Skocz do zawartości

Blokady w Wektorze


overkill
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i troszke to dziwne, zeby motocykl o pojemnosci 250 ccm mial jakies blokady. Przeciez na niego i tak trzeba miec prawko kat B, bez wzgledu na to jako moc rozwija. A blokady zaklada sie na motocykle, aby spelnily wymogi co do mocy/predkosci maksymalnej danego kraju. Dlatego w motocyklach sprzedawanych w Polsce jako nowe ,z blokadami spotkac sie mozna jedynie w pojazdach o pojemnosci 50 i 125 ccm.

A ten motocykl o ktorym piszesz mial po prostu zmienione przelozenie (zmienione zebatki) przez co uzyskiwal wieksza predkosc maksymalna, kosztem przyspieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety musze was rozczarować.. nei wiem co ma ten silnik w sobie ale faktycznie jedzie 180.. bo siedzialem na nim i jechałem jako pasażer na 170 sie zatrzymaliśmy bo nie było trasy... dowiedziałem sie ze napewno zmieniają cos w gazinku.. i coś jeszcze wiec sory nie wiem jak to jest ale silnik 250 ccm moze pojechać 180... skoro 50ccm jedzie 80 to tym bardziej 250 mogła by.. widać teoria różni sie od praktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do blokad to zauważ że niektóre kraje nie życza sobie pojazdów by jezdziły powzej jakiejs prekosci tak jak np Ferrari jest fabrycznie blokowane by było dopuszczone do ruchu :]... nie wiem po co oni to robia lecz serwis zdejmuje to nieodpłatnie wiec nie wiem jak to jest :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat przenieść do dzialu humor :lol:

a Overkilla zbanować za szerzenie herezji

:lol:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i temat uważam za zakończony bo juz sie dowiedziałem wszystkiego co mnie nie interesowało wiec byłem pierwszym w historii człowiekiem jadacym 170 km/h 250 - tką <lol> ;):):D jupi...

mamo ja wariat hehehe... chłopaki co ja poradze że na liczniku było 170 :].. sprawdzcie sami jak miałbym zmyślać to byłbym idiotą.. bo ja chce kupic ten motor.. zresztą juz wpałciłem zaliczke 1000zł i czekam.. mam nadzieje że któregoś z was zobacze na ulicy i miło zaskocze wyprzedzajac wasze 150 <lol2>

 

Dobra koniec bo mam polewke jacy niektóry są wspaniałymi Ludzmi.. i miło wyśmiewaja innych.... to jak jesteście tacy madrzy powiedzcie mi jak mój skuter 80 ccm z kaźnikeim tuningowym jedzie po trasie 130 km/h ?? moze to tęz podwazycie.. Skuter Malaguti Fire Fox F15 moze jakieś dane z ramy byście uwierzyli że go mam :] ajjj szkoda słow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overkill a gdzie mieszkasz i ile masz lat?? Ty chyba nie wieszi ile potrzeba mocy żeby pojechać 180km/h, moje Kawasaki ma 50 koników i 180 to już jest dla niego na prawdę baardzo duże obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ...i ech napisze ....

na Mz 150 ile sie pojedzie?? JA owa mialem i przeszlo 120 bylo nieraz:)

NA Mz 250 poleci sie ze 130-140

wiec i na tym motorku zepewne beda to predkosci tego zedu , oczywiscie max a przelotowe to tak ok 100-110 , dobra jakies dodatki , moze jakies ograniczenie 150 , i tu mysle mozna przyjac taka granice.

Ja na Diversionie 600 180km/h osiagalem ale tez niebylo to lajtoweo odejscie , wsumie to i raz mialem ponad 200 na budziku ale pozostawie to dla siebie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat i mieszkam w warszawie.. masz racje jest bardo duze obciażenie ale chdzi o to że jest to molżliwe i ani w jednym poscie nie napsialem że jest to jak to napsiał kolega "przelotowa prędkość" nie wiem jakim cudem czasem skuter jeżdzi mx 80 km / h a czasem przekracza 90 mimo że nie ma pod wiatr ani inne.. poprostu warunki atmosferyczne.. ale chodzi mi poprostu o to by mnie ludzie nie ośmieszali bez powodu. Fakt nie wiem ile jest potrzeba koni by motorek zawsze sobie brykal 180. i szczerze taka predkosć na Chopperze jest dosc niebezpieczna. Chodziło mniejwiecej co mozna zrobić w ym motorze zorientowałem sie ze ludzie jeszcze neiw iedzą i to jest jak najbardziej zrozumiałe.. ale niech nie robią ze mnie klauna.. to jest jak w okenku jak rejestrowałem skuter peirwszy raz.. babka uważa że powinienem wszystko wiedzieć.. a jak nie wiem to jestem idiotą albo coś.. i ma pretensje.. podobnie jest z neiktórymi ludzmi tutaj.. niektórzy chcą pomóc.. an iektórzy nie bardzo... nei naleze do luzi którzy w ktorymś poscie napsiale ze gaźnik czyszczą kretem.. nie mam zmaiaru robić sobie jaj w chwili gdy sie chce czegos dowiedzieć a propo tych 7 tys ktore mam wyłozyć na ten motor... a chce jeżdzic spokojnie.. bo wiem jak moja dziewczyna przeżywa to że ja w ogóle jeżdże.. wiec on nie musi dla mnie mieć niewiadomo ile koni niewiadomo jakiego przyspieszenia.. ja popsotu chce spokojnie dojechacna uczelnie i mieć dodatkowo z tego radosci troche.. maluchem mozna pojechać 120.. a przecież orginalnie jeżdizły duzo wolniej.. wszystko zależy od tego jak sie człowiek do tego weznie.. i nie oznacza to że ten motor od zera do np 160 wystartuje w 5 sekund.. ale ze w ogóle jest mozliwa taka prendkość.. bo tak naprawde wszystko sie moze zdażyć

 

swojdroga ciekawe czy ktosto całe przeczyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Cię tu nie ośmiesza -sam dajesz sobie dokonale radę

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ma racje-porownywanie Wektora do Ferrari, ehhh. Mysle ze sobie jaja z nas robisz i tyle. Wiesz co z pozycja chopperowa znaczy 180 km/h?? Tyle to osiagaja choppery,ale o pojemnosc 1,5 litra ! Dzis jechalem na A2 ponad 180 , bez szybki, wiesz ze mnie zdmuchnac chcialo? A Ty mowisz ze 250 tka jedzie z taka predkoscia z dwoma osobami na pokladzie i w pozycji "nogi do przodu-cala naprzod" ? Moze nas chcesz zrobic ,zeby sprawdzic kiedy w to uwierzymy? Druga sprawa-to moze ten chinski licznik zawyza o jakies 50 % ? Bo to w sumie bardzo mozliwe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi poprostu o to by mnie ludzie nie ośmieszali bez powodu. Fakt nie wiem ile jest potrzeba koni by motorek zawsze sobie brykal 180. i szczerze taka predkosć na Chopperze jest dosc niebezpieczna. Chodziło mniejwiecej co mozna zrobić w ym motorze zorientowałem sie ze ludzie jeszcze neiw iedzą i to jest jak najbardziej zrozumiałe..

To ja bez uprzedzeń i ośmieszania:

Wektor nie ma żadnych blokad. Jest to chińska technologia (oparta na rozwiązaniach Hondy z lat 70-tych). Silnik rozwija moc ok 16KM. Dla nowoczesnych 250-tek (4 takt) granicą jest ok 30KM. Takie motocykle rozwijają prędkości ~ 130km/h. Są tyko dwa sposoby zwiększenia mocy: albo zwiększenie pojemności skokowej silnika, albo podniesienie obrotów maksymalnych (ale też tylko do pewnego momentu). Jeżdziłem motocyklem Junak Milenium z dość nowoczesnym silnikiem 250ccm. Jego 30KM osiągnięto przez podwyższenie dopuszczalnych obrotów max. Powiedz jakie były obroty silnika w Wektorze przy prędkośc8i 170-180km/h. Wtedy można będzie ocenić czy mówisz prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości powiedzieć jakie były obroty. W każdym razie po rozmowie z wami mówilisćie ze to nie możłiwe itd... spytalem sie jak to jest możłiwe jego że on tyle pojechał na to odpowiedział że jest to specyficzna budowa tego silnika. I naprawde uwierzcie ze nie mam po co z was sobie jaj robić. Bo zauważcie ze kupuje motor i napewno wasze rady jeszcze nie raz mi sie przydadzą w przyszłości bo to będzie mój pierwszy motor i wielu rzeczy będę sie dopiero uczyć. Wiec nie mam zamiaru narobić sobie wrogów i z kogo kolwiek robic pajaca.

A wiem że takie fora bardzo sie przydaja w życiu, mając skuter pare razy dowiedziałem sie czegoś na forum o skuterach i dlatego szanuje wszystkie osoby które chcą tutaj naprawde pomóc.

Wiem że zdarzaja sie ludzie któzy sobie jaja robią... lecz zauważcie ze nie mam ku temu zadnej motywacji a w przyszłości napewno bede musiał zrobić coś w nim i moze będę potrzebował waszej pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...