Skocz do zawartości

Świeca BPR 7 E zamiast BPR 7 ES ???


Gość caesare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szczeniak co chodzi o mechanike motocyklowa - dopiero sie ucze - ale powiem Ci tak:

Przegladalem strony NGK (np. http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=...&h=YAMAHA&m=750 ) nie znam rocznika twojego moto ale ni cholera nie moge znalezc BPR7E. Wyglada wiec na to ze nie stosuje sie jej! Niestety na stronie Larssona nie podaja dokladnego oznaczenia wiec tez nic pewnego.

Aygor: skad wiec te dane?

caesare: jak juz pisalem mechanikiem nie jestem wiec nie bede sie wymadrzal co Ci sie stanie jak zamontujes E. Ale niewielki wydatek a bedziesz mial dokladnie takie swieczki jakie sa przewidziane dla Twojego moto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oznaczen swiec bo czytajac temat zauwazylem ze jest spore zamieszanie.

Dla przykladowej swiecy BPR 7 ES wyglada to nastepujaco:

znaki:

1-4: tutaj BPR oznaczaja: srednice gwintu, srednice klucza do srub z lbem szesciokatnym oraz rodzaj budowy

5: tutaj 7 oznacza wartosc cieplna: im wieksza tym swieca zimniejsza i na odwrot

6: tutaj E oznacza dlugosc gwintu (to jest dlugosc gwintu Hun660)

7: tutaj S ozancza cechy charakterystyczne w budowie swiecy - jak mowili koledzy S oznacza miedziany rdzen.

8: liczba (tutaj nie wystpuje) oznacza szczególne odstępy elektrod

 

Info zaczerpniete z http://www.ngkntk.pl/Jak_rozgry___kod_NGK_...___.1316.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiadomości kolegów posiadających Virago 535. Świece Champion RNY7C mogą być używane w tych motocyklach, także w samochodach np Opel Corsa 1200i. Są niestety droższe od NGK.

A przy okazji, spotkałem sie z opinią warsztatowców, żeby nie zakładać świec z platynową elektrodą, bo z powodu wielkokrotnie dłuższego okresu pomiędzy wymianami potrafi dojść do zapieczenia świecy w głowicy. Ciekawe czy to prawda czy chęć naciągnięcia klientów na koszty robocizny?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świece Champion RNY7C mogą być używane w tych motocyklach' date=' także w samochodach np Opel Corsa 1200i. Są niestety droższe od NGK[/quote']No wlasnie drozsze - wiec jak na moje odpadaja. Nie zebym bym dusigroszem ale slyszalem ze NGK sprawuja sie znakomicie - a skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :D

 

spotkałem sie z opinią warsztatowców' date=' żeby nie zakładać świec z platynową elektrodą, bo z powodu wielkokrotnie dłuższego okresu pomiędzy wymianami potrafi dojść do zapieczenia świecy w głowicy[/quote']Tutaj nie mam juz pojecia jak rodzaj elektrody wplywa na zapiekanie sie swiecy - prawda jest chyba taka ze dpoki nie rozmawiasz z zaufanym mechanikiem to pewien byc nie mozesz czy prawde mowi czy naciaga :?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie mam juz pojecia jak rodzaj elektrody wplywa na zapiekanie sie swiecy - prawda jest chyba taka ze dpoki nie rozmawiasz z zaufanym mechanikiem to pewien byc nie mozesz czy prawde mowi czy naciaga

ma niby wplyw taki, ze zwykle swiece powinienes wymienic np. po 12kkm, a platynowe po 24kkm, wiec gniazdo jest nie ruszane i moze ? dojsc do zapieczenia swiecy w gwincie glowicy. z drugiej strony, jesli wkrecisz swiece z takim momentem jak zaleca producent, to NA PEWNO je odkrecisz, nie ma bata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowili koledzy S oznacza miedziany rdzen. Nie chce byc niemily ale tej akurat informacji bym nie ufal (

Spoko ' date='ale dalej obstaje przy swoim

 

patrz wartosc cieplna )

 

Patrz skan niżej.

 

Skan pochodzi z katalogu NGK na rok 2005 i mam nadzieje że troche pomoże w dokładnym odczytaniu kodu.

 

 

011tu.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekc dla rozwiania wątpliwości zamieścił stronę katalogu NGK a raczej jego przedstawicielstwa w Polsce.

Teraz zaglądam do katalogu NGK SPARK PLUG EUROPE i dowiaduję się że literka "S" oznacza wykonanie STANDART i za cholerę nie mogę znaleść nic o miedzi.

Gdyby tam była literka "A" to wtedy znaczy "konstrukcja specjalna".

Tak samo jak KONIK przejrzałem dostępne mi materiały NGK oraz strony i nic ne znalazłem o świecy motocyklowej BPR7E

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darec: brawa za taka rozpiske

 

A ogolnie to moze to was zainteresuje. Jest to oficjalna odpowiedz technika z "NGK Polska" na pytanie o roznice w ES i E

 

Szanowny Panie,

 

Obie świece można stosować zamiennie. Świeca BPR7E ma rdzeń miedziany od

początku elektrody do nakrętki sześciokątnej, a świeca BPR7ES ma rdzeń

miedziany na całej długości i ma lepsze odprowadzanie ciepła.  

 

Z poważaniem,

________________________________________

NGK SPARK PLUG EUROPE GMBH Sp. z o.o.

Przedstawicielstwo w Polsce

No coz... wyglada na to ze zamiennie mozna je stosowac co nie tlumaczy balaganu - brak materialow odnosnie BPR7E :?

 

PS.Darekc - miales racje z S

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaglądam do katalogu NGK SPARK PLUG EUROPE i dowiaduję się że literka "S" oznacza wykonanie STANDART i za cholerę nie mogę znaleść nic o miedzi.  

Gdyby tam była literka "A" to wtedy znaczy "konstrukcja specjalna".

Tak, tak może jeszcze zadzwonimy do Bush'a albo lepiej-niech uchwalą to w Sejmie będą mieli chociaż zajęcie. :lol: .

Człowieku - wyluzuj - .

Po prostu Ktoś wiedział lepiej od Ciebie i nie róbmy z tego tragedii - bywa i tak że ktoś jest od nas po prostu mądrzejszy.

 

Nie słuchaj oszołomów o długości gwintu i innych czarów.

Płakać mi się chce że Moderatorzy nie zwracają uwagi na takie rzeczy.

:idea: Totalny brak kultury wrodzonej jak i nabytej :idea:

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi... trafne spotrzezenie Zajc :)

 

A co do tematu: Ty rozniez wyluzuj Monikac! Piotrek ma racje na pewno co do jednego: brak informacji o BPR7E :buttrock: Sadzac po takim balaganie nie trudno zalozyc ze w innym miejscu mogla nastapic pomylka w druku lub cos tam :(

Nikogo nie obrazam, nikogo nie chronie - zeby byla jasnosc ;)

Pozdrawiam wszystkich zwasnionych :P

 

PS. caesare: zapakowales w koncu te swiece czy nie? moto jezdzi czy wybuchlo? :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monikac pisze"Płakać mi się chce że Moderatorzy nie zwracają uwagi na takie rzeczy.

To siadaj i płacz , mniej wysikasz a potem poczytaj co napisały oszołomy typu hun660 w dniu 22.04 na temat gwintów świec ngk a sarekc poprawił.

Potem się zastanów co to ma wspólnego z kulturą.

Ludzie piszący bzdury są dla mnie OSZOŁOMAMI.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam tez mały problemi ze świecami.

jakiś czas temu kupiłem sobie nowy komplecik(DR8ESL) do mojego sprzeta (gsx 750e z 81r), który niestety zanim je wymieniłem, sprzęt zmienił diametralnie swoje kształty :lol: .

świeczki zostały, a nabyłem nowego sprzęta (GSX 550ES z 86r), dla którego w katalogu larssona przyporządkowane są świece DR8ES.

najsmieszniejsze jest to że w tymże katalogu oba rodzaje świec mają ten sam odpowiednik z firmy Denso.

według tego co jest napisane w komentarzu NGK na temat oznaczeń świec motocykowych literka "L" oznaczałaby szczególny odstęp elektrod -czyli konkretnie co? -odstęp moge przeciez sobie wyregulować no chyba że świeczka jest zrobiona na totalnie inny odstęp i nie da się tak dogiąć elektrody ujemnej aby uzyskać standartowy odstep

napisałem już maila z zapytaniem do NGK ale może tutaj wcześniej dotanę jakąś konkretną odp

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad1f nie wiem gdzie wtczytałeś takie informacje że lierka L oznacza specjalny odstęp elektrod ( chyba w polskim katalogu NGK buraki warszawskie ).

Literka "L" oznacza świecę cieplejszą o 0,5 stopnia w skali NGK czyli jeżeli po 8 występuje to oznaczenie to faktycznie wartość świecy jest 7,5.

A jeżeli chcesz mieć inny odstęp elektrod to należy takie kupić zwracając uwagę na ostatnią cyfrę w oznaczeniu świecy która podaje przerwę w dziesiątych częściach milimetra a firma nie przewiduje regulacji przerwy przez mechaników manualnie z powodu utrzemania bardzo ważnych parametrów pracy świecy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok-dzięki

skąd wyczytałem?-post Konika wyżej oraz stronka polska stronkia NGK

teraz dopiero zauważyłem skan Darka- faktycznie wszystko się zgadza

ahi-jaki wniosek?moge montowac?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...