Skocz do zawartości

Suzuki GSX1300R


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy tu na forum kogoś kto smiga/śmigał Hayabusą?

Skąd te pytanie?

Otóż strasznie mnie kręci szybka a do tego wygodna jazda. Moto które chcę kupić ma mieć rączkę dla pasażera, ma mieć duży moment i kiedy tylko chcę ma mnie ostro ponieść.

Po sporych namysłach wychodzi że może powinienem się przysiąśćdo Hayabusy. Wiem że tej mocy nie będę wykorzystywał często ale chyba lepiej jechać sobie na urlop do Polski takim sprzętem niż jakimś Sradem czy RRą bo będę miał możliwość zaadoptowania kufrów i w miarę wygodną pozycję.

Wszelkie opinie i sugestie mile widziane - ba nawet wskazane.

Pozdrawiam :)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ano stoi Ural w garażu ale raczej z powodu przywiązania do starych motocykli niż z jedynego środka lokomocji.

Doświadczenia nigdy za mało ale moje na początek wystarczy...

Nie należę do synków w dresikach co muszą mieć coś trendy...

Ludziska konkrety albo dobry link z pożądnym opisem eksploatacji ww.

Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Diabeł nie zrozumiał tematu i zaśmieca trochę wątek, a sam przecież napisał:

Odważni nie żyja wiecznie ,ale ostrozni nie żyja wcale

 

Odnośnie Hajaby - w trasie będziesz zadowolony, natomiast w mieście ten motocykl nie chce skręcać. Uważam, że to jedyna wada - zwrotność.

 

Ja lubię sportowe sprzęty więc wszelkie uchwyty, jak i mocowania kierownic nad półką świadczące o naleciałościach turystycznych by mnie denerwowały... :D

 

Kupuj GSXR1300R po modernizacji wahacza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek co z tym wachaczem czy przed 2000rokiem była modernizacja czy po?

A i jeszcze jedno wciskał mi jeden typ że jego hayka wciąga 6 litrów wachy - czy to możliwe? Wiem wtrysk i wogule postęp ale takie małe spalanie - dziwne...

O miejsce pasażera się nie martwię bo mojemu kochanemu plecaczkowi było wygodnie nawet na GPZ 600R hehe

Pozdrawiam

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże przed rokiem 2000 wahacze nie miały dodatkowego zastrzału, tak, że zdarzało się im urywać. Zjawisko na tyle było powszechne, że nawet powstał związek poszkodowanych w wypadkach na Haji (ze względu na wahacz). Potem jak poprawili było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jesli chodzi o wahacz to nigdy nie bylo z nim problemu:zawsze mial zastrzal i ma dalej.Do 2000r. byly problemy z pekajacym stelazem pod siedzenia i z napinaczem ale do dnia dzisiejszego watpie zeby dotrwaly egzemplarze z tymi wadami ;)

Co do porecznosci to jak sie juz ruszy to prowadzi sie jak 600-ka,najgorzej jest z manewrowaniem na postoju.

Ale za to na trase nie ma lepszego sprzeta:super ciagnie z dolu,bardzo dobra ochrona przed wiatrem,wygodna pozycja itd.

Co do spalania to faktycznie Haya mozna sie spokojnie zmiescic w 6l na 100km.Np. XX w takich samych warunkach pali 2l wiecej.Duza role odgrywa tu bardzo dobra aerodynamika Hayabusy.

Kupuj haje a nie pozalujesz :D

Sam chyba tez sie na nia przesiade bo juz mnie powoli meczy jazda na supersportach,zwlaszcza ze ostatnio pojezdzilem Hayabusa i bylem pod wrazeniem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer w końcu konkrety :D

Właśnie chodzi mi o coś co będzie wygodne i cholernie szybkie a niewiele jest takich motocykli na tej planecie. No z tym spalaniem to miło mnie zaskoczyłeś.Myślałem też nad XXem ale jak dla mnie sprawia wrażenie zbyt dużego bike'a wolę coś małego ale z pie**ol*ięciem 8)

Pozdrawiam spełniających swe marzenia ;)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się rówież nad awaryjnością sprzęta XX ma to do siebie, że jest praktycznie bezawaryjny szczególnie ten na wtrysku ...

Co do Suzy to sam nie wiem sprzęt raczej bardziej do typowo ostrej jazdy, niż jazdy sport-turyst

Na moim miejscu zainwestował bym w XX patrząc w przyszłość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigałem kiedyś haja imponujące osiągi, ale zbyt wiotka w ramie jak dla mnie, jeśli miał bym polecić coś do turystyki to zdecydowanie xx ciupkę gorsze osiągi, ale lepszy turysta miałem takie 3 egzemplarze i działały bez zarzutu

Tutaj już nie chodzi o osiągi bo oba wymienione modele mają mocy tyle że hoho :lol:

Bardziej interesuje mnie w tym momencie wygląd, spalanie, serwisowanie, itd.

Dziękuje za zainteresowanie tematem który jeszcze nie zamykamy bo może napisze ktoś coś nowego.

Adamie co do Precli to na pewno tam zaglądnę.

Pozdrawiam :D

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zbyt wiotka w ramie jak dla mnie

 

Zbyt wiotka??? Chlopie tos Ty jakis Rossi czy co? Wiotka napewno nie jest i w zakretach sie super prowadzi.Ja bym powiedzial ze to XX ma wiotkie przednie zawieszenie:polki jak z MZ a rury teleskopow jak w Jawie,a popatrz na Hayabuse:mocne,grube polki ze sztywnym zawieszeniem upside-down.Nawet nie ma co porownywac do XX....

 

do turystyki to zdecydowanie xx ciupkę gorsze osiągi, ale lepszy turysta

 

 

No i co jest takiego lepszego w XX ze sie lepiej nadaje do turystyki???

 

Zastanów się rówież nad awaryjnością sprzęta XX ma to do siebie, że jest praktycznie bezawaryjny szczególnie ten na wtrysku ...  

Co do Suzy to sam nie wiem sprzęt raczej bardziej do typowo ostrej jazdy, niż jazdy sport-turyst

Z awaryjnoscia XX jest tak samo jak z Haya:sa bezawaryjne chyba ze trafisz na sprzety nieserwisowane i zaniedbane.

A Hayabusa jest lepsza i do turystyki i do ostrej jazdy bardziej niz XX i w tym temacie nikt mnie nie przekona ze jest inaczej bo jezdzilem i jednym i drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...