Skocz do zawartości

Kawa ZRX1200S


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chodzi za mną zmiana motocykla, XJR'a jest fajna ale już znudziliśmy się sobą :D i tak planowałem jesienią kupno używanej Beemki R1150R, same zalety, prestiżowa marka, wał, tani serwis ... ale zobaczyłem na zlocie Kawę ZRX1200S i powróciała stara miłość. Sprzęcior suuuuuuper ... 122 konie moment także blisko 120 tego .. tam ... :banghead: Ideał do turystyki, na starcie robi w konia większość superbike'ów.

Nie ma takiego wyglądu jak XJR'ka ale poza tym same zalety.

Tak z ciekawości czy ktoś jeździł tym potworem :mrgreen: :mrgreen: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć to przecie profanacja :!: Ten typ motocykli ceni się przede wszystkim za wygląd i klimat. ZRX to kawał bezwyrazistego kloca, a XJR to esencja muscle bike'ów. Rozumiem, że wszystko się nudzi, nawet żona, ale ZRX'em też się może szybko opatrzeć. Co z tego, że ma trochę więcej mocy i momentu skoro nie ma pełnych owiewek? Mocy ma więcej, fakt, ale kręci się ze 2000 obr/min wyżej. Na starcie ZRX i tak nie zrobi w konia żadnego superbike'a, chyba, że kierowca na plastiku będzie ucinał sobie drzemkę.

 

Moim zdaniem lepiej na XJR'a położyć jakiś fajny aerograf, założyć turbo i cieszyć się życiem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektóre sprzęty mam za krótkie ... no, te ... nogi :D

Na Hayabuzie wyglądałbym jak małpa kataryniarza na osiołku :banghead:

 

Co do robienia w konia sportowych bike'ów na starcie, ZRX ma do setki 2,7sek ( tak z pamięci ) i ciągnie z dołu. Wystarczy porównać dane których akurat nie mam przed sobą :( aby zobaczyć że sportowe 600etki zostają z tyłu. Powyżej 200km/h to już inna bajka, pełna owiewka robi swoje ale z takimi szybkościami za często się nie jeździ.

 

Dopisane

Jeszcze mały drobiazg w postaci około 12tys. złp który zostanie w kieszeni.

Ceny Beemki zaczynają się od 35tys. ZRX do 24tys.

Wiem, wiem że Beemkę z kilka lat sprzedam z relatywnie duże pieniądze i to co teraz przepłacę odzyskam później ale zawsze to kupa kasy którą można wydać np. :P na kobiety, wino i śpiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektóre sprzęty mam za krótkie ... no, te ... nogi :D  

Na Hayabuzie wyglądałbym jak małpa kataryniarza na osiołku :banghead:  

 

Co do robienia w konia sportowych bike'ów na starcie, ZRX ma do setki 2,7sek ( tak z pamięci ) i ciągnie z dołu. Wystarczy porównać dane których akurat nie mam przed sobą :(  aby zobaczyć że sportowe 600etki zostają z tyłu. Powyżej 200km/h to już inna bajka, pełna owiewka robi swoje ale z takimi szybkościami za często się nie jeździ.

nie bedzie miał 2,7 :P min to 3,1 ,a busa i zx12r maja po 2,7-2,8sek i po 7-7,5 do 200 :banghead:, gdzie zrx ma prawie 10 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć to przecie profanacja :!: Ten typ motocykli ceni się przede wszystkim za wygląd i klimat. ZRX to kawał bezwyrazistego kloca, Pozdrawiam

etam, wersji R w malowaniu Edie Lawson braku charakteru akurat odmowic nie mozna, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie że objedzie wiekszosc scigow. bo na zrx ławiej jest uzyskac dobre przyspieszenie niz na przecinaku a to zracji duzego momentu na niskich obrotach. Nie wierzycie? to czemu w wyscigacz na 1/4 mili czasami bandit1200jest w czolowce obok hayabus i fireblejdow ktore maja o polowe koni od niego wiecej.

 

PODSUMOWUJĄC: Na scigu tylko bardzo doswiadczony jezdziec jest w stanie osiagnac katalogowe czasy a na duzym bajku juz nie potrzeba takiego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

etam, wersji R w malowaniu Edie Lawson braku charakteru akurat odmowic nie mozna, moim zdaniem.

 

Ehe, zwłaszcza tego reflektora kwadratowego jak naleśnik typu "made in Jelcz" :lol:

 

Na scigu tylko bardzo doswiadczony jezdziec jest w stanie osiagnac katalogowe czasy a na duzym bajku juz nie potrzeba takiego doswiadczenia.

 

Co z kolei prowadzi do konkluzji, że możliwym jest (i dość łatwo osiągalnym) uzyskanie lepszego czasu niż zielony klocek. Ale przecież w nakedach nie o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektóre sprzęty mam za krótkie ... no, te ... nogi  

 

To niewiem jak chcesz jeździć na bmw bo ja mam 192 i ledwo wchodzę na gs 1100 :mrgreen:

 

BMW R1150R ma siedzenie o regulowanej wysokości od 78cm do 82cm.

Życie nie zaczyna i kończy na Geesach ;) są inne modele, jak ww. R1150R - golas, R1150S - ścigacz(?), R1150RS - uniwersany, R1150RT - turystyczny autokar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektóre sprzęty mam za krótkie ... no, te ... nogi  

 

To niewiem jak chcesz jeździć na bmw bo ja mam 192 i ledwo wchodzę na gs 1100 :mrgreen:

 

BMW R1150R ma siedzenie o regulowanej wysokości od 78cm do 82cm.

Życie nie zaczyna i kończy na Geesach ;) są inne modele, jak ww. R1150R - golas, R1150S - ścigacz(?), R1150RS - uniwersany, R1150RT - turystyczny autokar.

i C1 :lol: :lol: wg mnie jak bmw to tylko starą dakarówke R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszenie od 0-400 m. ZRX1200-10,70 sek(126mph)

Hayabusa-10,34 sek(140,8 mph)

ZX12R-9,96sek(142,3 mph)

Przyspieszenie (roll-on) na ostatnim biegu od 60-80 mph: ZRX1200-3,20 sek.

Hayabusa-2,70 sek.

ZX 12R-3,23 sek

Za "Motorcyclist" 03.2002 rok.Pozdr. Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczęłem przeglądać katalogi ŚM i Motocykla, zgroza i zgorszenie boskie 8O w każdym z katalogów są inne dane. Ten sam ZRX w zależności od wydania przyśpiesza od 2,9sek do 100 do 3,7sek do setki, z innymi sprzętami dane są równie precyzyjne.

Zużycie paliwa zmienia się w zależności od rocznika w granicach litra. I jak qrna można wierzyć prasie ;)

Faktycznie 2,7sek do setki nie występowało w żadnym z katalogów ale jak by nie było większość sportowych 600 dostaje po ogonie. Zresztą, nie rzecz w tym, chodzi o doskonały silnik ciągnący od samego dołu, świetne hamulce, doskonałe podwozie, a że nie jest taka urodziwa jak XJR'a ... cóż, nikt ( nic ) nie jest doskonały ;) .

Drugie zresztą, może do jesieni minie mi zauroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...