Skocz do zawartości

Co sądzicie o alarmach FOX oraz PATROL ?


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o alarmach FOX oraz PATROL :?:...pytanko kieruje do mechaników oraz użytkowników.Chodzi mi przedewszystkim o ich awaryjność,czy często się pieprzą i takie tam...ewentualnie który z nich wg.was jest lepszy(czyt.lepiej chroni naszego bike-a,sprawdza się w praktyce itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl identyczny temat

opcja szukaj ;)

zaden alarm niezabepieczy w 100%

zadaniem alarmu to miganie diody ,

ktos dotknie to wycie syreny i ew wylaczenie zaplonu.

Ja w swojej praktyce niespotkalem sie aby jakis mi sie wylozyl.

Najczesciej na zyczenie daje tsakie ze 250-300zl(sprawdzaj sie w 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się sp***, w samym środku Turcji :twisted: :twisted: Stałbym pewnie tam do dzisiaj gdyby nie Aadamuss. Poodcinał jakieś kabelki i bydlę pojechało.

Alarm to PatrolLine, sp*** się immobilizer który odcinał zapłon w czasie jazdy, zazwyczaj w zakręcie ... nadzwyczaj miłe, zwłaszcza na dwójce, blokuje wtedy koło ...

Od tego czasu mówię że szybciej dam sobie obciąć jaja niż zamontuję alarm w moto. Dobry kabel lub łańcuch wystarczy.

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu mówię że szybciej dam sobie obciąć jaja niż zamontuję alarm w moto. Dobry kabel lub łańcuch wystarczy.

 

Zbycho

XJR1300

MW750

 

no powazny argument ;)))))))))

a tak serio.... coto zaalarm ktory powoduje blokowanie kola jka juz jedziesz??!!!???!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego czasu mówię że szybciej dam sobie obciąć jaja niż zamontuję alarm w moto. Dobry kabel lub łańcuch wystarczy.

 

Zbycho

XJR1300

MW750

 

no powazny argument ;)))))))))

a tak serio.... coto zaalarm ktory powoduje blokowanie kola jka juz jedziesz??!!!???!!!

 

A jak myślisz co się stanie jak w zakręcie w głębokim pochyleniu silnik zamiast jednostajnie przyspieszać nagle zaczyna gwałtownie hamować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy montujemy Fox'a ale bez opcji odcinania zapłonu.

Dotychczas nie mieliśmy reklamacji, chyba poza jedną kiedy podczas jazdy włączała się syrena. Problem się wyjaśnił sam bo kierowiec miał w kieszeni drugiego pilota i czasami mu było za ciasno.

W motocyklach Hondy istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenie jednostki sterującej dlatego zamiast odcięcia zapłonu opcjonalnie odcina zasilanie pompy paliwa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz co się stanie jak w zakręcie w głębokim pochyleniu silnik zamiast jednostajnie przyspieszać nagle zaczyna gwałtownie hamować ?

 

no to oczywiste...

chodzi mi bardziej o to ze duuuzo lepszy jest sposob jaki opisal piotr...

nie jeste niebezpiezny dla jakiegos niesfornego kierowcy ktory we wlasnym motocyklu uruchomi alarm...

a to ze zlodzieja by szlag trafil... to akurat by mi nie przeszkadzało... tylko skad taki inteligentny alarm skombinowac... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz co się stanie jak w zakręcie w głębokim pochyleniu silnik zamiast jednostajnie przyspieszać nagle zaczyna gwałtownie hamować ?

 

no to oczywiste...

chodzi mi bardziej o to ze duuuzo lepszy jest sposob jaki opisal piotr...

nie jeste niebezpiezny dla jakiegos niesfornego kierowcy ktory we wlasnym motocyklu uruchomi alarm...

a to ze zlodzieja by szlag trafil... to akurat by mi nie przeszkadzało... tylko skad taki inteligentny alarm skombinowac... :(

zawsze jest opcja odłaczania innych obwodów a nie zapłonu... U siebie odciecia zapłonu nie mam własnie z powodu ryzyka dzwonu w przypadku awarii immobilisera w trakcie jazdy. Poodcinałem inne obwody i moto trudno odpalić bez pilota ale podczas jazdy awaria immobilisera nie powoduje braku możliwości kontynuacji jazdy. aha sam fakt zakładania alarmu nie w serwisie a samodzielnie powoduje, że złodzieje maja trudniejsze zadanie :D

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy montujemy Fox'a ale bez opcji odcinania zapłonu.

Dotychczas nie mieliśmy reklamacji, chyba poza jedną kiedy podczas jazdy włączała się syrena. Problem się wyjaśnił sam bo kierowiec miał w kieszeni drugiego pilota i czasami mu było za ciasno.

W motocyklach Hondy istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenie jednostki sterującej dlatego zamiast odcięcia zapłonu opcjonalnie odcina zasilanie pompy paliwa.

 

Takie odp.to rozumiem :D .Chciałbym tylko troszke pownikać a mianowicie dlaczego w Hondzie wystepuje duże ryzyko uszkodzenia jed.sterujęcej :?: Z tego co wiem to w ost.latach np.Suzuki albo Yamaha ma wyprowadzone gotowe kostki pod alarm i są tam właśnie przewody odpowiadające za odcięcie zapłonu(czyt.plus cewki) czyli na poziomie fabryki jest u tych producentów zielone swiatło na takie zabezpieczanie tych motocykli.W Hondzie wg.tego co piszesz jest inaczej...dlaczego?Jest to informacja producenta czy twoja opinia?Większość mechaników montuje alarmy z opcją odcięcia zapł. także troszkę mnie zaskoczyłeś z takim podejściem.Ale spoko,jest to napewno jakieś rozwiązanie...tylko jeszcze jakich sprzętów to dotyczy?...bo jeśli Honda mówi NIE-odcięciu to co w przypadku silników np. zasilanych gaznikowo bez pompy paliwa(hornetka)?.Jak w takich przypadkach podłączyłbyś FOX-a?(jakie funkcje aktywne?)Sorki za tyle pytań ale zaciekawiło mnie to i chciałbym poprostu wiedzieć o co chodzi.

PS:Dzięki za wszystkie ODP. :( :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...