Skocz do zawartości

Trrening


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko wszsycy wiedza ze sporty takie jak enduro motocross ja bardzo wykańczajace , wiec bez przygotowania po smiganiu jestesmy wykonczyni kompletenie . Jak i co cwiczycie bo ja osobiscie sobie pod wiezcór kilkadziesiat pompeczek zrobie pobiegam sobie od czasu do czasu , i posmigam ostro na rowerku - gdzies czytalem ze zawdowcy wogole nie biegaja tylko smigaja na rowerach . Wedłog mnie rece w tych sportach powinny byc najmocniejse . co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie bardzo wazny jest trening na barki. Kazdy skok odbija sie nie tylko na rece ale tez na barki. Bardzo dobrym cwiczeniem jest chodzenie na rekach. Rozwija nie tylko wszystkie partie miesni rak, z barkami wlacznie ale takze trenujesz koordynacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocrosowcy dużo biegają a co do roweru to czesem jeżdzą a często np mają taki trening, że rower pod górke podpychają a na nim zjeźdzają, Robią tak zwane interwały. Co do siłowni to robia trening na wytrzymałoścf a nie taki jak kulturyści - czyli duożo wiecej powtórzeń i mniejszy ciężar. Co do rąk to bardzo ale to bardzo ważne są przedramiona i nadgastki. Dzieki nim kotrolulesz motocykl. Kup sobie ściskacze i ćwicz kiedy tylko masz czas. Druga sprawa to na kijku nawijasz ssznurek z jakimś małym ciężarem i stajesz zwyprostowanymi rękami i ten sznurek nawijasz i rozwiajsz i robisz tak aż rece spuchną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche jest tak ze kazdy z nas jest inaczej zbudowany i musi miec inny trening. Ja np nigdy nie mialem problemow z nogami (poza skrecona kostka), to samo z nadgarstkami. Ale wiadomo wszystkie miesnie tzeba miec wycwiczone jak chce sie jezdzic w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

no na barki i nadgarstki proponuje tenis :P

sam jestem po juz 2 obozach tenisowych po 2 tygodnie,

po pierwszym tygodniu na pierwszym obozie ledwo zylem, taka mialem slaba kondycje (wtedy na moto nie jezdzilem),

tenis bardzo wzmacnia barki, nadgarstki oraz nogi, tylko nalezy pamietac zeby sie rozgrzac przed gra bo mozna sobie cos uszkodzic. No i podkreslam nie jest to sport tylko dla bogatych, ja gram sobie od czasu do czasu rekreacyjnie z kumplami ktorzy tez za dobrzy nie sa, pobiegasz, pomachasz rakieta i kondycha sie wyrobi,

jak tez inni wspomniali rower, tez duzo smigam, zamiast busa to jezdze rowerem do szkoly.

no i mozna tez na moto cwiczyc co nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja np cwicze na silce od ok 5lat i mialem rozne przypadki bylem na masie i wazylem 108 kg ;) zaczynajac z wagi 77 teraz mam 85 czuje sie oki,biegam, nadal cwicze i moje zdanie jest takie wazne abyscie sie wogole ruszali:) nie wazne czy to tenis ,plywanie ipt :D wazne ze cos robisz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...