Skocz do zawartości

Olej w Uralu


Gość Sebek777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie - moze troszke nie na temat, ale z 2 strony..

a chodzi mi konkretnie o skrzynie dnieprowską (ze wstecznym i filtrem - "kominkiem" )- ile lejecie do niej oleju?

jaki powinna mieć długi bagnet kontrolny do oleju? (na jakiej długości min i max).

to samo pytanie odnośnie bagnetu oleju silnikowego i ilości oleju silnikowego w K-750..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dobre. ja w uralowej skrzyni leje aż po gwint. do slinika - tyle, by było na max, sprawdzam bagnetem "bez wkręcania w silnik. co do silnika to wiem ze robie dobrze, ale co do skrzyni...?

co do skrzyni tez dobrze. :P Tak samo z przekladnia glowna, chyba ze miarka jest.

A do silnika to tez tyle leje co wieczny student.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z przekladnia glowna

chcesz powiedzieć ze lejesz do dyfra pod samiuśki korek 8O ?? toż tam podłóg instrukcji trzeba lać dwie setki... sovietek jutro zmierze to ci napisze (coć ja to mam urala i nie mam pojęcia czy wymiary sa takie same jak w kasi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć ze lejesz do dyfra pod samiuśki korek Shocked

nie pod sam korek tylko do gwintu, tak samo ja do skrzyni - nie pod korek tylko do gwintu.

Jak chcesz wszystko wg instrukcji robic to wlej do silnika tak jak pisza 2l i zobaczysz jaki bedzie stan na miarce.

 

[ Dopisane: 30-11-2005, 23:07 ]

Oczywiscie ze zwykla miska blaszana, bo ja mam alu to troche wiecej wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do swoich rusków leję mineralnego Arala. Półsyntetyków i syntetyków do weteranów oduczyli mnie lać Niemcy bo bardzo źle wpływają one na uszczelniacze w starych silnikach. Do weterańców są tam specjalnie przeznaczone oleje.

 

 

od kiedy to uzywasz w weteranach oryginalnych uszczelniaczy....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

do silnika kup 2L (dla miski olejowej blaszanej to wchodzi gdzies z 1,5L - ale musisz sprawdzic na miarce bo niepamietam) i zostanie cos jeszcze na dolewke (no chyba ze masz diabelne zuzycie oleju to od razu wez 5L) , do przekladni i skrzyni razem wchodzi 1L przekladniowego. (skrzynia okolo 0,8 i most 0,2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak do tematu olejowego ... montowal ktos magnes w misce oleju celem zbierania opiolkow w jednym miejscu ? jelsi tak to gdzie go montowaliscie i w jaki sposob ? i z kad taki magnesik wziac ? no i oczywiscie podstawowe pytanie - ma to sens ?? ksiazki mechaniczne lat 60-70 zalecaja takie rozwiazanie.

 

nastepnye pytanie... jest sens usprawniac jakos filtr oleju ? u mnie to jst taka nakladka na pompe oleju z drucianej siatki ... sa jakies patenty na poprawienie wydajnosci filtra ?

 

i ostatnie ... cos gdzies pisal;iscie o pompach oleju z nowego urala ... da sie tka pompe zamontowac do M63 bez przerobek ?? i gdzie mozna tkowa pompe zdobyc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na barzarach kupisz korki spustowe z magnesami. trzy sztuki, na silnik, skrzynię, dyfer. w silniku się przydaje i zbiera opiłki. w skrzyni również. pomysł dobry, wg mnie się sprawdza.

na resztę pytań nie odpowiem, bo się nie znam :banghead:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na barzarach kupisz korki spustowe z magnesami. trzy sztuki' date=' na silnik, skrzynię, dyfer. w silniku się przydaje i zbiera opiłki. w skrzyni również.[/quote']

 

orientujesz sie ile taki komplet może kosztować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć... szkoda że pytanie nie padło wczoraj, bo dziś na bazarze byłem :-). nie wiem czy to możliwe, ale rok temu kosztowało chyba 2pln sztuka :roll: ... nie no, tak tanio to chyba niemożliwe, ale na pewno mały rząd wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...