Skocz do zawartości

POLICJA !!!


lobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można z tego wywnioskować, że jeśłi na motocykl zasiadasz w odpowiednich butach Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy to raczej nie będziesz w kręgu ich zainteresowania.

 

 

Tzn - najlepiej fluorescencyjne adidaski. :mrgreen: Jak beda czyste to sie nie czepia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty :?: :!: Myslisz ze to w Photoshopie robione, he :lol:

 

Malenstwo wazy 320 kg gotowe do jazdy ale momencik tez ma sluszny - po zmianie tlumikow, wyjeciu katalizatora i ponownym zaprogramowaniu kompa wtrysku "zaledwie" 220 Nm przy 2500 obr/min z czego 80% mam od wolnych obrotow :mrgreen:

 

Tak wiec musze Cie Damian zdziwic - TO NAPRAWDE IDZIE NA GUME :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobo, czy 34 to twój wiek?

moj wiek to 28 :) i prawko B mam

 

 

Zdecydowanie uwazam ze kazdego motocykliste, rowerzyste, kierowce samochodu czy innego uczestnika ruchu drogowego uciekajacego przed policja nalezy surowo karac gdyz w trakcie ucieczki:  

A) naraza innych  

B) lamie prawo  

C) wykazuja calkowity brak wyobrazni

spoko - ja cie rozumiem :)

 

 

postanowilem latac z kumplem co A ma,

dzieki wszystkim za zainteresowanie

 

pozdrawiam

ja mam na szczescie tylko jeden nalog - motocykle i nie mam zamiaru go rzucac hehehehe

tych co wiedza o co chodzi

 

i innych :)

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jazdy bez prawka:

Jeżeli masz prawko B to max co ci mogą zrobić to 300zł.

Wiem od kolegi policjanta że zazwyczaj albo puszczaja, albo dostaniesz 50zł, ale to i tak nie ważne, bo jeżeli jeździsz normalnie (bez pajacowania) to wogole się tobą nie zainteresują.

 

Sam nie mam kat.A i troche nie uśmiecha mi się wywalać ponad 700zł i tracić kupe czasu aby robić. Ale aby mieć spokojną głowę i wolną od problemow w stylu "a może mnie zatrzymają??" szukam dobrej szkołki (czyli takiej w której nie musze kręcić 8 przez 20 godzin aby dostać się na egzamin).

 

Jazda bez prawka to i tak pikuś, ilu jest takich co jeżdzą na lewych tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andon z tego co wiem przepisy nie okreslaja dokladnie tej kwestji . zawarte jest w ustawie stwierdzenie ze mandat 300 zl dostaje sie jezeli nie ma sie prawka na dany typ pojazdu. czyli traktowane jest to wszystko pod takim samym katem.

choc z tego co wiem o ile puszczaja motocyklistow bez prawka to jak juz kierujesz samochodem to sie dowala...

jakby nie patrzec na motocyklu rozbijesz sobie tylko leb w razie czego, ale samochod juz stwarza wieksze zagrozenie dla innych uczestnikow dlatego patrza na to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stać Cię na nowe moto' date=' to nie rób problemu z 700 zł, a jazda, to jazda, nawet jeśliby to były ósemki. Zatem życzę rozsądku i zdania egzaminu za pierwszym razem[/quote']

 

Zapomniałeś że poza 7 stówami trzeba mieć jeszcze kupe czasu aby zrobić kurs, bo nie wszedzie się dogadasz że ci wpiszą wyjechane godziny (i tylko nie mow że 20 godzin na MZ-ce dla kogoś kto śmiga poważnym motorem to świetna zabawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja 03.07.03r zdałem na prawko A (odebrałem dopiero 3 tygodnie później) a 08.07.03r kupiłem moto. Śmigałem bez i przeważnie starałem się jeździć normalnie czyli bez szaleństw. takim sposobem zrobiłem okolo 1000 km bez prawka. Zwiedziłem rodzinkę więc nawet śmignąłem w jeden dzień traskę około 500 km i bez kontroli. jak widziałem patrol w samochodzie to jeszcze był looz ale jka jeździłem po Katowicach i zobaczyłem chłopaków na Ducatti to już stresa łapałem, ale starałem się nie okazywać strachu na ulicy tylko normalnie jechałem. Jedyne co to jak poszedłem (z kaskiem w ręku)do urzędu zapytać sie czy jest już prawko do odebrania to kobietka na to wystraszonym głosem "nie jeździj bez prawka bo jeszcze coś Ci sie stanie" nie wiem dlaczego miałoby mi się coś stać, jedynie problemy z policją, ale ja jej odpowiedziałem że z kolegą przyjechałem ;) ale i tak nie uwierzyła, bo jka już było prawko to powiedziała jak wszedłem "przyszedł Pan co jeździ bez prawka :D"

Więc jeżeli się jeździ bez szaleństw da się pojeździć ale jeździ się w ciągłym stresie a to nie jest zbyt przyjemne.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jazda bez prawka to spory stres, warto zainwestować kasę na kurs. W większości szkół można się bez problemu dogadać z jazdami.

Jeśli jednak ktoś już jeździ, to może zamiast uciekać przed policją. lepiej się zatrzymać? Znajomy mówił, że nie ma dokumentów i podawał dane kolegi w podobnym wieku-działa, jeśli nie mają możłiwości sprawdzenia zdjęcia. Za brak dokumentów-50zł. Ale osobiście nie pochwalam tego sposobu, zawsze jest ryzyko, np. że się przekroczy kumplowi deopuszczalną liczbę punktów karnych, a wtedy to raczej będzie po przyjaźni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomiała mi się zabawna historia po tym co powiedziałeś.

 

Kumpel prowadził dużego fiata i złamał przepis. Prawko mu zabrali już wcześniej bo jechal rowerem na bani. Zatrzymała go policja i wzieli do radiowozu. W dokumentach od auta bylo prawko kumpla zupełnie nie podobnego do niego (Fiat "służbowy do imprez" i jeździ nim z 5 osob na zmiane). Poprosili o dokumenty, ten podał dowód, oc i prawko kumpla. Siedzi taki przestraszony z tyłu, oni coś tam oglądają z przodu, nagle ten się odwraca mierzy go wzrokiem i do niego:

-no i co panie Piotrze?? (on miał na imie Adam)

On tak był osrany że mówił że zapomnial wtedy sam jak się nazywa. Ale wałek przeszedł. Kumplowi wbili 4 punkty i chyba 200zł z tego co pamiętam. Oczywiście temu co siedział wtedy w knajpie.... :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...