Skocz do zawartości

Stuakjący korbowód


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedcie mi ile kosztuje regeneracja wału

tylko pamietaj - daj do kogos kto ma sprzet ! ja przy Cagiva Mito 125 dalem do kolesia ktory byl mistrzem w takich sprawach... ale do takich moto jak WSK, MZ itp. ! Zrobic zrobil (nawet specjalnie zamawial jakies "czpienie" do roboty) ale chwlike po tym znowu to samo ! (pierscienie wtedy oryginaly kupilem, dozownik byl ustawiony tak, ze oleju bylo duuuzo, i nie przydzieralem maszynie, a jednak... - uwazam, ze przez zle zregenerowany korbowod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to sworzen to latwo sprawdzic, odkrecasz uklad wydechowy (dyfuzor)

wkladasz palucha do cylindra i pomacaj tlok, jak sie rusza na boki, kreci sie to znaczy ze masz luzy (na tloku albo na swozniu), najlepiej to sprawdzic to w ten sposob ze scigasz glowice i cylinder (w chlodzonych powietrzem 2T bardzo latwo) no i ruszasz tlokiem, jak chodzi na bok na sworzniu (dla nie zorientowanych to jest taki no sworzen ktory trzyma tlok) no i poruszac nim, wtedy to bedzie czuc czy lata,

a korbowod to moze chyba stukac dlatego ze lozysko sie zuzylo i ma luzy, lub tez sie pogial,

regeneracja to chyba wyjscie ale nie dla kogos kto to spierdzieli, w mojej okolicy jest taki klient co to robi ale wole pojechac 30km do innego miasta gdzie koles ma nowoczesne maszyny do tego i tego na bank nie spierdzieli...

 

jak powiedzialem cos zle to powiedzcie

 

kolega mial luz na tloku i pierscien mu pekl, kawalek tloka przy pierscieniu odprysnal i porysowal cylinder, moto palilo z zapychu ale fatalnie, myslelismy ze to cos innego ale jak sciagnelismy glowice i cylinder to wyszlo na jaw co jest grane.

 

wiec radze sluchac co wam maszynka szepcze do ucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles ma nowoczesne maszyny do tego i tego na bank nie spierdzieli...

toz to samo powiedzialem ;)

radze sluchac co wam maszynka szepcze do ucha

otoz to ! jak jest sie "gluchym" na Jego wolania to moze byc pozniej nieciekawie ! wystarczy chciec !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie FosGate.

Jeżeli rozleci się koszyk prowadzący kulki lub rolki w łożysku to pojawia się luz i łożysko stuka. Wtedy czop wału telepie się góra-dół i słyszymy stuk. Skutkiem tego jest również przyspieszone zużycie łożyska korbowego i przeciwległego głównego.

Co do sworznia tłokowego, to Koledzy powyżej mają rację. Nie można tego wykluczyć, a sprawdzić łatwo.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wskrzesiłem temat :D Przepraszam za taki wybryk ale nie widziałem sensu w zakładaniu nowego Posta :!:

A więc sprawy mają się tak, w końcu się zebrałem, wyjełem silnik z ramy i posprawdzałem luzy :!: Na korbowodzie i przy sworzniu jeżeli jest jakiś luz to jest on znikomy(ledwo wyczuwalny) i bardziej wyczuwam luz na boki który jest normalny niż ten góra-dół. Za to kiedy poruszałem Magnetem (góra-dół) okazało się że jest luz. Kiedy ruszam magnetem cały wał się rusza i jest to widoczne :!: Czy myślicie że te stuki mogły być spowodowane luzem na łożysku :?: Jeżeli tak to zalecacie mi rozpołowić silnik i zmienić to łożysko czy założyć cylinder i dokatować sprzęta do końca sezonu a potema kapitalke :?:

Ja jestem za wymianą odrazu, ale może się myle :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam takie pytanko: Czy fabryczny luz na łożyskach może być wyczówalny :?: A jeżeli tak to jak bardzo :?: Może to normalne że magneto delikatnie się rusza, chociaż kiedy za nie złapie i pomacham to słysze normalny klekot na łożyskach :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...