Skocz do zawartości

Jazda bez kasku ..


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jezdzi w kasku moto na snowboardzie czy nartach?  

 

To chyba byłaby przesada Icea_PL jeźdźić w kasku motocyklowym na takim sprzęcie jak narty czy snowboard :D Troszeczkę inny ciężar, budowa i aerodynamika takiego kasku

 

Wiem, wiem ;) . Ale zastanawialem sie czy znajdzie sie taki maniak :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się jechać bez kasku... po bułki do sklepu :D

Na większe "wyprawy" zawsze zakładam kask, nie ze względu na przepisy, lecz własne zdrowie.

Kupujcie dobre kaski, naprawdę warto wydać więcej, niż śmigać w "Tornado" za 70 zł, który nie daje żadnej ochrony (może co najwyżej przed muchami :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask to podstawa. Mój kumpel miał wypadek przy małej prędkości ok. 30km/h (na moim moto :D ) i zarył głową w burtnik. Gdyby nie kask to....  

 

PS. Ten kask to był Tornado ;) i jeszcze do tej pory służy :D

 

Taaa...

Tylko dziwne, że po mocniejszym walnięciu młotkiem "Tornado" sie rozwala :?

Ale racja, lepszy gorszy kask, niż żaden :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie tornado z 1 czy 2 serii.

Pierwsza seria miała; skorupa: włukno szklane,środek: styropian

Drurga seria ma ; skorupa: włukno szklane,hartowany plastik, środek:styropian , troche gąbki. te kaski z drugiej serii są całkiem wytrzymałe i owiele bezpieczniejsze od tej 1 serii.

Za małą cene niema co sie rewelacji spodziewać, ale takie wykonanie (s2) za 130zł to jest coś :D

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kumplel powiesił kiedys Tornado na lusterku, kask spadł i w miejscu, w którym przyjął uderzenie spłaszczył sie jak hmmm jak kurze jajko 8O (popękał i wyszło włukno, w tym miejscu prawie nie było żywicy)

wieć do bezpiecznych raczej nie należą :D

 

zalezy jakie tornado z 1 czy 2 serii.

mowa o garnku z 1 serii :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie z przedmówcaMI :

 

 

kumplel powiesił kiedys Tornado na lusterku' date=' kask spadł i w miejscu, w którym przyjął uderzenie spłaszczył sie jak hmmm jak kurze jajko (popękał i wyszło włukno, w tym miejscu prawie nie było żywicy) [/quote']

 

Ja mialem Tornado z serii 2giej zdażyło mi sie że spadł mi z kierownicy i odziwo tylko porysowany - noi za którymś razem niefartownie na szybke upadł to do wymiany ale SKORUPA KASKu była CAŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaski tego typu można kupić na byle targu, placu itp. Ale jak ktoś ma w takim jeździć, to już lepiej sobie darować i czerpać przyjemność z jazdy bez kasku, bo bo po wozić na głowie skorupkę po jajkach?! Moim zdaniem, kupno motoru powinno się zacząć od kupna ubioru na motor, a już przynajmniej kasku. Jak kogoś stać na motor, to chyba ma te kilka stówek na kask, nie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaski tego typu można kupić na byle targu, placu itp. Ale jak ktoś ma w takim jeździć, to już lepiej sobie darować i czerpać przyjemność z jazdy bez kasku, bo bo po wozić na głowie skorupkę po jajkach?! Moim zdaniem, kupno motoru powinno się zacząć od kupna ubioru na motor, a już przynajmniej kasku. Jak kogoś stać na motor, to chyba ma te kilka stówek na kask, nie?!

 

 

Zabiłaś mnie tym postem buhahaahah

nawet jak plastikowy garnek założysz lepsze to niż nic...

A wiez czym sie rużni kask za 250zł od kasku za 2000 ,

tylko i wyłącznie komfortem jazdy.

A dobry kask to taki co przy szlifie po asfalcie nieprzetrze się a przy silnym uderzeniu pęknie NIEROZRYWAJĄC się na strzępy[/b]tłumiąc uderzenie (efekt odbitej piłki niejednemu skręcił kark)

 

 

we wszystkich tanich kaskach szybki są tandetne ;)

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mój rower waży może z 14 kg...

 

to jaki ty masz rower ??chyba drozszy od twojego sprzeta.

rower gorski z aluminowa rama i ze sredniej polki cenowej wazy ok 20-23kg

to jak twoj wazy 14kg to chyba dales za niego z 10tys?? :)

 

[ Dodano: 10-06-2005, 18:51 ]

a co do tematu t o widzieliscie ten filmik co kolo popierdziela 130kmh

przez rodzinna wies podczas mgly i bez kasku?????

to jest filmik z polski i mozna go zalezc gdzies na polskich stronach motocyklowych, poszukam i jak znajde to dam lina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA

 

Sorki ale na rowerach to wy sie kompletnie nie znacie ;)

 

Nie zawsze aluminiowa rama jest lzejsza od dobrej np. Cr-Mo...

 

A po drugie to taki rower sredniej klasy wazy okolo 14 kg nie wiecej...

 

Moj rowerek wazy 10,4 kg i wcale nie uwazam go za super lekki...(mowa o goralu)

 

Rower gorski co wazy 7,5 kg - to jest dopiero super lekki :lol: rower :o :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam Roweromaniakow :mrgreen: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

blankaP napisał:

Kaski tego typu można kupić na byle targu, placu itp. Ale jak ktoś ma w takim jeździć, to już lepiej sobie darować i czerpać przyjemność z jazdy bez kasku, bo bo po wozić na głowie skorupkę po jajkach?! Moim zdaniem, kupno motoru powinno się zacząć od kupna ubioru na motor, a już przynajmniej kasku. Jak kogoś stać na motor, to chyba ma te kilka stówek na kask, nie?!

 

 

 

Zabiłaś mnie tym postem buhahaahah  

nawet jak plastikowy garnek założysz lepsze to niż nic...  

A wiez czym sie rużni kask za 250zł od kasku za 2000 ,  

tylko i wyłącznie komfortem jazdy.  

A dobry kask to taki co przy szlifie po asfalcie nieprzetrze się a przy silnym uderzeniu pęknie NIEROZRYWAJĄC się na strzępy[/b]tłumiąc uderzenie (efekt odbitej piłki niejednemu skręcił kark)

Zauważ, że ja piszę o najtańszych kaskach, w cenie ok 50-100zł-nikt mi nie wmówi, że przy wypadku, taki kask pozostanie w całości-sama widziałam, jak się rozlatują. Kaski w cenie 250 w górę, dają już lepszą ochronę, np. Caberg za 300zł jest wytrzymały, wygodny i dosyć lekki- i to jest już DOBRY kask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...