Skocz do zawartości

Czy kupię coś za taką kase?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam 2000 na pierwsze moto. Dużo czytałem na tym forum i wiem, że polecacie Yamahe Dt 80. Tylko czy za 2000 kupię taką yamashke w dobrym stanie? Czy to nie jest za mało? Przeglądałem jeszcze allegro i znalazłem takie sprzęty:

 

1. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M52355

2. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=53148137

 

Oba moto bez papierów. Do właściciela fantica nie dzwoniłem, ale pani od rx'a napisała mi, że moto nie jest kradzione i że można sprawdzić na policji numery ramy i silnika. Do wymiany jest korbowód, ile to by kosztowało? Co byście mi polecili, jakąś dt z papierami czy któreś z tych z allegro??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie. Za 2 tys będziesz miał sprzęta na papierku. Nie kombinuj bez papierów. Za 2000 spokojnie dorwiesz dt z papierem. W tym przedziale cenowym możesz szukać suzuki ts 50 oraz honda mtx 50/80

 

Zacznijmy od tego jakie wymagania stawiasz temu motorowerowi/motocyklowi. Jeśli umieściłes to w dziale enduro- pewnie jesteś enduromaniakiem. Zastanów się czy to cię kręci. Jeśli nie to powiedz co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ja wiem że za 2k kupię dt 80 z papierami tylko mi chodzi o to czy ona nie będzie jakaś dobita. Mam obok domu dużo lasów, poligon, łąki i tam będę jeździł. Niedaleko mam też tor. Chyba nawet nie będę rejestrował sprzętu bo teraz prawie wszystko jest z Niemiec, czyli na rejestracje wydatek rzędu 800zł. Mam ok. 190cm wzrostu i jakieś 75kg wagi. To dt 80 nie będzie za słaba?

 

2.Co jeśli policja złapie mnie na moto bez papierów i po sprawdzeniu numerów okaże się że nie jest kradzione? Oddadzą mi je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz okazję. Bierz większą pojemność. Silnik dt 80 jest troche za słaby do ramy od sety ale nauczyć się latać można. Co do policji to zapłacisz pewnie dużą grzywnę.`

Mam ok. 190cm wzrostu

Z tego powodu odradzam Suzuki ts. Wyglądałbyś jak na motorynce....Kolega 185cm usiadł to...bez komentarza :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale 2 link mi nie dziala...jesli to jest to o czym mysle to fajne moto.mysle tu o aprilii rx 125 z rozwalonym korbowodem.jak korbowod to moze i nicasyl cos zostal naruszony albo cos bo to przeciez blisko.zagadaj ze Strzalkiem on bedzie wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do policji to zapłacisz pewnie dużą grzywnę.`

Prawdopodobnie Cie puszczą, albo spuszcza powietrze z kol lub cos w tym stylu. Ale powinienes sie liczyc z tym ze maja prawo zabrac motocykl i ukarać CIe.

Aha przy Twoich gabarytach to ja raczej DT80 nie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może ile kosztowałaby wymiana korbowodu i czy da się na miejscu sprawdzić czy do wymiany jest tylko ta część (oczywiście nie ja bym to sprawdzał bo ja nie wiem o co loto w tym wszystkim :D )?

Czytałem na forum że te wcześniejsze rx'y były 3 biegowe, ten też jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może ile kosztowałaby wymiana korbowodu i czy da się na miejscu sprawdzić czy do wymiany jest tylko ta część (oczywiście nie ja bym to sprawdzał bo ja nie wiem o co loto w tym wszystkim )?

Jezlei nie wiesz o co w tym chodzi to pewnie bdziesz muiał zapłącić za robicizne a za to moga Cie skasowac od 200zł w góre. Korbowód od 300zł w góre.

Ja bym nie brał motocykla bez papieru bo potem beziesz miał problem ze sprzedaniem a i odebranie z parkingu policyjnego tez może być cięzkie.

 

Aha przy Twoich gabarytach to ja raczej DT80 nie polecam

Czemu?? jak bedzie podwyżona to będzie dobra.

Jak masz tylko 2tyś to najlepiej kupić DT 80 bo za ta kase nic lepszego nie kupisz a czeste okazje cenowe lepszych motocykli w 90% okazują sie miną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroguy napisał:

Aha przy Twoich gabarytach to ja raczej DT80 nie polecam

 

Czemu?? jak bedzie podwyżona to będzie dobra.

Jak masz tylko 2tyś to najlepiej kupić DT 80 bo za ta kase nic lepszego nie kupisz a czeste okazje cenowe lepszych motocykli w 90% okazują sie miną

Glownie chodzilo mi o wage. Dt-tka nie ciagnie dobrze ze mna a waze 50kg wiec z 75kg nie bedzie jej tak latwo. NO, ale co zrobic. Na poczatek bedzie to super sprzet i sprawi Ci wiele radosci, ale wiele czasu nie minie i bedzie pora na cos wiekszego. Poszukaj moze przez znajomych jakiejs DT po okazyjnej cenie zebys przy ewentualnej sprzedazy mogl przyciac kilka zlotych, troche dozbierac i kupic jakas mocniejsza 80cc lub 125cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie chodzilo mi o wage. Dt-tka nie ciagnie dobrze ze mna a waze 50kg wiec z 75kg nie bedzie jej tak latwo

Jk będziesz na mazurach to sie obejrzy ta Twoją DT bo moja przy wadze 75 kg ciągneła całkiem niezle. Ajk wrzucałem drugi bieg to sie koło podnosiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jk będziesz na mazurach to sie obejrzy ta Twoją DT bo moja przy wadze 75 kg ciągneła całkiem niezle. Ajk wrzucałem drugi bieg to sie koło podnosiło

Strzałek ja o DT80 mowilem (konkretnie o 110cc) :D . Moja ciagnie do trojki naprawde miodzio a potem juz taka zmulona troche i ok 110km/h poleci (mam przy tej predkosci 7,5tys obr/min). Jak wrzucam 2 to tez czuje jak przod unosi sie do gory :banghead: . Aha do trojeczki tylne koło miota po ziemi jak opentane :(. Chyba oddam do serwisu DT do ogolnej regulacji, bo juz nei mam sily.... Wogole takiej DT110 to do Dt125 nie ma co porownywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj moze przez znajomych jakiejs DT po okazyjnej cenie zebys przy ewentualnej sprzedazy mogl przyciac kilka zlotych' date=' troche dozbierac i kupic jakas mocniejsza 80cc lub 125cc[/quote']

 

 

Dzwoniłem do takiego gościa z mojego miasta który przywozi moto z Niemiec. Mówi że będzie miał Dt 80 z '95 roku za 2000. Ogólnie wszystkie sprzęty które sprowadził do tej pory są chyba w dobrym stanie ale jakby co to wezmę jakiegoś mechanika który wszystko sprawdzi. Ale zakładając że będzie w porządku to chyba dobra cena jak za ten rocznik, nie :?:

 

A ile ma koni ta dt'ka po tunningu na 110ccm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...