Skocz do zawartości

Zacisk hamulcowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, nie mogę wyciągnąć tłoczka z zacisku przedniego koła. Przez dwa dni moczył się w Penetrolu i nic. Obawiam się trochę ścisnąć go w imadle, poza tym ja chcę go wyciągnąć a nie wcisnąć.... ;)

Czy macie może jakieś pomysły jak to zrobić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera' date=' nie mogę wyciągnąć tłoczka z zacisku przedniego koła. Przez dwa dni moczył się w Penetrolu i nic. Obawiam się trochę ścisnąć go w imadle, poza tym ja chcę go wyciągnąć a nie wcisnąć.... ;)

Czy macie może jakieś pomysły jak to zrobić?

Pozdrawiam[/quote']

 

Najprościej wypompować go naciskając na klamke hamulca, ale wnioskuje z wypowiedzi,że układ już rozmonotwałeś. Bierz w ręke dobre kombinerki i ciągnij, tylko ostrożnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś tłok może obracać w zacisku? To czasem pomaga. Poza tym łatwiej jest obrócic niż wyciągnąc jeśli jest zapieczony. Namocz jakimś dobrym markowym preparatem Rost off, Zebra, (Wurth, Abel Auto, Cetal ) Potem spróbuj wcisnąć tłok w imadle (przez drewno. aluminium itp)jak sie ruszy , jest Twój :banghead:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się wypompować tłoczki maksymalnie jak się da jeszcze jak są zamontowane. Potem sprężone powietrze, tylko uwaga - tak jak Ryży napisał, może być to niebezpieczne dla zdrowia i życia :banghead: , tłoczek opuszcza zacosk jak pocisk :-). Potem wyjmij uszczelki i wyczyść dokładnie ich gniazda, bo tam robi się korozja aluminium.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłoczek opuszcza zacosk jak pocisk

cos nie cos o tym wiem :oops: pare lat temu, jak bawilem sie po raz pierwszy sprezarka z zapieczonym zaciskiem do mz, jak ten tloczek wyje*al, to przelecial przez caly warsztat i wyladowal w szafce z kluczami. nie nadawal sie juz do ponownego zalozenia, ale mialem zapas na szczescie :banghead:

takze to, co pisza Ryzy i Pawel nie jest pozbawione przesady - wez pod uwage przestroge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...takze to' date=' co pisza Ryzy i Pawel nie jest pozbawione przesady - wez pod uwage przestroge[/quote']

coś ci się pokręciło w wypowiedzi :banghead:,

skoro coś NIE jest pozbawione przesady, to znaczy, że tą przesadę niejako "zawiera" - a chyba nie o to chodziło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyVFR napisał:

...takze to' date=' co pisza Ryzy i Pawel nie jest pozbawione przesady - wez pod uwage przestroge

 

coś ci się pokręciło w wypowiedzi ,

skoro coś NIE jest pozbawione przesady, to znaczy, że tą przesadę niejako "zawiera" - a chyba nie o to chodziło [/quote']

:( :banghead: racja, 7:50 to dla mnie za wczesnie, zwlaszcza jak o 1:20 wyszedlem z warsztatu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Macie rację!

Próbowałem w imadle, ale doszedłem do wniosku, że to "trochę" niszczące dla cylinderka. Po całonocnym moczeniu w Penetrolu załorzyłem znów na moto i pompowałem do skutku... I wyszedł!!!!

No i już załorzyłem nowy cylinderek i wszystko gra i bucy.

Dzięki panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...