Skocz do zawartości

Mz etz 251 czy Jawa TS 350 ?!?!?! POMOCY


Wochuetz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bak jest właśnie od Janka, tyle tylko że bez kratki

No to tak jak mowie - znajomy ma identycznego wynalazka :D

Rama AWO

skrzynia AWO

silnik maluch

bak junak (bez kratki)

i taki smieszny licznik z "piramidka" :D

 

 

A jeżeli chodzi o osiągi to prędkość słaba ale przyspieszenie zajefajne

Przyspieszenie przyspieszeniem ale ten dzwiek.... mmm... miodzio :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
guzik_Darek a na jakim motorku śmigasz, że tak dobrze orientujesz się w spalaniu Jawy ? Bo moja jakoś nigdy nie weżmie więcej jak 5l - (może mam jakiś model do dupy) bo dobra jawa powinna palić 12l/100km, wtedy jest wypas  :mrgreen:

Mój kolega ma jawe 350 i pali mu ok 7l. Strasznie narzeka na nią mówi że wyrzuci ją na złom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz, co bylo pierwsze jajo czy kura.....

:mrgreen:

 

no tego to ja nie wiem ale skoro jestes taki madry to moze Ty mi to powiesz ?? :> :(

 

 

tylko wlasciwy wybor drogi wskaze ci rozwiazanie...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety wodziki to prawda- ale to kwestjia regulacji sprzęgła i wkspoatacji a nie wbijania biegów na siłę czy czestego korzystania z tylko sprzegła "nożnego" przejechałem swoją jawkaTS ką ok 12 000 km i to głownie w miescie gdzie biegi pracuja wiadomo jak czesto , z awaryjnosci ( miała 4 lata i 3000km jak ja kupiłem ) to regulator nap. oczywiście nowy i polski, i w zasadzie tyle. Inne materiały w ciągu dziesięciu lat to linak hamulca ręcznego, szczeki, linka włacznika swiatła stop i drobnica.Pali 3.8 w dwóch na lrasie lublin-zamość ( 100 km w jed strone) a tak to maks 4,5 w mieścia srednio pwoem 4-4,2 Jak ktos słusznie zuwazył jak sie o nia zadba i naprawy bedą na bierząco to jawa odwdzięczy sie długa i naprawdę małoawaryjna eksploatacją -prztnbajmniej ja nie narzekam ale cos Ciagnie mnie to mztki bo ma sliczny chód tlumnika, i piaty bieg i oczywiscie tarcze co w porównaniu do próby hamowania w jawie nawet z jedna osoba -jest rzeczą śmieszną aa jeszcze jedno w jawach p przebiegu ok 20-25000 o pierwszym szlifie mozna zapomnieć od razu drugi ( ja zrobiłemn sobie po 12500 I i wyszdł )

co w przypadku MZ raczejjest nie do pomyslenia.

Nie mamiałem MZ i trudno mi sie wypowiadac ale sądze,ze jednakmateriały sa lepsze i skrzynia oczywiscie nie do zaj...... . przy prawidłowej eksploatacji natomiast co do stabilnosci tooczywiscie jawa.

 

Mirek

 

[ Dopisane: 17-07-2005, 14:22 ]

Nie do pomyslenia -znaczy sie w bardzo pozytywnym aspekcie

 

[ Dopisane: 17-07-2005, 14:35 ]

aaa jeszcze jedno przez 10 lat jak ja mam paliłem na pych tylko raz i to upchałem 4-5 m bo zauwazyłem, ze nie otwprzyłem ssania a tak zawsze 3-4 kopy na ssanku i rusza bez problemów a jak gasze goracy na ssaniu to nawet do 15-20 min przerwy pali z pierwszego co czasem wparaiwa w zdziwienie niektórych (laików szczegłonie) ot taka sztuczka która użytkownicyy tsek wiedzą napewno

natomiast co to 350 tak

to CZ 12 V chyba najlepsza TS wymaga dopracowania kilku ale wąznych szczegłów

podrawiamwszystkoch i MZtówcó i Jawówców i wszystkoch posiadaczy jedno czy" trzy " sladów

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja etz pali 4- 4,5.

I masz z tym jakies kompleksy ?

 

Ale co do spalania to nie uwierzę że pali 4,5

Jesli chodzi o normalna jazde miejska (bez katowania) to jest to raczej standardowe spalanie. No ale oczywiscie jak napisal Harnas:

 

bo dobra jawa powinna palić 12l/100km, wtedy jest wypas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
nikt ci nie kaze wierzyc, poprostu przyjmij to jako dogmat...

Jak tyl epali to gratulacje :) . Ale z doświadczenia mojego kumpla co ma jawe to 7 mu weźmie jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z doświadczenia mojego kumpla co ma jawe to 7 mu weźmie jak nic.

A ja mam kumpla ktoremu etz pali 16 L !! I nie wierze, ze Twoja pali 4!

Jesli jego pali 16 to Twoja tez musi (to nic, ze on ma dziore w baku) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość guzik_Darek
guzik_Darek napisał:

Ale z doświadczenia mojego kumpla co ma jawe to 7 mu weźmie jak nic.

 

A ja mam kumpla ktoremu etz pali 16 L !! I nie wierze, ze Twoja pali 4!  

Jesli jego pali 16 to Twoja tez musi (to nic, ze on ma dziore w baku)

Każdy chwali swoje. Jeździłem na Jawie i muszę przyznać że nawet fajnie się jeździ ale co do spalania zostaję przy swoim.

 

[ Dopisane: 18-07-2005, 13:49 ]

Ale w sumie Jawa ma 2 gary i większą pojemność to siłą rzeczy musi palić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...