Skocz do zawartości

Świeca BPR 7 E zamiast BPR 7 ES ???


Gość caesare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem w sklepie internetowym świece NGK BPR 7 ES (do Virago 750), a przysłali mi świece BPR 7 E. Czy mogę je założyć do mojego moto? Czy jest jakaś różnica?

Wielkie dzięki za pomoc!

Cez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo świece do motocykli powinieneś kupować w serwisie motocyklowym a nie u internetowych oszustów.

W Twoim przypadku świece do Virago dostaniesz w salonie Yamahy.

Montowanie do motocykla świec samochodowych to poprostu wycieranie dupy szkłem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie ES oznacza święcę z długim gwintem, a E z krótkim, Efekt taki że świeca wkręci się do połowy grubości ściany głowicy i tam będzie skakała iskra. Warunki zapłonu mieszanki w tym miejscu to koszmar, a wypalenie gwintu to potem grubsza robota warsztatowa. Wyrzuc to w cholere i kup świecę w sklepie lub salonie. Ja kupuję w sklepie samochodowym w Komorowie, właściciel sprowadza mi świece, olej, klocki ale ma katalogi produktów i tam sobie patrzymy. Co ciekawe, taniej niż w Larssonie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Panowie, za wszystkie, również za te ironiczne odpowiedzi, bardzo dziękuję. Wiem, że świec do motocykla w samochodowych sklapach mam już nie kupować. Ale nadal nie wiem, czy świecę do Virago 750 mogę założyć, czy nie, skoro na jej opakowaniu (tak jak wiadać też w tej aukcji na Allegro) jest wyraźnie napisane V-line No 19 - BPR 7 E (= BPR 7 ES). Czy miedziany rdzeń cokolwiek zmienia, jeśli parametry są identyczne?

Pozdrowienia,

Cez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj oszołomów o długości gwintu i innych czarów.

Swiecy samochodowej NIE można montować w motocyklu.

 

jest wyraźnie napisane V-line No 19 - BPR 7 E (= BPR 7 ES).

 

BPR 7 E nie jest świecą V-line

a kolega HUN 660 niech poczyta dokładnie katalog NGK i nie wypowiada się na forum o rzeczach o których nie ma pojęcia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Duek Piotr Spec Mechanik, zna się na motocyklach , ale chyba świecy do samochodu na oczy nie widział. A dlaczego, bo wygląda tak samo, ba nawet oznaczenia ma takie same, tylko trzeba o tym wiedzieć. Producent tworząc świecę o określonych parametrach określa pojazdy do jakich mogą być używane. I wielokrotnie taka sama świeca pasuje do samochodu i motocykla. Jeździłem swego czasu Virago 535 i tak się złożyło że jak nadszedł czas zmiany świec to okazało się że zapasowe świece Championa, które miałem do Corsy z silnikiem C12NZ są wymienione wśród zalecanych świec w oryginalnej instrukcji Yamahy. Niestety nie podam oznaczenia, bo nie pamiętam, było to kilka lat temu.

PS. Wiek i ilość gwiazdek w profilu użytkownika nie upoważniają nikogo o wyrażaniu swojej niepochlebnej opini o innych forumowiczach.

Jeżeli kolega DarekC sprostował moją wypowiedź to się nie wypowiadaj, bo sam nie udzieliłeś żadnej odpowiedzi z której mógłby skrzystać Caesare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to chyba złośliwie abi forumowicze niszczyli swoje motocykle kolego Hun660.

Do swojego motocykla możesz wkręcać nawet gromnice babci ale najpierw sprawdź sobie katalog świec NGK i poczytaj co oznaczają te wszystkie literki.

Jak osobiście chcesz wytrzeć szkłem własną dupę to Twoja sprawa możesz tylko nie wprowadzaj w błąd na forum innych.

Niektórzy młodzi ludzie chcą korzystać z tego forum bezpiecznie i przy okazji uczyć się o swoich ukochanych motocyklach.

Wypowiadasz się w imieniu producenta świec z takim przekonaniem że inni mogliby Ci nawet uwierzyć.

Mechanicy z epoki młotka i przecinaka powinni mieć swoje forum i wypowiadać się autorytatywnie jak długo zajęło im zjebanie własnego motocykla.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty umiesz czytać co napisali inni? To powtórzę: jeżeli napisałem źle o danej świecy a następny forumowicz (DarekC) mnie poprawił to mu nie proponuję szkła zamiast papieru toaletowego. Uznaję racje innych. Po to jest forum. Poza tym napisałem żeby wyrzucił i kupił w salonie prawidłową świecę, nie napisałem jakiej marki i z jakim oznaczeniem. Dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu ujeżdżam Virago 1100. Każdy sezon zaczynam od wymiany świec zapłonowych w swoim moto. Zawsze są to NGK i zawsze były to BPR 7ES. W tym sezonie serwis za pośrednictwem, którego robię zakupy sprowadził świece BPR 7E. Również zauważyłem różnicę i zacząłem drążyć. Jest to świeca, którą stosuje się w motocyklach Yamaha. Właśnie ten typ świec zaleca od jakiegoś już czasu do tego typu modelu silnika. Mało tego, stosują je do pierwszego montażu. Ja zamontowałem, zrobiłem już parę km. Jest OK.

Jeśli masz jakieś wątpliwości zasięgnij języka w wyspecjalizowanym serwisie Yamaha, a innym radzę więcej luzu.

 

Pozdrawiam wszystkich i do rychłego spotkania na trasie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...