypadek zamówię kompletny kosz z wałkiem i łożyskiem i zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokladnie konstrukcji sprzegla 900 ki, ale pamietam z serii VF, ze sprzeglo podobnie do mego Suzuki mialo mechanizm amortyzacji w konstrukcji kosza sprzeglowego ( 2 polowki kosza lezace jedna na drugiej i polaczone systemem sprezyn na obwodzie majacym amortyzowac wejscia i zejscia z obrotow ). Z czasem te sprezyny luzuja sie w swoich otworach i zaczynaja stukac, w mojej Suce po otwarciu korka wlewu oleju walenie jest takie jakby ktos tam stale mlotem napieprzal.

Niczym specjalnym to nie grozi, ale w celu zlikwidowania halasu trzeba wymienic sprezyny i zalozyc nowe nity mocujace obie czesci kosza.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...