Skocz do zawartości

Renowacja zakończona - CBR600 - podsumowanie FOTKI


Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyłem prace renowacyjne mojej Hondki. Postanowiłem podzielić się z Wami moimi wyliczeniami i dywagacjami końcowymi :lol:

Fotki załacze jak wyczyszczę motocykl - wczoraj jeszcze grzebałem do północy i nie jest jeszcze wypolerowana.

Motocykl kupiony za kwotę osiem tys złotych, miał kilka zalet i trochę wad.

Był bezwypadkowy, 100% oryginału- wszystko w całości, oryginalny lakier itp. Jak już powiedziałem wcześniej miał trochę mankamentów - lakier był paskudny ;) Był zagnojony i uświniony - nie wiem jak można tak zapuścić sprzęt. Ogólnie poobijany i podrapany.

Motocykl został przez zimę kompletnie odnowiony:

-Rama i wszytkie lakierowane elementy stalowezostały wypiaskowanie i piecowo polakierowane - koszt piaskowania około 100zł

-Malowanie proszkowe -koszt dobra wóda :lol:

-Lagi, półki, wahacz, nakładka, koła zostały doczyszczone, dopiaskowanie itp a następnie polakierowane - koła czarny akryl, inne graty metalik oraz grafit z perłą. Tu należało by powiedzieć, że moto zostało polakierowane zgodnie ze wzorem modelu jubileuszowego Hondy CBR -50 lecie firmy Honda. Koszt samego lakierowania 700 zł po dobrej znajomości... O lakierach nie wspomne - ale IMO są ładne 8) Poza tym został poprawiony zbiornik paliwa - małe wgniecenie.

- Dorobienie naklejek - 100zł

- Prace związane z rozmontowaniem sprzęta, czyszczeniem gaźników, synchronizacją, polerowanie i kupa innej roboty bo każdy detal mieliśmy z kumplem w łapce - dałem kumplowi 300 zł - i uważam, że pracował za darmo..bo uprwawia styl pracy taki jak lubię - czyli jest na maxa dokładny.

- Wymieniłem wszytke linki - sprzęgło oryginał... 8O gaz od Olka używki - koszt 200 zł w wysyłką

-Wymiana płynów eksploatacyjnych, filtrów powietrza, paliwa, oleju itp około 350 zł

-Świece zapłonowe zostały tylko wyczyszczone i ustawiona została przerwa.

- Zawory i łańcych rozrządu z napinaczem były robione u Olka w zeszłym sezonie - niestety musiałem kupić napinacz - 228 zł z wysyłką.

- łożyska główki ramy zostały wymienione - koszt nieznany :D

-Kupiłem dwie oponki - BT - koszt 400zł -stan IMO dobry i zupełnie fajnie się na nich lata.

-wyważenie kół 50 zł

Oczywiście koszty rejestracji, ubezpieczenia - ale to ponosi każdy z nas.

- Akumulator i regulator napięcia był nowy tak więc to mi odpadło z kosztów.

Motocykl ma założony nowy (używany) amortyzator z poełną regulacją, przewody hamulcowe w oplocie stalowym, osprzęt Harrisa, ciemną szybkę.

 

Wydałem około 2,2 koła nie licząc telefonów, jazdy itp. Czyli moto kosztuje mnie około 105 baniek :D Oczywiście dużo to pomoc dobrych znajomych, własne układy i praca własna wieczorami.

Czy można było kupic lepiej ?? Tego nie wiem - wiem, że satysfakcja z włąsnej roboty i koncepcji lakierowania jest warta tych pieniędzy. Moim nieskromnym zdaniem Cebra jest teraz śliczna i zwraca na siebie uwagę - a poza tym jeździ świetnie. Zrobiłem jakies dwa tyś km. i na razie latam sobie spokojnie, oczywiście ostanio nie latam bo jest zimno i leje :cry:

Gdybym miał podjąc się tej roboty jescze raz - nie wiem czy bym miał ochotę - bo naprawdę było tego masę. Oczywiście można było kupić moto, zmienić olej i jeździć - ale chciałem mieć wszytko na profi. Jak zapodam fotki ocenicie sami.

 

http://www.bikepics.com/members/rolfik/91c...sp?i=270597&s=0

 

honda-cbr600-91-bikepics-352322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy uznania, też jestem typkiem, który lubi mieć coś ładnego czego nie ma nikt inny. Strzeż jej jak oka w głowie bo za ładna jest (mimo wieku), pozakładaj alarmy, imobilajzery, disc locki, ch... muje dzikie węże. Jesli jeździ tak jak wygląda to po prostu nie mam więcej pytań.

 

Jeszcze raz gratulacje, dużo roboty ale opłacało się :D

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...