Skocz do zawartości

Jazda bez kasku ..


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

A ja się Maniek z toba nie zgodzę, to tak jaby mówić po co alpiniście zabnezpeczenia przecież i tak tam w górach jest niebezpiecznie, po co się kochać z zabezpieczenim skoro i tak można złapać syfa, hifa lub zajść w ciąże. Pewnie że motocykl nie należy do bezpiecznych środków transportu, ale oczywiste jest że głowa podczas wypadku , upadku jest szczególnie narażona na kontuzje. a Przecież zakładanie kasku nie jest złe (szczególnie teraz) bo nie jest mi zimno w uszy :banghead:.

Powiem jeszcze na koniec że poduszki pasy i inne tego typu wynalzaki uratowały życie i zdrowie nie jednej osobie a zaszkodziło na prawdę niewielkiemu procentowi. Ja tam na szczęscie nie licze ( na pasy też bo moje moto ich nie posiada :P ) ale licze na umiejętności (które staram się podnosić). oczywiście zawsze może się coś stać niezależnie ode mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Stanach jezdza bez kaskow,,,czasem sie dziwiłam widzac takich pedzacych z zawrotna predkoscia tylko w samych okularach przeciwslonecznych...nie wiem czy to jest taka wielka przyjemnosc? :banghead: dziwie sie ze prawo amerykanskie zezwala na takie ustępstwa.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cyprze tez jezdza bez kaskow ;) - 300km/h bez kasku.  8O - takie oczy mialem jak to widzialem

 

To chyba jednak bylo 30km/h :lol: .

 

Brak wyobrazni ... Brak wyobrazni ... Kazdy robi co mu sie podoba - jesli sie skaleczy, jego wlasna wina :) . Ryzyko na wlasna prosbe - w koncu to podnosi czynnik adrenaliny :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, ostatnio sie mnie nawet kumpel pyta, czy w stanach mozna jezdzic bez kaskow, ja mowie: ee, no chyba nie , to by za głupie było.

a tu jednak , no popatrz jakie ten kraj ma pomysly,

ja właśnie sie zabieram za zakup jakiegos sprzetu(odziezy i ochraniaczy), znaczy sie ten, bo odkad mi juz w miare fajnie wychodzi jazda na moim crosiku to mam coraz wiecej niebezpiecznych sytuacji, na szczescie nie mialem jeszcze nic powaznego(wczoraj bym prawie przez kierownice przelecial ale opanowalem sytuacje), musze sobie teraz kupić lepszy kask bo ten ktory mam teraz to raczej mnie nie uratuje i jest na mnie troche za duzy, puzniej rekawiczki, a jak gadam z ojcem czy by mi dolozyl to mowi ze po co mi jakies ochraniacze, kask, a po co ci lepszy, ja mowie ze to po to zeby sie ustrzec przed niebezpieczenstwem a jego to rybka i tyle.

Kur** mac!! czasem mnie denerwuje tym jego prl-owskim mysleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade sobie dzisiaj do Krakowa i mija mnie gosciu na mz bez kasku, ale to nic chce zbierać swój mózg z drogi jego sprawa, ale wiezie pasażerkę która również nie ma kasku  

 

 

Może to był HISZPAN dziś w programie pt. "EUROPA DA SIE LUBIĆ" było na temat KULTURY MŁODZIEŻY w krajach europejskich noi hiszpan mówił o tym jak kończą 16 lat dostają 1sze 2oo =skuter - a co więcej to jest taka moda na jazde bez kasku i wszyscy, którzy chcą być TREDNY to czynią ;) :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade sobie dzisiaj do Krakowa i mija mnie gosciu na mz bez kasku, ale to nic chce zbierać swój mózg z drogi jego sprawa, ale wiezie pasażerkę która również nie ma kasku  

 

 

Może to był HISZPAN dziś w programie pt. "EUROPA DA SIE LUBIĆ" było na temat KULTURY MŁODZIEŻY w krajach europejskich noi hiszpan mówił o tym jak kończą 16 lat dostają 1sze 2oo =skuter - a co więcej to jest taka moda na jazde bez kasku i wszyscy, którzy chcą być TREDNY to czynią ;) :) ;)

 

Boli cie to? Wygodnie im bez kasku to niech jezdza. Ja tez tak czasami sobie po lesie pomykam.

 

Zastanawiam sie, ile osob kupuje ubranie dla szczerego bezpieczenstwa, a ile: "bo chce wygladac jak motocyklista" ... :?

 

THIS IS MY SAFETY :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, ile osob kupuje ubranie dla szczerego bezpieczenstwa, a ile: "bo chce wygladac jak motocyklista" ...  

 

Wiesz co... W lato to chyba tacy trendy kolesie to jednak wymiekają, bo pocić się w ciuchach motocyklowych tylko po to żeby trendy wyglądać... Cholera przecież może samoopalacz zejść, albo puderek z nosa :mrgreen: No chybą że mają aż tak dużo samozawzięcia by być trendy... Bo ja jeśli mam być szczery to w lato wolałbym sobie pomykać tylko podkoszulku i krótkich spodenkach, ale tak nie robię właśnie ze względów bezpieczeństwa, pomimo tego że czasem jest w tych ciuchach cieeepło... :) Zreszta sam wiesz chyba, jeśli masz takowe ubranko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, ile osob kupuje ubranie dla szczerego bezpieczenstwa, a ile: "bo chce wygladac jak motocyklista" ...  

 

Wiesz co... W lato to chyba tacy trendy kolesie to jednak wymiekają, bo pocić się w ciuchach motocyklowych tylko po to żeby trendy wyglądać... Cholera przecież może samoopalacz zejść, albo puderek z nosa :mrgreen: No chybą że mają aż tak dużo samozawzięcia by być trendy... Bo ja jeśli mam być szczery to w lato wolałbym sobie pomykać tylko podkoszulku i krótkich spodenkach, ale tak nie robię właśnie ze względów bezpieczeństwa, pomimo tego że czasem jest w tych ciuchach cieeepło... :) Zreszta sam wiesz chyba, jeśli masz takowe ubranko... ;)

 

Mam kompletne ubranko z wyzszej puleczki... wiec moge sie czuc bezpiecznie w zimne dni ;) .

 

Ale w gorace, upalne dni, zakladam tylko kask i ochraniacze na kolana. Bo tak mi sie podoba :( , ot cala filozofia. Pozdzieram sie, bede mial do siebie pretensje. Czasem nawet kasku nie biore :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Zawsze zakłądajcie kask!!! Kiedys tez mialem taka manie ze jezdzilem bez kasku po okolicy i ... 30m od domu tak sie zlozylo, ze mialem maly wypadek i uderzylem glowa w podmurowke od ogrodzenia. Kask mialem tylko dlatego, ze akurat wybiaralem sie do Tarnowa (jakies 40km ode mnie-gdybym mial w planie jezdzic kolo domu to bym go nie zalozyl i pewni juz bym teraz tego ni pisal). Udazenie bylo dosyc silne bo przez nasteponych kilka dni nie bylem w stanie podniesc sie z lozka o wlasnych silach-tak mnie napier....kregoslup. Zakladajcie kask jak zamierzacie jechac szybciej jak 20km/h. To samo tyczy sie butów :) (Pewnie pamietacie ostra dyskusje na ten temat :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z jeżdżeniem w kasku, niektórzy jeżdżą bez i żyją. I tak naprawdę powinna być sprawa wyboru, czy jeździć w kasku, czy bez. Pamiętajmy o teorii Darwina :) -> selekcja naturalna to podstawa przetrwania gatunku ;).

 

No wlasnie takie rzeczy powinny byc sprawa wyboru - przeludnienie dla swiata tez nie jest dobre ;)

A najmniej myslace ogniwa same by sie wyniszczaly :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...