Skocz do zawartości

Jazda bez kasku ..


Rekomendowane odpowiedzi

Czlyli badziewny kask  

Uraz kręgosłupa i wuzek inwalicki na całe zycie....

hmmm...przy 317km/h to chyba bez wózka juz by sie obeszło :?

w Motocyklu z przed 2 miesięcy jest test i opis kasków NOLAN...pierwszy strzał wytzymują całkiem niezle ale drugi juz lipa...

morał z tego taki ze po kazdym dzwonku nalezy zmieniac kask, oczywiscie jesli bił on w cos twardego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sz6sty , nie wiem czy wiesz ale kaski shuberta sa jedne z najdrozszych kaskow, choc nie swiadczy o tym ze sa najlepsze albo badziewne. Bo akurat ten kask co testowali to byk kask z najwyzszej polki, a co do tego pekniecia to dokladnie mowiac to zrobil sie pekniety taki plat lakieru ktory lekko odszedl.

 

Najdrozsze nie znaczy najlepsze("merc-sedes") , najtansze nie znaczy najgorsze ("maluch").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sz6sty , nie wiem czy wiesz ale kaski shuberta sa jedne z najdrozszych kaskow, choc nie swiadczy o tym ze sa najlepsze albo badziewne. Bo akurat ten kask co testowali to byk kask z najwyzszej polki, a co do tego pekniecia to dokladnie mowiac to zrobil sie pekniety taki plat lakieru ktory lekko odszedl.

 

Najdrozsze nie znaczy najlepsze("merc-sedes") , najtansze nie znaczy najgorsze ("maluch").

 

Mi chodzi oto ze , kask przy dużej jak i b.małej prędkości musi roztrzaskac się ale nie w drobny mak i ma pozostać nadal na głowie

bo jak walisz głową w asfalt takie pęknięcie (amortyzacja) ratuje ci głowe i kręgosłup. Co z tego ze waląc głową w asfalt przy 317km/h kask będzie cały skoro siła udezenia głową i odbicia się kasku od asfaltu skręci nam kark

PS

załuzmy ze jest ten upadek przy 317km/h to długi slizg bez przeszkód i mamy na sobie 3 dobre kombinezony

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=92

 

test tego Tornado :-) Byłem własnie na allegro i szukałem sobie dobrego kasku (wcześniej miałem tigera <lol> no bo jak na Simsonie jeździłem to nic lepszego nie było potrzebne :notworthy: Teraz przesiadam się na Aprilię AF1 50 (wiem że to mało ale jak dla mnie to jak 650) i potrzebuję czegoś ładniejszego i mocniejszego) no więc szukałem dobrego kasku za 100zł i znalazłem - TORNADO :-) Już go miałem sobie kupić ale pomyślałem ze poszukam coś na naszym kochanym forum :lol: i znalazłem...- Teraz jestem pewny że już go nie kupię, wole kupić używany ale bardzo dobry... A tak przy okazji nie ma ktoś na sprzedaż czegoś takiego?

 

[ Dopisane: 03-07-2005, 22:52 ]

Chciałem dodać że zapytałem się tego sprzedawcy (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=56221228) czy są to kaski 1 czy 2 generacji i podałem mu linka do 4 strony naszej dyskusji. A on mi na to odpowiedział:

Witam

 

Są to kaski z seri 3 najnowsze modele wypuszczone w tym roku kaski pośadają gwarancje producenta w kasku wszyte są metki homologacji i numer atestu(są to kaski atestowane) jak nie będzie się podobał można dokonać zwrotu kaski wykonane są z abs-tworzywo zastosowanie np w samochodach zderzaki kaski są lakierowane techniką piecową

 

pozdrawiam i zapraszam serdecznie (mają modele z 2000r)

 

I co Wy na to? 8O Może firma Tornado zaczęła produkować kaski lepszej jakościi :-) :-) :-) Proszę o opinie ludzi wiedzących coś na temat budowy kasków... Pzdr ! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale podczas wypadku za ciekawie sie nie robi. Ogladalem crash test w wykonaniu quada i starego volviaka kombi. Quad z manekinem wjechal w tyl volvo , manekin polecial do przodu, rozbil szybe glowa i praktycznie caly wlecial do srodka... 8O

 

Uwazaj na siebie nika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...