Skocz do zawartości

SUCZKA DRZ 400 opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam plan kupna suzi jak w temacie

Wersja blotna:) tyle ze z elektrycznym rozruchem

Cena 17tys rok 2001 krajowka:(

Myslicie ze to dobry motorek na poczatek przygody z kurzem i blotem???

Prosze o opinie uzytkownikow odnosnie awaryjnosci sprzeta i kosztow eksploatacji.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DRZ400S z 2003 roku, z tego co wiem, różnice jakieś gigantyczne nie są pomiędzy S i E.

 

Odpowiadam na pytania:

 

1. Na początek raczej fajny sprzęt - nie reaguje na gaz tak agresywnie jak np. KTM EXC, więc wybacza sporo błędów.

 

2. Awaryjność - u mnie jak dotąd brak jakichkolwiek usterek (10 000km przebiegu, w tym jakieś 20% terenu, kilkakrotne topienie w głębokim błocku, kilkadziesiąt gleb terenowych). W Motocyklu pisali, że po 10 tys. padł im łańcuch, ale nie wiem jak oni to zrobili, bo mój po 10 tyś jest w bdb stanie.

Moto pali elegancko nawet po długim przestoju.

 

3. Koszty eksploatacji - moje moto dość mało pali nawet podczas intensywnej jazdy terenowej. Wysokie zużycie paliwa występuje w zasadzie tylko przy długiej jeździe z prędkością zbliżoną do maksymalnej.

Średnio zużywam 4-5l na 100km mieszanej jazdy, w terenie ok. 6-7l na 100km. Przegląd w wersji S jest co 6000 km, mnie kosztował ok. 230 zł. Musiałem doinwestować w akcesoryjne handbary - w standardzie nie było.

 

Zasadniczo jestem zadowolony z tego moto. Wdzięczny bardzo sprzęcik :)

Jak masz jakieś konkretne pytania, to wal, postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele mogę pomóc, ponieważ nigdy na tym nie jeździłem, ale rozmawiałem z użytkownikiem DRZ i mówił w samych superlatywach. :!:

A tak poza tematem, to realizuj szybko swoje plany, widzę, że mieszkasz w tej samej okolicy także będzie nas więcej do jazdy w błotku :) :twisted:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

17.000 to jednak trochę dużo jak za 2001 rok. Nie dałbym tyle na pewno.

 

Dzieki bardzo za uwagi, mam jeszcze pytanie odnosnie opon jakich uzywasz do jazdy w terenie, na ile wystarczaja i ew. ile kosztuja nowe?  

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

Zależy co będziesz chciał założyć: jeżeli czeskiego Mitasa, crossowego bez hmologacji FIM to zmieścisz się w 400 zł za komplet, jeżeli coś z najwyższej półki, np Dunlopa lub Pirelli Scorpion z homologacją do zawodów enduro, to musisz liczyć od 300 do 400 zł za sztukę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeżdżę na fabrycznych bridgestone'ach (szosowo/terenowe). Niedługo planuję zmianę, choć po tych 10 tys. stan moich obecnych gum jest niezły (tył trochę starty, bo lubię odkręcać do oporu na szutrach i pokonywać setki metrów z poślizgiem tyłu na długich prostych :clap: ).

Te gumy nie są za dobre w teren, ale jeśli tylko nie jest mokro, to dają radę przyzwoicie. W błocie prędkości raczej mizerne, ale przejechać się wiele da. Do wersji E (czyli do jazdy stricte terenowej) tylko kostka, nie polecę żadnej konkretnej, bo nie doświadczałem osobiście. :clap:

 

Fakt, że 17 000 to drogo za 2001 rok. Zastanawiałem się nad sprzedażą mojego DRZ (co by na transalpa wymienić) i myślałem o kwocie 20-21 tys (stan praktycznie idealny, no i rocznik 2003, ale kupiony w 2004, do tego trochę akcesoriów (sakwy, tankbag, handbary...), eksploatacja niewyczynowa, gwarancja do 2006 i assistance).

Dodam, że się rozmyśliłem, i na obecny sezon zostaję przy DRZ :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...