Skocz do zawartości

Robienie Hopek.


Rekomendowane odpowiedzi

Dominik tam widze ze masz naturalnie teren zrobiony pod hopki ciezko jest zbudowac hopke na plaskim podlozu trzeba sie troche nameczyc.Uwazam nie ma hopy bez zeskoku jak ktos mowi o skakaniu nie mowie tego z doswiadczenia z crossu ale z deski ale prawa fizyki sa te same.W wakacje zajme sie hopami w koncu mam katapiler zaden problem hopke i zeskok usypac :lol: Jak zrobie jakies fajne hopy to zapraszam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapraszam do Łomianek pod Warszawą. Mamy tutaj dwa tory obok siebie, jeden typowo techniczny, a drugi typowo motocrossowy z hopami wbijającymi na 25 metrów. Tor jest stale modernizowany i utrzymywany przez klub, którego jestem członkiem.

Do tego są trasy w terenie nad wisłą i w okolicach puszczy kampinoskiej. Latam tu od paru lat i jeszcze mi sie nie znudziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to ty sie nudzic nie mozesz A tak apropo to ile masz km na te tory ??

od domu to z 10 ale mam wynajęty garaż 3 minuty jazdy motorem od toru ;) Po drodze jeszcze mam myjnie gdzie co jakiś czas oddaje motor do mycia, a z kilometr od toru mam klub, sklep motocyklowy i mechanika więc nie narzekam :P

 

p.s. właśnie ide pojeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u nas na poligonie jest kilka hopek, ale z nasypu kolejowego sie lepiej leci ;)

 

masz rozne mozliwosci co do budowy, moze byc dluga i z malym nachyleniem albo tez krotka z duzym nachleniem,

jak wole latac dalej, ale nie koniecznie wysoko nad ziemia, wiec musze sie pozadnie napedzic, tylko tez nie przesadzac:P

 

u nas na poligonie jak widzilaem to hopy zbudowane sa z ubitego piachu ale w srodku nich sa kamienie i opony dzieki ktorym gorka sie nie osuwa,

gozej jest z ladowaniem, bo ladowanie jest blaskie, wiec za wysoko lepiej nie leciec bo bedzie bolalo, a kat nachylenia jest duzy.

 

znam jedna miejscowke, polna droga i nagle wzniesienie i znow w dol,

idealna hopka jest, tylko ze daleko od chaty ja mam i zadko tam lecimy

 

w niedziele lecimy z ekipa na przelajowke, wiec moze pojedziemy tamta droga to cos pokrecimy krotkiego

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak tak mówicie o tych hopkah to naszła mnie ochoty aby także coś sobie zmodzić :] Jednak niewiem gdzie !!!! No bo raczej nie zrobie hopy na łegu nad Bugiem gdzie ludzie chodzą na spacery :] Chociaż często tam katam, jednak raczej ten teren odpada :] Pomyślałem sobie że fajnie było by usypać hope na strumykiem aby przez niego przelatywać :twisted: Co o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie że fajnie było by usypać hope na strumykiem aby przez niego przelatywać Co o tym sądzicie ??

A myślałeś nad tym że jak przyjdzie burza(powódź),to z takiego strumyka może się rzeka zrobić,i po hopce nie będzie ani śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduroboj. napisał:

Pomyślałem sobie że fajnie było by usypać hope na strumykiem aby przez niego przelatywać Co o tym sądzicie ??

 

A myślałeś nad tym że jak przyjdzie burza(powódź)' date='to z takiego strumyka może się rzeka zrobić,i po hopce nie będzie ani śladu.[/quote']

Tak odrazu powódź nie przyjdzie ;) A chłopak ma fajny pomysł ;) Fajne uczucie nad strumykiem lecieć ;) Tylko hopa by musiała z obu stron być żeby jakoś wrócić :P a to podwójna robota :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyjazdu pozostało 5 dni. Okazało się że u lucasa jest już hopka jednak trzeba ją zmodyfikować (wyskok). Pomyślimy zobaczymy i dzięki za odpowiedzi mam nadzieję że temat się rozwinie. Fotki hopy pokażemy na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas Ty to zacznij od wyczyszczenia gaznika i regulacji, bo jak ja slyszalem co sie z tym MTX-em dzieje to mi sie po prostu płakać chce. A hopka tak jak inni pisali. Zdecydowanie dlugo zeby sie miekko i rowno wyskakiwalo. My mamy malo ekologiczny sposob na hopy. Nasypujemy gore piachu i na to mech. Patent odziwo sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...