Skocz do zawartości

Yamaha Virago XV 125 1997 rok


Gość kralex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten motor i zastanawia mnie fakt że posiada tylko 4 biegi i z biedą wyciąga setkę. Słyszałem cos o blokadach i nurtuje mnie pytanie, czy mój motor posiada owa blokade.

Pytanie laika ale proszę o wskazówki.

 

Pozdrawiam-kralex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

8O 8O 8O

 

Ja mam identyczny motocykl ;) . Virago 125 z 1997 i skrzynie mam PIĘCIO biegowa... Watpie,aby stosowane byly jakies blokady skrzyni 8O Lepiej dokladnie sprawdz ile naprawde masz biegow :P Predkosc jaka osiaga to tez 100 km/h ale osiaga ja bez wiekszych problemow, gdyz na 4 mozna rozpedzic go spokojnie do 80-90 km a potem wbijam 5 i 100 km/h leci bez problemu :)

 

Z chęcia bym się jednak dowiedzial jak to jest z blokowaniem chopperow o tej pojemnosci. W karcie pojazdu mam wpisana moc 7.60 KW, a dopuszczalna to 11 KW. Nie moge jednak znalezc nigdzie danych tego motocykla po odblokowaniu ( w celu porownania) i nie wiem czy w ogole taki silnik (4t, 125) byl blokowany (wiele z niego wycisnac raczej sie nie da). Moze mi ktos odpowiedziec na to pytanie? Moze sie wypowie jakis posiadacz takiej Virago, ktory wie, ze jego moto na 100% jest odblokowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wprawdzie nie mam choppera 125, ale nakeda 125 czterosuwa - Yamahę YBR - i też jest problem z blokadą. Europejskie egzemplarze testowe i seryjne sprzedawane w Ameryce Południowej mają moc 8.8 KW - tymczasem sprzedawane w Europie mają moc 7.6-8 KW (w zależności od kraju). Wiem, że są blokowane z powodu norm czystości spalin. :?

Więc da się blokować motorki 4t 125 ccm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są blokowane z powodu norm czystości spalin.

 

Skoro są blokowane to można je więć odblokować ;) Pytanie tylko JAK :?: :) Pisałem do Yamahy w Lublinie z pytaniem ile to kosztuje i w odpowiedz była następująca : "Nie jest to opłacalne" :| Pewnie, że jak chcą za to krocie to pewnie, to nie jest to opłacalne, ale jesli można to jednak zrobić samemu, to... czemu nie :?: :P Gdzie należy się spodziewać blokad :?: Gaźnik, może wydech i gdzie jeszcze :?: Elektryka :?: Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj o blokadach to slyszalem duzo ostatnio jak bylo podejrzenie ze moja 535 jest zblokowana. Slyszalem nawet o malym module wstawionym w predkosciomierz, o blokadach w ukladzie paliwowym itp...Tzreba szukac :/ Moj na szczescie byl odblokowany tylko przepustnica sie zaczelas sypac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj o blokadach to slyszalem duzo ostatnio jak bylo podejrzenie ze moja 535 jest zblokowana. Slyszalem nawet o malym module wstawionym w predkosciomierz, o blokadach w ukladzie paliwowym itp...Tzreba szukac :/ Moj na szczescie byl odblokowany tylko przepustnica sie zaczelas sypac  :)

 

To mnie kubususul nie pocieszyleś :? Niestety Yamaha nie chce powiedziec gdzie ukryla blokady, bo przeciez mowiac mi o tym, pozbawiliby sie zarobku :| ale i tak będe szukał, aż znajde :twisted: Moze do tego czasu nie kupie czegosc wiekszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark-rider - Yamaszka fajnie chodzi ;) - tylko ta blokada spędza mi sen z powiek. Znajomy użytkownik dzwonił do wielu serwisów i nikt nie chce powiedzieć - gdzie ta blokada jest! Pewnie Yamaha tak im każe mówić...

Mnie mechanik w serwisie powiedział, że wie, gdzie blokada jest, że ją ściągnie po dotarciu - ale jakoś powiedział to niechętnie i wymijająco. :)

Z pewnych przesłanek wnoszę, że blokada jest jakoś związana albo z katalizatorem, albo z modułem. :|

 

No nic - poczekam do pierwszego przeglądu i zobaczymy... :|

 

Sorry za OT. Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dark-rider - Yamaszka fajnie chodzi

 

Zgadzam sie z tym w 100% :P

 

Znajomy użytkownik dzwonił do wielu serwisów i nikt nie chce powiedzieć - gdzie ta blokada jest! Pewnie Yamaha tak im każe mówić...

 

Z tym niestety też :) Ja także probowałem dowiedzec sie gdzie sa te pieprzone blokady w wielu serwisach i nic ;) Mysle' date='ze nie chca tracic zarobku.

 

Mnie mechanik w serwisie powiedział, że wie, gdzie blokada jest, że ją ściągnie po dotarciu - ale jakoś powiedział to niechętnie i wymijająco.

Z pewnych przesłanek wnoszę, że blokada jest jakoś związana albo z katalizatorem, albo z modułem.

 

Jakbys wiedzial na 100% gdzie jest ta blokada to daj znac na forum, PW, maila- gdziekolwiek, oki :?: :) ;) :P . W koncu trafilem na trop jakiegos konkretnego posiadacza tego motocykla :D Poki co mialem przyjemnosc tylko z 15-sto letnimi synami nadzianych rodzicow, ktorzy ze wszystkim jezdza do serwisu :| (za kase starszych oczywiscie)

 

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie, gdzie blokada jest, że ją ściągnie po dotarciu - ale jakoś powiedział to niechętnie i wymijająco.

stary-czytaj między wierszami, daj mu w łapę, umów się z nim i po blokadzie...wiadomo, że w serwisie musi Cię normalnie kasować 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie' date=' gdzie blokada jest, że ją ściągnie po dotarciu - ale jakoś powiedział to niechętnie i wymijająco.

 

 

stary-czytaj między wierszami, daj mu w łapę, umów się z nim i po blokadzie...wiadomo, że w serwisie musi Cię normalnie kasować[/quote']

 

a na koniec spytaj gdzie była blokada i powiedz mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, jak radzicie. :)

Na razie przejechane równo 400 km, ale jak siebie znam - wkrótce będzie 1000 km - i pójdę na przegląd, no i zlikwidawać przy okazji tę blokadę, mam nadzieję. :mrgreen:

Dzięki wytrwałemu śledztwu innego właściciela YBR mam już pewne podejrzenia, gdzie blokada może być. ;)

 

dar-rider - będę pisal oczywiście na bieżąco. Założe jakiś temacik o YBR. 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Cześć. Ano walczymy z tą blokadą, a raczej potwierdzeniem, że jest i gdzie jest, bo Mitsui Motor Poland oficjalnie stoi na stanowisku, że YBR125 blokad nie ma. Ale my jesteśmy już na tropie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam wasz upór i dążenie do celu :) Czekam na wieści. Mam nadzieje, ze podobna blokada jest u mnie w Virago 125 i tez będę się mógł z nią uporać :) Opiszcie oczywiscie osiągi motocykla po zdjęciu tego kagańca ;)

 

 

Tomex witam na forum, bo widze, że to Twój pierwszy post ;)

 

 

Do zobaczenia na drodze!

Oby już na odblokowanych sprzętach :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...