Skocz do zawartości

Honda mtx 80


Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten silnik ci tak dymi przez chwile jak jest zimny czy w czasie jazdy też. Jeśli tylko zimny to sie nie dziw. Jesli w czasie jazdy to może byc pare opcji np: dostaje za duzo oleju i tak kopci :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka dla all ziomow!! Sluchajcie mam problem! Co sie dzieje jak daje gazu a silnik zaczyna "kopcic"?? Co jest powodem i czy to cos powaznego?? Slyszalem ze moze to byc wina uszczelki (bo moze pobierac olej)' date=' tylko jakiej?? Dzieki za all odpowiedzi!! POZDROWIONKA!!!! [/quote']

Simmeringi do wymiany prawie na bank. Mysle ze za jakies 1400zl tego MTX-a mozesz brac bo to R2 z tarcza z przodu i w calkiem spoko stanie (o ile naprawde jest po remoncie). Aha jezeli to uszczelka to ta miedzy karterami (przepuszcza olej do skrzyni korbowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUU no to jak trzeba rozpolowic silnik to ja nie wiem!!! Jak jest po remoncie to chyba symeringi byly wymieniane!!

NO a do wymiany uszczelki miedzy karterami to nie trzeba?? :roll: Wiesz malo kto wymienia simmeringi przy remoncie niestety i potem niespodzianka. Pozatym latwo je uszkodzic przy skaldaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego skromniutkiego doświadczenia powiem tak (choć bardziej wprawni mechanicy moze sie niez godzom), jeżeli by ciągnoł olej ze skrzyni to po 1. dym by był koloru białego, a po 2. dymiło by tak ze 100m za tobą była by masakryczna smuga jeszcze. Przynajmniej tak miał koleś w swojej wsk. A moje zdanie jest takie, że to pewnie wina oleju do beny. Różnie z tym bywa nieraz ma mixolu S nie kopci, a nieraz na pół-syntetyku za 30zł potrafi zakopić, zależy jak trafisz. Jakiego oleju do beny używasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego skromniutkiego doświadczenia powiem tak (choć bardziej wprawni mechanicy moze sie niez godzom)' date=' jeżeli by ciągnoł olej ze skrzyni to po 1. dym by był koloru białego, a po 2. dymiło by tak ze 100m za tobą była by masakryczna smuga jeszcze. Przynajmniej tak miał koleś w swojej wsk. A moje zdanie jest takie, że to pewnie wina oleju do beny. Różnie z tym bywa nieraz ma mixolu S nie kopci, a nieraz na pół-syntetyku za 30zł potrafi zakopić, zależy jak trafisz. Jakiego oleju do beny używasz??[/quote']

Wszystko zalezy od stopnia uszkodzenia ale oczywiscie olej do mieszanki rowniez wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odrazu po zapaleniu kopci jak dam gaz!! Co o moze byc ??

Według mnie to jest normalne. Na zimnym islniku to nawet Castrol R2 potrafi zakopcić białym dymem. Tym bardziej że na dotarciu leje sie go więcej. Co do simeringu na wale to jakby on padł to motocykl by zle chodził, przerywał, miał problemy z wkręcaniem sie na obroty. Jezeli rozgrzejesz silnik to powinno przstac oczywisscie zalezy od oleju tak jak napisał Lucass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magik-16 napisał:

No odrazu po zapaleniu kopci jak dam gaz!! Co o moze byc ??

 

Według mnie to jest normalne. Na zimnym islniku to nawet Castrol R2 potrafi zakopcić białym dymem. Tym bardziej że na dotarciu leje sie go więcej. Co do simeringu na wale to jakby on padł to motocykl by zle chodził' date=' przerywał, miał problemy z wkręcaniem sie na obroty. Jezeli rozgrzejesz silnik to powinno przstac oczywisscie zalezy od oleju tak jak napisał Lucass[/quote']

Sadze ze jezeli sprzedajacy zrobil remont silnika to nie mowilby o tym dymieniu jezeli by to bylo spowodowane jedynie nierozgrzanym silnikiem. Ja zostaje przy swojej wersji, chociaz trzeba by obejrzec motor bo tak jak Strzalek pisze powinien on chodzic zdecydowanie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...