Skocz do zawartości

Mam wreszcie upragniona setke!!!


Rekomendowane odpowiedzi

A moze mi ktos wytlumaczyc czemu moj nowy tlok jest o jakies 0,5mm-1mm wyzszy od starego i nie ma nawierconej takiej dziurki o srednicy ok 3-4mm od strony gaznika??

bo kupiles nieodpowiedni do tego silnika :!: dt 125 mial 3 rózne modele tlokow : z dziurka , bez dziurki i z 2 dużymi oknami. gdzie kupiles ten tlok? musisz go wymienic na taki jaki miales wczesniej (no chyba że ten poprzedni byl niewlascicwy ale to by bylo widac, slychac i czuć :)

 

ps. jak masz problem z doborem odpowiedniego, to dzwonisz do serwisu że niby chcesz zamowic, podajesz rok, numery silnika i wtedy nie ma skuchy :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

A moze mi ktos wytlumaczyc czemu moj nowy tlok jest o jakies 0,5mm-1mm wyzszy od starego i nie ma nawierconej takiej dziurki o srednicy ok 3-4mm od strony gaznika??

 

bo kupiles nieodpowiedni do tego silnika  dt 125 mial 3 rózne modele tlokow : z dziurka , bez dziurki i z 2 dużymi oknami. gdzie kupiles ten tlok? musisz go wymienic na taki jaki miales wczesniej (no chyba że ten poprzedni byl niewlascicwy ale to by bylo widac, slychac i czuć

NO to sie typ z serwisu popisal :lol: . Stwierdzil ze wszystko pasuje tylko nie wie po co dziurka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta dziurka jest tak ze stare DT125R do 93 chyba mialy dziurke i troszke wyzszy tloka z dwiema dziurami takimi duzymi to mial te de z ok 86. Mam DT z 89 pekl mi tlok i kupilem ProXa bez dziurki od dt z 94 i pasowal idealnie. po ok 3000km skonczyl sie jeden pierscien i kupilem meteora z dziurka i stwierdzam ze prox ma dobre tloki ale kiepskie pierscionki a meteor w sam raz juz naklualem 2000km na nim i nie widze roznicy. a tak co do podnoszenia mocy w dt to polecam pobawic sie YPVS jak sie go przestawi ponad gorna kreske o jakies 2-3 mm to moto nie do poznania na jedno z gazu, pali gume a obroty wychodza mi poza 12tys i wkreca sie dalej :]a co do vmax to nie starcza licznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wygrzebalem opakowanie od Proxa i jezeli masz z 96 to powinienles miec bez dziurki ale jezeli masz juz z dziorka to nic sie nie stanie poprostu bedzie slabsza ale bedzie jezdzic. Pamietam jak zamawialem meteroa z kemotu to koles mi mowil ze te stare dt mialy z dziorka a nowe bez. Stare w sensie do 93 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dt z 97 roku i mam z mała dziurką :) też meteora. zadzwonilem do serwisu , podalem numer silnika, rok produkcji i facet znalazł w komputerku ze wlasnie taki mam miec 8) meteora mogłem zamowic w kemocie albo w wilmacie. w obu mowili co innego o tych dziurkach :roll:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie krew zalewa. Dzwonie do 6 serwisu Yamahy i mnie szlag trafia jak po zadaniu pytanie: " No wlasnie a jak sprawdzic czy to bedzie tlok z dziurka czy nie jezeli byl zmieniany cylinder??" slysze odpowiedz "To sobie to rob na wlasna odpowiedzialnosc" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok popytalem wlascicieli Dt125 jak to z tymi dziurkami jest i taka zasada sie sprawdzila- Y-1 na cylindrze= jest dziurka , B-1 na cylindze= nie ma dziurki :P . Tylko teraz drugi problem. Koles z serwisu zjezdzil cala Warszawe i na tlok do DT Meteora trzeba czekac 2 tygodnie (Vertexy maja od reki, ale nie mam 370zl) 8O . Moglby mi ktos doradzic gdzie mozna zamowic tlok bo przez weekend chcialbym zlozyc sprzet, bo po prostu nie wytrzumuje juz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.wilmat.torun.com.pl zamawialem u nich przez sklep motocyklowy (Motosprzet' date=' Pila)[/quote']

Przemek masz u mnie piwo :lol: . Jestem Ci niezmiernie wdzieczny- 140zl za kpl tlokowy Meteora, wysylka 10zl I MAJA TEN Z DZIURKA!!!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że udało Ci się znaleść odpowiedni tłok Wiem jak to jest jak czeka się na moto w trakcie remontu Składaj DT do kupy i ganiaj!! Robisz w niej coś jeszcze czy tylko wymiana tłoka?

Jeeszcze tylko szlif i jazdaaaa!! Zrobienie szlifu to jeden dzien takze mam nadzieje ze tlok na czwartek juz bedzie u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, przy okazji chciał bym się dowiedzieć gdzie mógł bym zakupić Tłok do kitu tuningowego Airsala do TS'ki ?? Co prawda remont mam dopiero w dalszych planach ale obawiam się że będe miał problemy ze znalezieniem nowego tłoka na 1szlif. Może znacie jakieś adresy sklepów internetowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...