Skocz do zawartości

Mz etz 251 czy Jawa TS 350 ?!?!?! POMOCY


Wochuetz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chyba nigdy nie jeździeś dobrą MZ

Jawa pali jak smok (są wyjątki ale bardzo mało)

Jawa to muł - nigdy nie spotakałem Jawy która dorównywałaby MZ - może akurat ja nigdy nie spotkałem dobrej Jawy

 

Jawa ma dużo sładych punktów w swojej konstrukcji - sprzęgło z aluminiowymi kołkami na tarcza które pękają' date=' machanizm zmiany biegów, gniazda łożysk w karterach które się wyrabiają...[/quote']

 

 

skad ty ta wiedze czerpiesz :?: z blota... :lol:

etka jak jest lepsza od jawy - tak bo na skupie wiecej dostaniesz za aluminium ;) ,widocznie malo w zyciu widziales jaw, etka za jawa to tylko dwie smugi dymu widzi, kilkakrotnie sprawdzone i udowodnione takim "znawcom" tematu jak ty.... 8)

chetnie zostanie to udowodnione po raz kolejny bo kolega ma jeszcze i zadna etka mu nie dorownala...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC - uwazaj przy cytowaniu bo wyszlo na to, ze mnie chcesz cos udowadnia :twisted:

 

PROC - Wszystko to kwestia stanu tech. Jesli wezniemy dobrze zrobiona etke i dobrze zrobiona jawe to spalanie jest podobne, waga podobna, predkosci maxymalne i przelotowe ma wieksze jawa, a jesli chodzi o przyspieszenie to owszem etka wygrywa ale z miejsca tak gdziesz do 30 km/h (a dokladnie do mometu kiedy jawa dojdzie do magicznych 3,5 tys RPM)

Sprzeglo... hmmm... jak juz napisal emzet od cz350 zalatwia sprawe, wymiana wodzikow tez eliminuje problem ze skrzynia. Zostaje sprawa tarczy cham. i tutaj faktycznie jest duzy plus dla etki. Ale jak juz pisalem za rame ma minusa :)

 

Jesli TSka wydaje sie komus za bardzo kanciasta to moze by tak cz 350?

Problemu ze sprzeglem itp nie ma, silnik prawie identyczny jak w jawie a przy czym duzo bardziej klasyczny wyglad :mrgreen:

 

PS: Coby nie bylo, ze za jawa agituje to powiem, ze do jazdy typowo po miescie bym wzial etke :) ale juz do zabawy w turyste jawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja juz nic nie pisze na ten temat bo widze że tu się zabrali sami pepikomaniacy - nie chce mi sie juz nic udowadniać bo to nie ma sensu trzeba by się ustawiś z dobrą Jawa i dobrą MZ (tylko tych pierwszych nie ma :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 to nawet, jak to mówi mój kumpel, z dobrego Giewontu nie poleci żaden z wyżej wymienionych sprzętów.

Co do CZ350 to z tego co ja sie orientuje ma ona lepsze materiały w silniku.

Sprzegło jest bezawaryjne, cylindry wytrzymuja wiekszy przebieg niż w Jawie.

Wygląda CZ też jakoś do mnie lepiej przemawia - można powiedzieć że ma klasyczną linie.

Ja bym na twoim miejscu wybierał między MZ ETZ250 a CZ350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No osiagi cz 350 sa identyczne jak jawy ale nie 160  8O  

Tyle to nawet z 4 pietra nie pujdzie ani jawa, ani cz, ani mz  :mrgreen:

 

nie zgodze sie tutaj CZ ma mniejsze predkosci a to z racji slabszego silnika, no i w niej wystepuja problemy z wodzikami w skrzyni, natomiast w jawie nie mialem nigdy z nia problemow a naprawde z dobrej jawy maksymalnie wycisnelismy 145km/h...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie tutaj CZ ma mniejsze predkosci a to z racji slabszego silnika,

A gdzie masz slabszy silnik w cz ? Masz na mysli roznice tych 2 KM ktore podaje serwisowka ? Bo jesli tak to dotyczy to tylko "starych" 6V cezetek, tak samo wodziki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie tutaj CZ ma mniejsze predkosci a to z racji slabszego silnika,

A gdzie masz slabszy silnik w cz ? Masz na mysli roznice tych 2 KM ktore podaje serwisowka ? Bo jesli tak to dotyczy to tylko "starych" 6V cezetek, tak samo wodziki ;)

 

wlasnie o nich pisze....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o nich pisze....

To jesli by sie tak czepiac to ostatnie wersje z 88 (takie jak moja) i bodajrze 89 (chyba w tedy skonczyli produkcje ?) maja 28 kucykow jak podaje madra ksiazeczka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o nich pisze....

To jesli by sie tak czepiac to ostatnie wersje z 88 (takie jak moja) i bodajrze 89 (chyba w tedy skonczyli produkcje ?) maja 28 kucykow jak podaje madra ksiazeczka :mrgreen:

 

w takim razie 160 km/h jest w zasiegu twojej maszyny ;)

masz jakas eksportowa wersje widocznie :lol: tylko dziwi mnie podpis i te 20 kucy....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie 160 km/h jest w zasiegu twojej maszyny

Z 10 pietra to kto wie ;)

tylko dziwi mnie podpis i te 20 kucy....

Bo sie lepiej rymuje :mrgreen:

 

Jesli chodzi o osiagi to nie stwierdzilem zadnej roznicy pomiedzy "stara" cz, TSka i "nowa" cz wiec wychodzi na to, ze madre ksiazki nie zawsze sa takie madre :)

 

 

masz jakas eksportowa wersje widocznie

No a jak - nawet ma klaksony od GoldWinga i oparcie od LS Savage :lol: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...