Skocz do zawartości

Mz etz 251 czy Jawa TS 350 ?!?!?! POMOCY


Wochuetz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

krew mnie zalewa jak czytam wypowiedzi co niektórych... a ja wam powiem tak... 90 % problemów jakie ma sie przy jawce to ;).. problemy z odpaleniem, ustawieniem zapłonu. ja mam to co najlepsze z obydwu maszyn! Tarczówke od mz i silnik z jawki, skrzynia od CZ. Zamontowalem sobie elektroniczny moduł zapłonowy (wyprzedzeniem zapłonu) i latam jak sie patrzy. Chyba nikt nie ma watpliwości że etki nie dają mi teraz rady (standardowo idą równo, po modyfikacji jaką jest owy moduł to jawa jest górą). AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o osiagi to nie stwierdzilem zadnej roznicy pomiedzy "stara" cz, TSka i "nowa" cz wiec wychodzi na to, ze madre ksiazki nie zawsze sa takie madre ;)

 

 

hahahhaa coz nie widze sensu prowadzenia dalszej dyskusji w takim razie, sugeruje jednak przejechac sie porzadna jawa, zadna cz nie ma startu do twin sport....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. róznica miedzy etką a ts ką to 7 KM

2.Jawy potrafią spalić około 7 l/100km jezeli nie jest dokładnie wyregulowana

3.Z jawy wycisniesz 145km a z etki cos koło 130

3 Jawa 350 to jeden z szybszysz demolódów

Wybór nalezy do ciebie

p.s M16 co to jest za moto w twoim awarcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczne szukac cz350 !

Moja rada od serca - na starcie skresl wszystkie 6V albo zapomnij o jezdzie w nocy. Ale za to jak dorwiesz 12 to dajes wklad H4 i vizjon (czy jakos tak :banghead: ) plus 50% philipsa i masz swiatla jakich Ci niejeden posiadacz japoni bedzie zazdroscil :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem Jawę TS 350 a teraz mam MZ ETZ 251e. Moje zdanie jest takie: MZ jest o wiele lepsza!!! Jawa co chwile mi się psuła, więcej paliła i miała wyraźnie gorzsze przyspieszenie, ale z drugiej stronu miała lepszy v-max od MZ i była wygodniejsza dla mnie (187cm wzrostu). Ja bym brał MZ

 

pozdrawiam.

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Jak tak czytam, to mi sie smiac chce :banghead:.

Wszyscy obroncy Zjawy mowia, ze to fantastyczny sprzet, a przycisnieci mowia, ze to trzeba wymienic, to poprawic (sprzeglo od CZ, wymiana wodzikow) i jest ok.

No wlasnie - trzeba KOMBINOWAC.

 

A ETZ jest w 100% dobrze wykonana. Nie trzeba poprawiac fabryki.

 

Co do spalania i predkosci maxymalnych. Etka poleci ze 135 km/h. Kiedys wracalem przez 150 km na ETZ 250 ciagle z predkoscia maxymalna. Spalanie - 5l/100km :P. Najmniejsze zanotowane spalanie 3,6l/100km. Ktora Jawa to potrafi?

 

Jak dla mnie - tylko ETZ. Ale na Jawie nie smigalem, przyznaje sie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada przelotowa MZ ? I ceny czesci do MZ ? pozdro

 

Prędkość przelotowa to granice między 90 - 115, ja tak jeżdzę. Zazwyczaj jadę 100km/h bo wtedy silnik spojnie się kręci.

Części kosztują podobnie jak do Jawy.

 

Dominek masz MZ z policji. jak ja zalatwiles ?

 

Znalazłem ją na allegro, miała 12tys km przebiegu, silnik nigdy nie rozbierany, naprawdę w super stanie. Gdy koleś mi ją przywiózł miałem zaplanowane wszystko po kolei co będę sprawdzać, ale jak już ją zobaczyłem to naprawdę nie wiedziałem od czego mam zacząć bo wszystko wyglądało super. Silniczek palił od kopa, żadnych śladów rdzy, żadnych wgnieceń...itp. Teraz mam ponad 18 tys. przebiegu i jeszcze nic mi się w niej nie zepsuło, nic nie regulowałem, nic nie czyściłem. Jedyne co robię to leję benzynkę :banghead: (już więcej nie będę jej tak chwalił bo jeszcze zapeszę :P )

 

W jawie miałem co chwilę problemy, cały czas musiałem przy niej kręcić :evil

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jawie miałem co chwilę problemy, cały czas musiałem przy niej kręcić

A tez byla w takim stanie jak mz ? Bo wydaje mi sie, ze jakas padake miales :banghead:

 

PS: Zobacz na te fotki

http://www.bikepics.com/members/mentos/92jawa350/

a teraz niech ktorys emzetkowiec zapoda podobne ewolucje na MZ :twisted:

 

PS: Tylko nie pisac mi tu komentarzy o mentosie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...