Skocz do zawartości

ContiRoadAttack do SV'ki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Co myślicie o tej oponie: http://www.conti-bike.pl/index.php?cPath=10 ? Ma ktoś? używa? Jak z trzymaniem na winkalch? Jak z ich zużyciem? Jak sprawuje się na wodzie? Do tej pory miałem w SV-ce Dunlopa ST 220, super opona - świetnie trzyma w zakrętach tylko że skończyła się po 9 tys ;) Zależy mi teraz żeby kupić opone równie przyczepną ale bardziej trwałą. Piszą tam że Conti ma wyższy bierznik niż większość opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator
wygląda na raczej twardą opone. Zobacze jak się będzie spisywać w jeździe.... jutro mam zamiar ostro poskładać się na winklach

 

czekam z niecierpliwoscia na wyniki testow bo moje ME z4 sa na wykonczeniu...

 

Mam wrażenie że cokolwiek innego założysz niż metzelery, to poczujesz poprawę w zakrętach. Kosztem wtrzymałości rzecz jasna. Miałem kiedyś komplet ME Z4 i pamiętam, że strasznie twarde były to gumy (miałem komplet nowych leżaków, trzyletnich).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszej jeździe na nowej gumie. Nawinąłem 200 km po różnej jakości drogach z dosyć dużą ilością zakrętów. Musze powiedzieć że jak narazie spełniła moje oczekiwania - SV-ka prowadzi się spokojnie i stabilnie, jak po sznurku, także przy ostrym winklowaniu (brakuje ok 1 cm do zamknięcia gumy z tyłu, z przodu jakieś 5-7mm) Moje obawy odnośnie zbyt dużej twardości nie potwierdziły się - opona szybko się rozgrzewa i robi się bardziej miękka. Zobaczymy jak będzie z trwałością. Póki co moge polecić tą opone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak sie ma conti do d208? testowal ktos te i te?

jakies roznice na + i na - miedzy tymi oponami?

 

Ja sie zastanawiam wlasnie nad contiRA i d208 tylko sie boje ze d208 nie starcza mi do konca sezonu ( w zeszlym zrobilem 12000km)

 

Z checia poczytam wiecej o conti, bo jak do tej pory to niewiele mozna znalezc opini uzytkownikow o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma conti do d208? testowal ktos te i te?  

jakies roznice na + i na - miedzy tymi oponami?

 

Nie wiem jak się ma Conti do D-208, ale wiem jak się ma Conti do D-220. 3 maja jeździłem z kumplem po Słowacji, mają tam fajne kręte dróżki, mają też smołe którą zalewają takie podłużne "pęknięcia" w asfalcie. Na pewnym zakręcie, w mocynym pochyleniu trafiłem właśnie na taką smołe, przednie koło przeszło dobrze (tam jest D-220) ale tyle koło uślizgnęło się (tam jest Conti), na szczęście szybko odzyskało przyczepność i sytuacja nie zakończyła się glebą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jakoś przeoczyłem tego temata, jak był w użyciu...

jak już go znalazłem, to może się wypowiem :P,

w styczniu zeszłego roku kupiłem D208, w lipcu (po 11004km) zmieniałem znowusz - bo po środku D208 wystawał sobie kord (tak musiałem znad morza wracać),

jako że lubię experymenty, to na następny ogień poszły właśnie ContiRoadAttack'i.

na obecną chwilę mają 10223km i jeszcze troszkę ich jest (szacuję, że na 2tysie),

co do różnic w trzymaniu, to moim zdaniem na suchym trzymają tak samo, na mokrym troszkę lepiej (Conti),

kłaść się można - ot, choćby z wczoraj fotki:

conti.jpg

conti2.jpg

jeszcze ciut brakuje - ale to nie wina opon, a moja - opony nie puszczą ;),

co do uślizgów - ktoś pisał o tym - w jeździe w złożeniu łatwiej uślizgnąć tylne koło niż przednie - to nie była wina Conti.

jako, że znowusz czas na zmiany, to chciałem pierwotnie BT-014, ale nikt o nich nic nie wie :P. na forach zagramanicznych wyczytałem, że starczają na ok. 6k km - ale jak dla mnie, to za mało (biedny student), więc obecnie myślę nad Pirelli Diablo (jakieś opinie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...