Skocz do zawartości

Co sie zbiera w ...


Lukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czyściłem okolice wahacza w mojej CB450S i przy stopce są umieszczone rureczki, w tym dwie były zatkane korkiem. Wszystkie odetkane to wiem ze od gaxników, akumulatora. Ale te dwie zatkane korkiem idą jedna do boxu filtru powietrza a drugi do zbiorniczka z którego prowadzi przewód do pokrywki nad zaworami.

Odetkałem korek od tej co prowadzi od filtru powietrza, wyleciało cos w rodzaju gęstego oleju, jak smierdziało nie pamietam ;) ale w kolorze czekolady.

Co to jest? i co oznacza ze tam to cos było.

 

W drugiej była jakby woda śmierdzaca spelnizną, polało mi łape i troche szczypało.

Od czego to jest?

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy otworzyć a nie mogą być otawarte ze względów ekologicznych

ekologicznych + fakt, że z reguły leci prosto pod tylne koło.

standardowo są to śladowe ilości - ale w razie jakiejś małej awarii w winklu może skończyć się M1 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejże... Czy na pewno chodzi tylko o ekologię??? A czy nie o to przypadkiem, że niezatkane odpowietrzenie zaciągnie syf do silnika?

dokladniej chodzi jeszcze o kontrole. bo jakby lecialo tamtedy (od airboxu) caly czas na glebe, to nigdy bys nie wiedzial np. ze masz walnieta uszczelke pod glowica i odma wylatuje Ci olej. myslalbys, ze go po prosu pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejże... Czy na pewno chodzi tylko o ekologię??? A czy nie o to przypadkiem, że niezatkane odpowietrzenie zaciągnie syf do silnika?

 

Odpowietrznik od filtra powietrza musi być koniecznie zatkany korkiem, inaczej będzie ciągnąć kurz i inny syf , szczególnie jak się jeździ dużo w trenie. Niewiem jak z odpowietrzeniem głowicy, ja mam ten wężyk otwarty i ustawiony tak, że ten olej kapie mi na łańcuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, a ja sobie wlasnie na wiosne wyciagnalem "zatyczke" od odpowietrznika airboxu, bo myslalem, ze poprzedni wlasciciel jaki wlasny patent opracowal...

 

Ale z tym zaciaganiem brudu do silnika to jakas bzdura - w koncu otwor jest w najnizszym miejscu airboxu - duzo ponizej kroccow ssacych gaznikow. Zeby zaciagnac cokolwiek taka rurka silnik musialby miec ssanie conajmniej jak odkurzacz. ;)

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zaciagnac cokolwiek taka rurka silnik musialby miec ssanie conajmniej jak odkurzacz.

Gdzies czytałem na jakiejśc angielskojęzycznej stronie uzasadnienie, którego już nie pamiętam, ale wiem, że szybko sprawdziłem, czy mam tam korek. Może równiez chroni to układ przed zaciąganiem wody brodząc w rzece :?: Inna sprawa, ze producent motocykla chyba wie co robi skoro zatyka odpowietrzenie i każe je co jakiś czas oczyszczać. U mnie w każdym razie tak ma być i się tego trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...