Skocz do zawartości

Krzywy moto, czy blachostka? Mile widziana pomoc(GSX600F 92)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pewnien problem, a mianowicie...

 

Kupilem w styczniu moto i praktycznie dopiero jakies 2 tygodnie temu, gdy chcialem pocwiczyc jazde bez trzymania okazalo sie, ze sciaga mi na lewa strone ! Podczas jazdy z rekami na kierownicy nie czuc tego w ogole ! nie ma zadnej podsterownosci, ani sciagania ! ale jak tylko puszcze kierownice - zaczyna isc na lewo ;( ogolnie to wystarczy, ze jednym paluszkiem trzymam za lewy ciezarek kierownicy i moja Suzi idzie prosto !

 

Czy to jest cos powaznego ? czy moze jakas blachostka, ktora mozna latwo usunac ? prosze o pomoc ! czy mozna jakos sprawdzic, czy motor jest krzywy ? (ale nie laserowo, bo slyszalem, ze to kolo 500 zl bedzie kosztowalo !)

 

Czekam na wszystkie pomysly od czego to moze zalezec i jakie kroki podjac, aby to zlikwidowac !

 

P.S. jestem z pod Poznania, wiec jak by ktos sie zadelkarowal, ze moze mi to usunac - zawsze moge podleciec ! Czekam na opinie - z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak koledzy co do drog to macie racje :P , ale cwiczylem jazde bez trzymania razem z kumplem (on na Zefirku 750) i on jechal prosto - az mnie szlak trafial, bo sobie jeszcze wstawal z siedzenia i trzymal moto kolanami ;) a ja do rowu zchodzilem :x jak dupe przerzuce na prawa strone to idzie prosto, ale maszyna wtedy troche pod katem pomyka :cry: no i z tymi niesymetrycznymi ludzmi to troche niezbyt ! na MZ-cie i Cagivie moglem bez problemu bez trzymania jechac ! musze na jego Zefirze sprobnac !

 

bez urazy chlopaki, bo dziekowka dla was, ale prosil bym o profesionalna pomoc (tzn. porady co mam zrobic lub co moze to powodowac !) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jak bym sie do ciebie kopsnal (praktycznie obok siebie mieszkamy) dal bys rade mi pomoc ? chociaz wyeliminowac niektore podejrzenia ! ??? jak tak to daj znac - a ja odezwe sie na priv po nr tel. i kiedy mogl bym wleciec !

 

P.S. nie mieszkasz czasem na Gnieznienskiej ? moze to u ciebie stala... raczej lezala moja granatowa Cagiva Mito 125 jakies 3 lata temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodem moze byc tez chyba wybite/żle skrecone łozysko w glówce ramy, albo żle wsadzone lagi w półke....

 

a ja u siebie mam chyba takie cos, że podczas naciskania przedniego hamulca kolo sie delikatnie skreca. nie wiem, czy za duzo pije i mam dziwne filmy, czy tak jest naprawde .... :lol: ktora wersja wg. Was jest bardziej prawdopodobna??

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robak jeśli masz jedną tercze hamulcową na przodzie to jest to możliwe.

W starszych motocyklach zawieszenia nie były zbyt sztywne i mozna było zauwazyć taki uboczny efekt działania hamulca na zawieszenie. Dobrym przykładem może być MZ w której zdażało się że po pewnym czasie pękały mocowania błotnika przedniego właśnie od tego typu pracy (przeważnie w prywaciarskich błotnikach)

Przykładowo choppery z długimi przodami mają na goleniach specjalne usztyeniające łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do drog- dobrze zbudowana droga ma spadek prawego pasa na prawo, a lewego na lewo. Az dziw bierze ze ludzie o tym nie wiedza. Probowalem samochodem- raz zciaga w prawo,a raz (na lewym pasie) w lewo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w twoim moto jest to samo urocze rozwiązanie, co w GS 500 - czyli podziałka wg której ustawia się tylne koło, zrobiona jest na ruchomych blaszkach. Wystarczy, że jedna z nich przesunie się do przodu, druga do tyłu i klops gotowy... Na oko wygląda OK - z jednej i z drugiej strony to samo, a jednak motocykl nie jedzie prosto, gdyż tylne koło skręca. Nie wiem kto i po co to tak wymyślił (może ktoś wie i przy okazji mi wytłumaczy :P).

 

...tak więc całkiem możliwe, że przy ostatnim naciąganiu łańcucha trochę krzywo ustawiłeś tylne koło i stąd całe zamieszanie ;) ...oby to było to - 5min. roboty i moto proste :P

 

Pozdrawiam

Aguś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w twoim moto jest to samo urocze rozwiązanie, co w GS 500 - czyli podziałka wg której ustawia się tylne koło, zrobiona jest na ruchomych blaszkach. Wystarczy, że jedna z nich przesunie się do przodu, druga do tyłu i klops gotowy... Na oko wygląda OK - z jednej i z drugiej strony to samo, a jednak motocykl nie jedzie prosto, gdyż tylne koło skręca. Nie wiem kto i po co to tak wymyślił (może ktoś wie i przy okazji mi wytłumaczy :P).  

 

Ta niezbyt precyzyjna regulacja naciągu łańcucha nie jest domeną GS 500 - to samo IMHO niezbyt szczęśliwe rozwiązanie zastosowano m.in. w Bandicie. ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to raczej nie zalezy od tylnego laczka...

 

tzn. ustawialem przod kola bardziej do prawej, po czym bardziej do lewej i w obu przypadkach sciaga na lewo 8O ! natomiast gdy ustawilem idealnie prawa i lewa strone to troche mniej ciagnie, ale nadal !

 

p.s. ogolnie to jest u mnie duuuzy wiaterek, ale zaczal mi vibro nagle lapac... mam nadzieje, ze to od tego, ze pod wiatr (wczesniej kierownice puszczalem przy bezwietrznej pogodzie)

 

kurde - to moze byc wszystko ;( jak wyjdzie sloneczko to zabiore sie za przednie lagi, lozysko (ogolnie przod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...