Skocz do zawartości

Bagaż na wyjazd


mrymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zapasową dentkę i zestaw do jej wymiany - łyżki, klucz do kół oraz pompkę lub środek w sprayu do awaryjnego uszczelniania i pompowania kół po przebiciu umożliwiający dojazd do warsztatu wulkanizacyjnego. Pozatym polecałbym kombinezon przeciwdeszczowy oraz ewentualnie przeciwdeszczowe ochraniacze na rękawice i buty. Bagaż także należy spakować by był zabezpieczony przed deszczem. smar do łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środek w sprayu do awaryjnego uszczelniania i pompowania kół po przebiciu

Nie polecam stosowania, to służy do bezdętkowych opon samochodowych a nie do dętkowcych motocyklowych. jak już musisz tego użyć to wtryśnij połowę zbiorniczka, lub jeszcze mniej.

Poza tym spinka do łańcucha też się może przydać i latarka, taka zakładana naczoło, bo zwykle brakuje rąk :banghead:

A jak w Bieszczady na enduro to polecam zaopatrzyć się z dokłądną mapę i kompas- to jest zabawa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suzuki123 napisał:  

środek w sprayu do awaryjnego uszczelniania i pompowania kół po przebiciu  

 

Nie polecam stosowania, to służy do bezdętkowych opon samochodowych a nie do dętkowcych motocyklowych. jak już musisz tego użyć to wtryśnij połowę zbiorniczka, lub jeszcze mniej.

 

To znaczy, że taka dętka nie nadaje śię do naprawy? Jest to ważne, bo taki sprey zajmuje mniej miejsca niż dętka, łyżki i pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikanie tymi sprayami w dętki moto często mija się z celem. Był taki czas, że jeździłem sobie beztrosko, bo miałem w plecaku spray do opon... Złapałem gumę, wsikałem spray, a ten wylazł przez dziurę w dętce, usyfił całą felgę i oponę i tam go zostało najwięcej. Do wulkanizatora musiałem pchać moto z przebitą gumą.

Mój bracki miał identyczną sytuację.

Może zdarza się, że taki spray działa w przypadku motocykla, ale słyszałem o tylu przypadkach, w których nie zadziałał, że nie używam już sprayu do opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co trzeba zabrać niezbędnego dla moto

krótko i na temat

1. kondon

2. mapy

3. spray do łańcucha

4. pianka do kół (jeśli nie masz dętek) w innym przypadku zapasowe dętki

5. latarka (MZrider :banghead: )

6. mała buteleczka oleju (zawsze się przydać może na jakąś dolewkę)

 

 

7. kasa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętki można łatać. Ale jak już psikniesz do niej taki specyfik to podobno tak się polepi, że nadaje się do wymiany.

 

Chyba jestem tępy, bo nie rozumiem tego zdania. Tzn jak psiknę taki sprey, to dętki się już nie załata, bo się tak poklei, czy się załata normalnie? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętki można łatać. Ale jak już psikniesz do niej taki specyfik to podobno tak się polepi, że nadaje się do wymiany.

 

Chyba jestem tępy, bo nie rozumiem tego zdania. Tzn jak psiknę taki sprey, to dętki się już nie załata, bo się tak poklei, czy się załata normalnie? :cry:

 

Zeby zalatac np na goraco musisz scisnac detke to samo ze zwyklym klejeniem a specyfik w srodku jest substancja klejaca i skleja detke nie tylko tam gdzie trzeba. Te specyfiki glownie uzywa sie do bezdetkowych opon a w innym przypadku gorace latki (choc moze sa jeszcze teraz jakies inne specyfiki ostatnia detke latalem w 1988 r :banghead: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że ogólnie dętki są naprawialne i mozna przylepić specjalną łatkę (nie ma to nic wspólnego ze sprayem). A jeśli użyjesz sprayu zamiast łatki to dętkę będziesz musiał w krótkim czasie wymienić.

 

Ja dotychczas łapałem gumę zawsze w pobliżu punktu wulkanizacyjnego, nawet na trasie i oby tak zostało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram zawsze:

1. Mapę drogową

2. komplet kluczy (duuży komplet)

3. litr oleju (chociaz to tylko na długie wypady)

4. Namiot i śpiwór (chyba, że nastawiasz się na spanie pod dachem)

5. Szczoteczkę do zebów

6. nóż, łyżkę i blaszany kubek

7. Klapki (zeby było w czym chodzic jak zdejmiesz buty motocyklowe)

8. trochę ciuchów na zmianę ("cywilne" spodnie, jakiś sweterek czy bluza, z dwie podkoszulki itp).

9. Trochę suchego prowiantu (chińskie zupki, jakiś batonik, coś do picia)

 

 

1. kondon

A najlepiej cała paczka :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. kondon

A najlepiej cała paczka ;)

 

no i do tego jakaś fajna panienka, coby komplet był ;) Wydaje mi się, że to właśnie od tego punktu powinno się zacząć kompletowanie ekwipunku na wyjazd :(

 

Mrymek, zarówno w Tenerze, jak i w MZ (nie wiem którym sprzętem się wybierasz) masz szprychowane koła. Jak masz szprychy to i masz dętki (nie dotyczy BMW - tam maniacy uszczelnili mocowania szprych w feldze pod bezdętkowe opony :P) ) A jesli masz dętki to spray do opon jest totalnie bezużytecznym balastem.

 

 

kondon - kombi przeciwdeszczowe. to niezbędne jak sie chce jechac pomimo opadu atmosferycznego.

 

Faktycznie opad to wielki niefart :) Obawiam się, że kondom niewiele może tu pomóc :P :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i wydaje mi się, że niektórzy pojmują słowo "kondom" zbyt dosłownie. Jedni mówią o jednym inni i drugim :)

 

Co do tematu to powiem tak: wracałem tydzień temu przwie 300km w dużej ulewie i kurtka z kordury częściowo przemokła, skórzane spodnie przemokły, natomiast dużo dały mi gumowe ochraniacze na buty 8) , kombi przeciwdeszczowego nie wziąłem bo nie miało padać :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...