Skocz do zawartości

POLICJA !!!


lobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś pojechałem sobie na przejażdżkę zaraz po nabyciu sprzęta, tyle że nie miałem jeszcze tablic (generalnie moto niezarejestrowane, bez OC). No i taki farcik, że jakieś 3 minuty po wyjechaniu z domu zobaczyłem radiowóz w lusterku wstecznym... W teren średnio się dało uciekać, bo była zima, a po śniegu to taka srednia jazda, do tego jechałem z pasażerem :banghead:

Zjechałem elegancko na pobocze, chłopaki przejechały obok i pojechały dalej. Mogło się skończyć 5000 pln w plecki za brak oc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przegląd jechałem bez tablic, oc i bez prawka. I z 3 kilometry musiałem przejechać główna wylotówką z Wrocławia na Warszawe (3 pasy, duży ruch, często stoją). Jechałem i słyszę z sobą koguta. Tak się wydygałem że cały kask mi zaparował. Stanąłem a to karetka :banghead: . Ale stres był....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy na jakiego Miska trafisz ! Jeden cie pusci po krotkiej gaduszce, inny dowali z grobej rury (i lawetke wezwie) Ja ogolnie zdalem 25 Kwietnia i do teraz bez prawka zrobilem ponad 3000 km - bez kontorli (mimo iz mijalem 2 razy suszarke to jechalem pewnie, przepisowo i zawsze w kombinezonie - tez inaczej patrza !) no raz sie zdarzylo, ze smignalem 110 obok tajniaka z kumplem na ograniczeniu 50 - tylko palcem pogrozil (wyciagnal notesik, ale chyba nie spisal, bo mam podgieta blache...)

 

Apropo podgietej blachy - podobno 300 zl mozna za to dostac mandaciku... wie ktos cosik na ten temat ?

 

Ja ogolnie o stresie raczej zapomnialem i smykam gdzie sie da ! Ale w razie W pede podejmowal decyzje w mrugnieniu oka tzn... jezeli poza miastem mi machna, bedzie prosta i malutki ruch to wj*bie redukcje i mykne :twisted: natomiast gdy bedzie duzy ruch, albo miasto - zatrzymam sie i zaczne gaduche :? !

 

Uwazam, ze bylo by calkiem inaczej gdyby bylo inne prawo w polsce :!: , tzn. od razu po zdaniu otrzymujesz jakis tymczasowy dowodzik, ze zdales i mozesz spokojnie sobie smykac ! (nawet jak by to mialo kosztowac 50 zl na 3 tygodnie to bym dal !!!) ale prawo jest jakie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo podgietej blachy - podobno 300 zl mozna za to dostac mandaciku... wie ktos cosik na ten temat ?

Tablica musi być czytelna. Jeśli nie jest, to możesz dostać mandat. Nie wiem czy akurat 300 zł czy nie.

Talica brudna, zagięta, zardzewiałą, itd to tablica nieczytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w polsce był tymczasowy dowodzik, to lawinowo zwiększyłaby się liczba posiadaczy prawka

 

niekoniecznie ! tochwilowe prawko moglo by byc zrobione z tego samego materialu co prawdziwe ! nadrukowali by ci na miejscu kilka danych, zalaminowali i po sprawie ! no i wiadomo, ze byla by ewidencja osob, ktore zdaly, dostaly tymczasowe i czekaja na stale prawko... wiec kilka slow Misiaczka przez papuge przy zatrzymaniu i wszystko jasne !

 

Tablica musi być czytelna. Jeśli nie jest, to możesz dostać mandat. Nie wiem czy akurat 300 zł czy nie.  

Talica brudna, zagięta, zardzewiałą, itd to tablica nieczytelna.

 

Wiec chlopaki to prawda ! dzieki - chyba odegne z powrotem moja blache, ale nie calkiem - bo badziewiato bedzie wygladac...

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem tydzien bez blach wiec takze bez OC, smigalem po bocznych asfaltowych drogach... nie mialem jeszcze prawka, wiec poprostu jezdzilem "goły" :mrgreen: po tygodniu gdy juz moto zarejestrowane zaczalem jezdzic wszedzie... prawko zdalem dopiero za 1.5 miecha, czyli az do odebrania ponad 2 miechy, przez ten czas gdy nie mialem prawka nakrecilem 5tys KM

pamietam jak jechalem kiedys z kumplem z Bielska w czasie ulewy(kumpel jeszcze nie mial prawka odebranego ale zdane) to patrze w lusterko, niebiescy za nami jadą. :? jechalismy sobie spokojnie gdzies 60km/h bo jakto w deszcz :roll: no a pały wyprzedzily nas, i tylko wlaczyly koguta ze mamy sie zatrzymac... nawet im sie nie chcialo wychodzic z auta(nie chieli zmoknąć) i tylko do nas przez okno... macie prawko? a my ze mamy, koles: napewno?, no tak mamy. i pojechali.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...