Skocz do zawartości

Rękawice na lato


Rekomendowane odpowiedzi

A 212 był osobny wątek:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/99803-rekawice-tschul/

 

Według mnie za tą cenę nie do pobicia, jednak na lato do miasta (małe prędkości lub na zbyt krótkim dystansie) zbytnio się nie nadają - ręce się pocą.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

zacząłem przeglądać rękawice m. in. na allegro i jest tego bardzo duży wybór a jako że dopiero planuję zakup motocykla to ciężko mi jest cokolwiek wybrać...

Będę wdzięczny za kilka propozycji z zakresu cenowego 150-250 zł. Od razu zapytam czy w takich cenach znajdzie się coś sensownego dla osoby której łapy pocą się zdecydowanie dość mocno? Rękawice na lato, ciepłe/gorące dni do jazdy sportowo-turystycznej. Im więcej czytam tym wiekszy mam problem z wyborem. Może jest cos nowego na rynku?

EDIT:

 

To co znalazłem w miare polecanego:

1. Challenger VANUCCI - 229 zł

2. TSCHUL 212 - 125 zł

3. Dainese Air Tex - 240 zł

4. Shima D-Tour - 140 zł

----- poza kapitałem ----
5. Vinchi STR - 280 zł

6. Alpinestars SP-X 350 zł :/

7. Alpinestar SP-2 zł 399 zł :/

 

Będę bardzo wdzieczny za podpowiedzi. Czego nie kupowac? Dodatkowo: Czy długi mankiet jest bardzo ważny do prędkości 120 km/h?

Edytowane przez dang3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy potrzebujesz długiego mankietu często zależy od samej kurtki. Zwłaszcza w bardzo lekkich, tańszych tekstylach mankiet w kurtce jest zrobiony tak nieszcześliwie, że bez długiego mankietu w rękawicach kurtka pompuje do środka tyle powietrza, że lecisz na spadochronie lub co gorsza rękawy się podnoszą. Także nie da się w prosty sposób odpowiedzieć na twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzisiaj ktokolwiek jest zmuszony do kupowania czegokolwiek w PL ? ? ?

 

Po to EU masz, a za cene jaka znalazlem to normalnie jedna rekawiczke bys kupil

 

Te Dainese to moim zdaniem zadna rewelacja, zwlaszcza gdy ogledam zewnetrzna ochrone palcow. Rownie dobrze mogly by byc bezpalcowe.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider - no faktycznie masz racje... nigdy tego nie robilem wiec mam obawy przed roznicą walutową i jakimis dziwnymi prowizjami (musze doczytac)

odnosnie rekawic - wygladaja bardzo fajnie i z tego co widac to chyba mają te wstawki mesh ze powinny byc rowniez dosc przewiewne? Bede ddzieczny za potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawki mash masz na kciuku i miedzy palcami oraz jak na focie na wierzchniej czesci dloni. Smigam w nich w lato, przy 38 st. C nie mialem dylematow, daja rade sa miekie i solidnie wykonane, w koncu szwajcarska firma.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A co powiedziecie o Shima st-1 ? Głównie na ciepłe i słoneczne dni (ale zapewne przy +10 stopniach też się zdarzy gdzieś przejechać).

Ktoś w tym jeździł? Jakie wady mają takie i tego typu rękawice?

Czy będą dużo lepsze od np dwa razy tańszych rękawic a wyglądających bardzo podobnie tylko firm Ozone czy Proanti?

Coś podobnego możecie polecić? W sumie na krótkie przejazdy i z normalnymi prędkościami (bo tylko do 125cc póki co) ale dla świeżaka więc w razie (tfu tfu) gleby chcę mieć porządną ochronę również na rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej rękawice "przejściowe", nie takie typowe letnie ale w trasie poza miastem dadzą radę nawet w wyższych temperaturach. Wentylacji jest w nich niewiele, tylko pomiędzy palcami. Na miasto wziąłbym coś bardziej wentylowanego (niekoniecznie krótszego).

Pomijając zastosowanie, to akurat ST-1 polecam - wygodne i wytrzymałe, jedne z najbardziej bezawaryjnych rękawic tej marki. Za dowód niech świadczy to, że mimo wprowadzenia na sezon 2015 modelu ST-2 poprzednie pozostają w ofercie.

Wydumki które podałeś (szczególnie te drugie) bym sobie darował, bo jaka ma być ich jakość wykonania, skoro nawet Shima wraca na reklamację i to w dużej części. Mam tu na myśli inne modele, ale akurat ST-1 na dziesiątki sprzedanych nie wróciły ani jedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...