Skocz do zawartości

CBR 600 Z NIEMIEC


Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu zastanawiam się nad sprowadzeniem motocykla z Niemiec.chodzi mi głównie o CBR 600 z 1988-1990.czasami na mobile.de można znależć ladny przynajmniej na fotografi tak wygląda egzemplarz w cenie od 600 do 1000 euro.co wy o tym myslicie,czy opłaca sie jechaćpo taką CBRke.może ktoś byl ostatnio w niemczech i może cos powiedzieć o ich stanie technicznym.ja raz widziałem taką CBRke,gościu mial do sprzedaniaza 6800zł przywieziona z niemiec,byla w stanie powiedziałbym barzdo dobrym,miala przejechane 45000 km ale silnik chodzil bardzo zdrowo,była z 1990r.może byl to pojedyńczy egzemplarz.co WY o tym myślicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
6800zł przywieziona z niemiec,byla w stanie powiedziałbym barzdo dobrym,miala przejechane 45000 km ale silnik chodzil bardzo zdrowo,była z 1990r.może byl to pojedyńczy egzemplarz.co WY o tym myślicie :?:

 

przywieziona z Niemiec ale nie rejestrowana w kraju ? bo jeżeli nie to do tych prawie 7k PLN trza doliczyć jeszcze lekko ponad 1k :| to wtedy wyjdzie prawie 8k co jest nie małą kwotą ale jeżeli był to motocykl tak jak piszesz w pełni zdrowy, a przebiegu aż tak dużego nie ma to ja bym przemyślał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto jechać do Niemiec. Ja tak zrobiłem i nie żałuję  Oprócz mnie 2 znajomych przywiozło również cebry '91 i '96 w ostatnim czasie i są super. Ja bym jechał

 

vitia a powiedz mi czy jechałeś do Niemiec sam w ciemno, czy z kimś kto wie gdzie jechać, jak wszystko załatwiać i tak dalej, pytam sie bo po wakacjach prawdopodobnie będę kupował nowe moto i tak się zastanawiam czy nie wybrac się właśnie do Niemiec. Nigdy tam nie byłem, z niemieckiego jestem noga, tylko angielski, więc nie wiem czy bym sobie poradził z załatwieniem wszystkich formalności. I jeszcze jedna sprawa, czy brałeś moto na jakieś oględziny do jakiegoś warsztatu czy raczej wystarczy samemu wszystko mniej wiecej sprawdzić (na mechanice trchę się znam)??? :D

 

pozdrawiam :P

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem do Niemiec z kolegą, ale obaj byliśmy po raz pierwszy i wszystko znaliśmy tylko z teorii. Nie ma się czego bać, to jest naprawdę bardzo prosta operacja - jedziesz, oglądasz, jak jest ok to spisujesz umowę, oprócz tego Niemiec daje ci brief i wyrejestrowanie (Abmeldung). Ładujesz na przyczepkę i wracasz do domu. To wszystko.

 

Nie jechaliśmy tak zupełnie w ciemno, bo mieliśmy znalezione sprzęty na www.autoscout24.de lub www.mobile.de i byliśmy po rozmowach telefonicznych ze sprzedającymi. Ale nikt tych motocykli dla nas tam nie oglądał wcześniej i wyjazd okazał się trafiony. Jeżeli chodzi o jęz. niemiecki to my również nie za bardzo, jedynie angielski - można się dogadać. Nie braliśmy moto do warsztatu, sami oglądaliśmy.

 

Dodam jeszcze, że koszt przyczepki to 80zł (za 2 doby) i z paliwem (gaz) zmieściliśmy się w 600zł. Warto mieć samochód na gaz, bo w Niemczech gaz jest minimalnie tylko droższy niż u nas (ale za to samochód mniej go spala :-) ). Adresy stacji gazowych można znaleźć w sieci.

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pojechałem w ciemno po sprzęt wyszukany na mobile.de. Z gościem dogadałem się po angielsku, stan moto był taki jak mówił i jak na fotkach, wszystkie dokumenty miał już przygotowane. Cała operacja łącznie z drogą (2200km) zajęła 24h. A jechać chyba raczej się opłaca: po pierwsze kupiłem sprzęt który nie był sprzedawany w Polsce, a jeżeli coś trafiło się w ogłoszeniu w PL to było droższe o jakieś 30%.

Powodzenia w zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu znajomy przyciągnął mi z Włoch F2 z 91r. Używana głownie turystycznie z kupą kufrów i toreb. Siloniczek brzytwa, bezwypadkowa. Jedynie z lagami trzeba zrobić porządek, i owiewka lekko pęknięta, bo chyba motorek ze stopki sie przewrócił. Kilku szpeców oglądało i sie zachwycało (a ja tam sie nie znam) Więc wg mnie warto jechać i coś se przyciągnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...