Skocz do zawartości

Szkolenie motocyklistów, piknik, czyn społeczny. Impreza?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Impreza na Bemowie - Kulikowisko Letnie - 20 sierpnia w tym samym miejscu co za pierwszym razem.

 

Godzina rozpoczęcia szkolenia i zabawy - 9.00

Może to wcześnie, lecz najpóźniej o 14.00 muszę się zbierać, bo obowiązki gościa na weselu przyjaciół gonią.

Program planowanych wygłupów:

- countersteering oraz slalom bez trzymanki 8O

- omijanie przeszkód bez hamowania i z hamowaniem :?

- przegazówka, czyli kulturalna zmiana biegów w dół :roll:

- hamowanie z redukcją, będzie wesoło gdy dojdzie robienie przegazówki ;)

- grill z wesołą obsługą

- stójki bez podparcia, czyli jazda w korku z fasonem

- ciasne nawroty, czyli dupsko na zewnątrz - w ksiażce wyczytałem :D

 

Zaopatrzenie grilla w rękach uczestników imprezy, każdy przynosi coś co zostanie obrobione nad węglem drzewnym.

Znów przyda się wolontariusz (wolontariuszka) do obsługi rzeczonego przybytku. Igor który był w pierwszej ekipie zprawdził się rewelacyjnie.

Napoje wyłącznie bezalkoholowe

Nad porządkiem będą czuwać w czynie społecznym zaproszeni policjanci i żandarmi motocyklisci.

Obowiązkowy kask, rękawice, buty, reszta ubioru mile widziana stosownie do dosiadanego motocykla. Nawet jeżeli ma być upał, a ktoś zastanawia się nad założeniem skór - nie ma się co zastanawiać - brać skóry.

Nie będę nikomu zaglądał w termin badań technicznych, nie mnie to sprawdzać, jednak proszę by maszyny uczestniczące w ćwiczeniach były możliwie najsprawniejsze. Braki w ogumieniu, hamulcach i inne dotyczące bezpośrednio bezpieczeństwa dyskwalifikują maszynę. Braki w szarych komórkach dyskwalifikują zawodnika :P

 

Sprawy organizacyjne zajęć w celu poprawienia spokoju ducha zawodników i nas ( ja i Piotrek Gadaj).

:arrow: Musimy wyznaczyć osoby które będą w zgrabny i bezpieczny sposób poprawiać pachołki. Na poprzedniej imprezie miał miejsce epizod gdzie przewrócony pachołek zaczął poprawiać jeden z przejeżdżających zawodników. Skutkiem był zator i ryzyko karambolu. Osoby ćwiczące nie poprawiają niczego na miejscu ćwiczenia. Od tego będą wyznaczone osoby, np. z odpoczywających :P

:arrow: Musimy zadbać o czystość nawierzchni w kilku miejscach przejazdu. Będą szczotki do zamiatania betonu z luźnych ziarenek piasku i żwiru - znaczy się trzeba przydzielić komuś te szczotki, jednak w trybie rotacyjnym, żeby szczotka pracująca na danym zakręcie nie była obsługiwana ciągle przez jedną osobę.

:arrow: Okazało się na pierwszyn szkoleniu że dwie osoby dowodzące ruchem na placu to za mało. Do tego dochodzi tłumaczenie zagadnienia osobom mniej zaawansowanym i bardziej zakręconym. Będę potrzebował wolontariuszy z grona bardziej doświadczonego w siodle, do pomocy w wyłapywaniu błędów u osób początkujących i wystraszonych.

 

Zaprawszam wszystkich forumowiczów.

Można zabrać przyjaciół - niekoniecznie zmotocyklizowanych.

Dresiarstwa nie zapraszam. Fuct'u także :banghead:

 

Jakieś pytania? Piszcie lub telefonujcie: 692 026 505. Jeżeli nie odbieram (bo np. jadę) proszę zostawiś esemesa.

Pozdrawiam. Kulik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nie tym razem :P

Będe mógł sie zadowolić relacjami innych bo będe w turcji...a szkoda bo miałem nadzieje że się uda...ale wszystkiego mieć nie można...czekam więc na kolejną edycję....wtedy już mam nadzieję na dobrym motocyklu ;) Jedyne co mogę to rzyczyć udanej imprezy :D Aby pogoda dopisała, ludzi było jeszcze więcej i żaden motocykl szlifa nie zaliczył!

Pozdrawiam Całą Ekipę z Poprzedniej Edycji.

Ps. Tomku dziś dowiedziałem się że jeden ze znajomych mojej mamy jest twoim kursantem...Maciek..niski, także po służbie w wojsku, wielbiciel gór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, będzie jeszcze edycja jesienna

 

Trzymam Cię za słowo:

 

1sza edycja- nie miałem motocykla- stał u lakiernika ( 1,5 miecha mu to zajeło. by go ch....j strzelił )

 

2ga- niestety znów mnie omienie ( teraz jestem niepełnosprawny)

 

TAK WIĘC licze na tzw. jak wspomniałeś " jesienną edycje"

A takie lekcje niewątpliwie by mi sie przydały - może bym uniknął tego zdarzenia z marszałkowskiej z poczatku LIPCA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...