Skocz do zawartości

Wektor 250


kowal g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nseries na jakich motocyklach jeszcze jeździłeś? Ile kilometrów, jakie masz doświadczenie? Z tego co widze żadne, a produkujesz się, jak byś pozjadał wszystkie rozumy. Mogę podyskutoważ z Kowalem g czy innymi chłopakami, którzy mają takie motocykle. Dlaczego niekt z nich na mnie nie naskoczył że napisałem nieprawdę? Bo mają te motocykle wiedzą co z nimi robić, i jak przystosować do bezpiecznej jazdy.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wektora 150 zrobiłem nim juz pare set kilometrów (w pare dni bo mam go tydzień z kawałkiem) i jakoś nic mi sie nie odkreca nic szczela odpada itp. jakośc wykonania no cóż słaba ale to dobry sprzet wiadomo 150ccm to bardzo mało ale na co kogo stac na tym jezdzi... może inaczej prównałbym to do cinquecento i tico to samo ale tico jest troche wykonane "na szybko i tanio" ale ciągle to to samo. Wydaje mi sie ze te opinie negatywne to tylko i wyłacznie z powodu niewiedzy praktycznej o tym sprzecie i powielaniu wypowiedzi innych sceptyków ( oczywiscie moge sie mylić nie wiem co bedzie za 1000km)szkoda ze tak niewielu uzytkowników tego motoru sie wypowiada.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam następną usterkę, tym razem nic się nie odkręciło tylko pękł mi drucik od pływaka poziomu paliwa i wskażnik zamarł w połowie poziomu, myślę że przyczyną jest to że, przy niskim pożiomię pływak wiśiał w powiętrzu zamiat pływać po powiszchni paliwa i wykończyły go wibracje.

Warto chyba będzie od poczaku wymontować pływak i dogiąć tak by przy pustym zbiorniku sfobodnie opierał się o dno, a pozatym już od tygodnią muszę odpalać na sprzęgle bo niedziała mi kątrolka luzu i tak chyba już tak zostanie bo niechcę rozbierać silnika.

 

[ Dopisane: 25-06-2005, 15:43 ]

A zpomniąłem powiedzieć ktoś mi zapier***** tablicę rejestracyjną był to wczoraj wieczorem gdy zostawiłem go na piętnaście min. w okolicy starego rynku w Poznaniu.

Po prostu chamstwo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :D

Napiszcie, jak się sprawują Wasze Wektory. Jestem bardzo ciekaw, właśnie robię prawko i planuję coś kupić na przełomie roku. Może będzie do wiekszy skuterek Kymco (firma sprawdzona :P ), może wlaśnie jakiś mniej renomowany chopperek. Zależy od kasy :? Używki odpadają na 99%, boję się ich 8O , bo nie mam doświadczenia.

Na razie jeżdzę skuterkiem 50 ccm - Keeway Focus. Chiński, 4,5 tys. przebiegu i poza dwoma obluzowanymi drucikami na początku eksploatacji ŻADNYCH problemów, awarii, wymian. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, yeż przeszedłem przez ten dylemat. W ońcu kupiłem Virago 535 z 92' zaok. 9 000. I jest super, bez usterek i dokręcania. Ostatnio spotkałem faceta na Wektorze, jade patrzę a tu motocyklista stoi, zatrzymują się myśląc że coś nie tak. Okazało się , że po przejechaniu 100 km zagrzał się i trzeba odczekać. No sorry 8O

Ja na mojej Stadninie za miesiąc się wybieram do Francji i z tego co słyszę nie polecałbym podabnej imprezy Wektorom.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8O Rzeczywiście - trzeba dać sobie z tym spokój...

Przeczytałem jeszcze więcej opinii Czechów o chińskich Yukach. Oni je bardzo chwalą - ale KAŻDY pisze o jakichś usterkach, odlatujących częściach. :?

Więc wychodzi na to, że Czesi są po prostu skąpi (albo biedni) i patrzą tylko na cenę, a JAKOŚĆ ich wcale nie interesuje. :buttrock:

 

McDriver - dobrze, że uczciwie piszesz o swoim motocykl. Dzięki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiecie wydaje mi sieże jednak nieuczciwie podchodzicie do tego motocykla bo załozenei jest takie "tani to zły" sorry ja też miałem takie podejście ale powiem wam coś.. uczciwie dotrzeć dokręcić wszystkie śruby i nie ma mowy o pęknietych cześciach i innych głupotach.. a to że urwał ci sie drut od bęzyny to jest twoja wina bo sory chopper jest do jazdy po asfalcie a nie po wybojach.. kup sobie eduro.. owszem motocykl drży ale wmiare docierania to wszystko schodzi.. jedyny mój problem to to że odkręciła mi sie śruba od kierownicy. I wcale cześci nie są hu*owe tylko nie skręcone bo jest to robione bardzo szybko a inne firmy biorą kase własnie za to że podokręcajasprawdzą itd itp. Wiec kur** nie oceniajcie go po cenie. A to że Paweł nie mógł ustawić gaźnika to jest fakt bo jak go nie dotrzesz to go nie ustawisz a ja mam juz ustawiony chodzi elegancko i dźwiek jest całkiem wporządku.. do skrzyni naej porządny olej. Aha i wcale po 100km sie nie zagrzewa.. tylko mozę źle docierał i stąd jego problem.. zastanówcie sie nad tym. A co do benzyny to mi pali około 2,5l chodź jeszcze nie jestem 100% pewien..

 

Ludzie jedna rada DOCIERAJCIE GO to nie Yamaha :]...

 

Aha a co do części to w wiekszosci pasuja od innych motocykli :)

 

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jest to sprawa indywidualna danego egzemplarza. jeden został lepiej poskręcany, drugi gorzej, trzeci wcale bo akurat chinole mieli przerwę na michę ryżu. wydaję mi sie że sytuacje które w jakikolwiek sposób powodują zagrożenie życia człowieka na drodze z winy motocykla dyskawlifikują go.

 

niech wam służą jak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja.. wiesz tak naprawde to motor powinien być poskręcany przez firme która go wydaje bo oni dobrze wiedzą na czym sprawy stoją... zresztą wiekszosć śrub jest przykrecona ręcznie a powinny być kluczem pneumatycznym wiec nie dziwcie sie.. motor jest tani dlatego trzeba chwile przy nim posiedzieć.

 

Ja jednak jestem zdania że sposób jazdy maluchem a mercedesem jest ogromny ale jeden i drugi w lepszy czy gorszy sposób przetrzyma 20 lat o ile sie dba o jeden i drugi... tak samo jest z motocyklami... ten droższy wytrzyma 30-40 lat ten tańczy 10-15 ale wytrzyma i za tą cene nie jest to motocykl najgorszy bo jednak uzywany to używany co jakisczas trzeba cos przy nim robić - łożyska, simeringi, śruby, tarcze hamulcowe itd itd itd.. a motor jest do tego by jeżdzic a nie go naprawiać... a przecież generalny remont np Yamahy Virago w salonie kosztował by ze 2000zł wiec co sie ardziej opłaca ? jeżeli komuś nie zależy na motocyklu markowym to śmiało mozę sobie tego kupic owszem on juz nie jest do sprzedarzy.. ale ja nie zamierzam go sprzedawać bo jak dla mnie jest oki nie chce sie zabić a on jeżdzi na tyle wolno że jest ok

 

[ Dopisane: 18-08-2005, 13:09 ]

mam pytanie gdzie można dostać gazete świat motocykli z opinia o wektorze 250 ?? wiem że juz nie ma tego numeru w kioskach. Jest jakaś możliwosc ??

 

[ Dopisane: 18-08-2005, 19:40 ]

Mam pytanie bo ten mechanik z Al. Krakowskiej mi powiedział że w instrukcji chińczycy popełnili bład bo jest napisane że biegi zmienia sie bez użycia sprzegła... i tak zawsze robiłem.. a tutaj sie dowiaduje że nie trzeba używać... wiec mam pytanie jak własciwie powinienem robić ?

 

1 bieg na sprzegle dalej juz bez... zmniejszanie biegu z wiekszego na mniejszy też bez uzycia sprzęgła czy juz trzeba ?? i czy właczenie na luz- trzeba używać sprzegło czy nie ??

 

Przeczytałem opinie Pawła na temat wektora i powiem że jest dość humorystyczna ale nie wszystko co opisał zdażyło by sie gdyby najpierw dotarł motocykl i nie jechał wiecej niż 60 km/h bo jak napisął wyjechał z salonu i na 2 pasmówke 100 km/h.. wiec nie dziwcie sie że gasł skoro po dotarciu nie ma tych niespodzianek :).. taka dygresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overkill - jakiego masz wektora - 150 czy 250?

Napisz trochę o nim. Przebieg, osiągi, wrażenia, bezpieczeństwo itd.

Bardzo mnie interesują te tanie motocykle, regularnie czytam opinie o nich na czeskich i polskich stronach - ciężko dojść prawdy, jakie one naprawdę są... :? Trzeba chyba kupic i samemu sprawdzić... :-D

Poważnie rozważałem zakup Wektora czy czegoś podobnego - jednak po lekturze rożnych opinii obawiałem się kłopotów... - a byłby to mój pierwszy motocykl (dotąd motorower i skuter 50 ccm) - więc doświadczenia nie mam. ;)

Ostatecznie zdecydowałem sie na mały naked Yamaha YBR 125 (wkrótce będzie mój 8) ) - ale za jakiś czas może będę chciał coś większego - więc kto wie...

Ceny firmowych motocykli są dla mnie nie do przełknięcia 8O :D - a używane mogę kupić auto - nie motocykl.

 

Masz rację z tym testowaniem Wektora - nie każdy sprzęt dobrze znosi żyłowanie od razu bez dotarcia - a to jest powszechna praktyka w testach. :)

Mój skuter Keeway Focus też przed pierwszym przegladem, regulacjami miał nieznaczne kłopoty z odpalaniem, spalaniem - po regulacji i wstępnym dotarciu nie zawiódł mnie ani razu przez blisko 6 tys. km - sprawował się znakomicie. :) (Już sprzedany :D )

 

Zmiana biegów - przypuszczam, że należy zmieniać ze sprzęgłem - przecież po coś go zamontowano! Wiadomo, że w wielu motocyklach da się zmieniać biegi bez sprzęgła - ale to nie znaczy, że jest to wskazane i zdrowe dla skrzyni biegów.

 

Opinię o Wektorze 250 możesz sobie w ostateczności wydrukować z portalu internetowego SM.

 

Pozdrawiam. 8)

 

PS. Zauważyłem w prasie parę ogłoszeń dotyczących sprzedaży prawie nowych Wektorów (1000-2000 km przebiegu) - co by świadczyło o tym, że użytkownicy nie są zadowoleni... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...