Skocz do zawartości

Jawa P20 :-)


Nikusss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

 

Numery ramy chyba tylko na tej tabliczce nawet do konca nie pamietam. Czesci pasuja od ogara 200, i jawki mustang to te same silniki a z tymi czesciami nie ma zadnego problemu. A zreszta do jawek i ogarow zawsze czesci znajdziesz. A opis sprzetu skopiuje Ci z mojej stronki chcesz to wejdz na nia jest kilka zdjec jawki, jak Ci sie nudzi mozesz luknąć. A to ten opis :

 

Jawa jest motorowerem produkcji czechosłowackiej przeznaczonym dla dwóch osób. Zastosowano w niej bardzo nowoczesny jak na tamte czasy silnik, który ma dużego "kopa" i jest niezawodny. Jawa posiada metalowe osłony. Ich zaletą jest to, że nadają Jawie opływowy i nowoczesny kształt, a szczególnie przydaje się osłona na nogi która chroni przed deszczem i pędem powietrza. Do wad osłon można zaliczyć to, że często się odkręcają i jeśli chcemy się dostać np.do kranika to musimy je rozbierać. W Jawie zastosowano także dobre zawieszenie, które zapewnia komfort podczas jazdy, lecz ma ona mały prześwit i nie polecam Jawulca na teren. Oświetlenie w Jawie jest naprawdę dobre, posiada ona też sygnał dźwiękowy. Wielką wadą Jawy jest to, że jej konstruktorzy wymyślili kopniaka, którego kopie się nie do tyłu, lecz do przodu. Dla mnie jest to niewygodne, a poza tym kopniak bardzo często się psuje. Polecam Jawkę wszystkim, którym zależy na dobrym motorowerze za niewielką cenę.

 

Dane Techniczne

 

Pojemność skokowa 49,9 cm3

Max moc silnika 2KM przy 4.500 obr/min

Silnik Jednocylindrowy , dwusuwowy

Chłodzenie Powietrze

Średnica cylindra 38/44 mm

Stopień sprężania 9,2

Paliwo Benzyna 94 oktany

Dopuszczalne obciążenie 160kg (2 osoby)

Pojemność zbiornika paliwa 5,5 litra

Masa w stanie suchym 65kg

Hamulce Bębnowe

Max.prędkość solo: 50 km/h(w danych producenta) 62km/h(moja)

Zużycie paliwa 2,9 l/100km

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawki to naprawde twarde maszyny. Jeśli będziesz o taką dbał to będzie ci służyc długo bez większych problemów. Ja posiadam jawke mustang troszke mocniejszą wersję bez osłon (lepsza w terenie) i od dawna nie miałem z nią problemów. PoZdRaWiAm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jawki to naprawde twarde maszyny. Jeśli będziesz o taką dbał to będzie ci służyc długo bez większych problemów. Ja posiadam jawke mustang troszke mocniejszą wersję bez osłon (lepsza w terenie) i od dawna nie miałem z nią problemów. PoZdRaWiAm!

Mocniejsza ?? Przeciez to te same silniki. ja mam Jawke P20 (skuter). Po lekkim tuningu leci prawie 80km/h (silnik igla, splanowana glowica, polerowana skrzynia korbowa, denko tloka, przerobiony tlok, cylinder 60cc, skrocone kolanko, rozpilowany krociec od gaznika) i ma naprawde swietna moc- kazdy romet sie chowa ;) . Ogolnie jak dla mnie super wyglad. Prawdziwy klasyczny skuterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten numer ramy to sprawdź pod siedzeniem, albo w miejscu gdzie przykręca się przednią osłonę tym czarnym pokrętłem. Dałbym rękę uciąć że przed malowaniem był tam nabity numer :lol: Teraz też jest nabity ale pod farbą gdzieś zniknął :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm

moze jednak nie ma ;)

trzeba dokladnie sie przyjrzec mustangowi

bo podobno "moja" p20 ma krzywa rame :P kumpel chce dac sobie reke uciac ze numerki sa tylko na tabliczce

mam nadzieje ze nie zlinczujecie mnie za kombinacje z rama od 30 letniego sprzetu ktory dla odmiany od mojej pony chce zrobic na perfect :-)

nie chce poprostu drugi raz przechodzic przez zmiane numerow w dowodzie - mam dowod na tego mustanga i na p20 ale... wymiana dowodu+przeglad to prawie 200pln a cena jawki - niecale 100...

czeka mnie dlugi remont

wstepnie chce kupic wydech do p20 - jakis palant wybebeszyl go :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom tak jest jawka numer ramy ma tylko na tabliczce ..... tez szukałem kiedyś i co :P i nic ...t ak więc jest to udogodnienie ;):twisted: bo takie blaszki w razie czego jak się zgubi to mozna na allegro nowe kupić :twisted: ;)

 

i tak jak mówią wszyscy jak jawka jest zrobiona dobrze to "niema hu*a we wsi " będizeszz jeździł i jeździł ..... a po lekkim wzmocnieniu silnika to simki się chowają ..... :twisted:

 

 

Zeus czyżbysmy robili to samo :twisted: :P .... widziałem co chciałeś kupić na allegro :twisted: :twisted: hwhhehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...