Skocz do zawartości

Remont silnika w Magnie '82


Witas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec zaczne od konca :D moze nie zabzmi to zbyt przekonujaco ale w duzej mierze stwierdzil 'na sluch' poniewaz wal 'klekotal' co wskazywalo na zuzycie panewek, do tego istotne jest jeszcze to, ze na niskich obrotach swieci sie kontrolka oleju czyli jest niskie cisnienie (wymiana czujnika nie pomogla :D )

Rozumiem ze w takim wypadku jedyna sluszna naprawa to wymiana panewk razem z walem?? to juz napewno droga impreza :P Zobaczymy moze faktycznie trzeba bedzie sprzedac ja w nastepnym sezonie jesli to prawda. Troche szkoda bo motorek jest fajny. Dzieki za wyjasnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dalej twierdzę że to delikatne sprzęty ale warte włożonego czasu i pieniędzy. Adam, śmigam na Sabrze trzeci sezon, w tym roku włożyłem kasę w rozrząd bo dotychczas (ok. 70 tys) nie był robiony. Myślę że warto było bo sprzęt jest zajebisty i chcę nim jeszcze długo jeździć.

A Propos, nigdy nie miałem problemów z wałem jedynie było słychać rozrząd.

Myslę że warto podrzucić sprzęt Piotrowi (pomimo odległości) przynajmniej diagnoza będzie OK.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do regeneracji to rzeczywiscie chyba zaden mechanik z doswiadczeniem motocyklowym nie zaproponuje regeneracji tzn.szlifowania walu w nowoczesnym motocyklu nawet 20-to letnim,ja bym najpierw rozebral silnik i zmierzyl luzy wal tak naprawde moze byc super a stukac i klekotac moze wszystko,co do remontow to robie wlasnie remoncik virago 1000 ale tylko gora za dwa tloki sworznie pierscienie i uszczelki wyszlo ponad 2 tysiace plus robocizna tysiak,przecież za 3 tysiace to chyba juz mozna znalezc silniczek jakis mlodszy nawet ktory dlugo pojezdzi,a tu tylko tloki beda nowe za 3 tys zlotych w motocyklu wartym 8 tysiecy.przemysl ten remont czy naprawde warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrider nie czytasz dokładnie postów.

HONDA nie przewiduje remontu wałów a co za tym idzie nie ma nadwymiarowych panewek. NIEMA i nikt nie dorobi.

Azotowanie wału to metoda sprzed epoki kamienia łupanego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...