Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ogladam wszystkie posty apropo GS500 i od tego chcialbym zaczynac przygode z motorkami , a puzniej Honde CBR1100XX, piekny motor, ale to w przyszlosci dopiero.

 

I dobrze robisz. Widac ,ze planujesz sobie jako tako przyszlosc.

Nie daj sobie nigdy wmowic ,ze ten Twoj wymarzony motor (XX) jest dla Ciebie za duzy, za mocny, albo ze nie powinienes go miec i juz.

Wszystko lezy w Twojej glowie ... ;)

 

p.s - a wiesz ,ze X ma 250 kg i ponad 160 koni? i niespelna 3 sec do setki? ;) hehehe... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s - a wiesz ,ze X ma 250 kg i ponad 160 koni? i niespelna 3 sec do setki? ;) hehehe... :P

 

Hehe, wiem, już nie moge sie doczekac kiedy bede go mial w swoim garażu i co najważniejsze za wlasne pieniadze go kupie i będzie mój i tylko mój. Hehe, ale narazie nie jest on w moich możliwościach finansowych ( a razej mojego sponsora - tatusia ;) ;) ), ale od Gs-a zaczne na pewno, przynjamniej tak sobie myślałem.

Na razie mam Cz-te 125 crosa , bo ojciec tylko takie motorki lubi, lubi w terenie jezdzic mówi że "scigacze" go nie ciagne, ale ja na niego zadzialam. HEHE

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs to nie scigacz ;)

np. dla mojego taty najlepszym moitorem jest MZ 251 lub JAWA TS :P On mowi ze te motory maja cos w sobie...;) moze ma racje ;)

W sumie to on mnie teraz przekonuje zebym kupil sobie NSR i zebym mogl jezdzic legalnie(w razie czego da mi na A1)ja probuje go przekonywac ze GS jest lepszy ;) zobaczymy ;)

 

A wracajac do tematu o GS, wszedzie sie pisze ze przyspieszenie do 100 to 6 sekund :> prawda ? A ile z pasazerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gs to nie scigacz :(

np. dla mojego taty najlepszym moitorem jest MZ 251 lub JAWA TS :D

Hehe, dlatego dalem scigacz w cudzyslowiu, bo to byly slowa mojego ojca on mi wlasnie kiedys powiedzial : "nie ciagna mnie scigacze, tylko jazda w terenie" , hehe dlatego tak napisalem.

 

A co do Mztki to moj ojciec mysli tak samo, lubi takie motorki, bo sam jak bym mlodszy to mial wlasna WSK-e , a w domu mu sie nie przelewalo.

 

Ojciec cie przekonuje do kupna motoru?? 8O 8O ja pierdziele idz i podziekuj za niego Bogu, ja to musialem na kolanach blagac mojego zeby mi crosa kupil :P :P .

 

Ja musze z ojcem porozmawiac wreszcie na temat NSR-ki, hmm, juz go kiedys dreczylem, i skonczylo sie jak skonczylo.

 

NO zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec cie przekonuje do kupna motoru?? 8O  8O  ja pierdziele idz i podziekuj za niego Bogu, ja to musialem na kolanach blagac mojego zeby mi crosa kupil :D  :P  

teraz mnie przekonuje pomiedzy NSR a GS zebym wybrał NSR :P

ALe kiedys jak nie miałem motoru zawsze chciał zebym jezdzil na czyms i nakładnial mnie na kupno pizdzika :P tzn jak zachcialem miec Ogara to kupil mi go :(

 

A wracajac do tematu- bardzo odczuwalna jest jazda z pasazerem na GS ? (chodzi mi o spadek mocy, duzo wieksze przyspieszenie itp.) Przyjmujemy ze bierzemy jako plecaczek ładna dziewczyne(która wszyscy mamy lub bedziemy mieli<chyba ze ktos woli chlopcow, ale to inwidualna sprawa :P>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu o GS, wszedzie sie pisze ze przyspieszenie do 100 to 6 sekund :> prawda ? A ile z pasazerem ?

 

bardzo odczuwalna jest jazda z pasazerem na GS ? (chodzi mi o spadek mocy, duzo wieksze przyspieszenie itp.) Przyjmujemy ze bierzemy jako plecaczek ładna dziewczyne

 

Tomcio => Przyspieszenie samo w sobie jest wzgledne ,a to jest mierzone w idealnych warunkach.

Bo to ogolnie wszystko zalezy od paru czynnikow.

Od Twojej wagi (bodajze ogolne pomiary sa robione na/dla ludzi o masie 70-75 kg). Bedziesz wazyc wiecej ,to moto poleci wolniej, a szybciej gdy bedziesz wazyc mniej.

Jezdzij na samych spodenkach, bez kasku i na rezerwie a jezdzij w skorzanym stroju z kaskie i pelnym bakiem. No wbrew pozorom to wszystko wazy...

Potem dochodzi opor powietrza, czy jestes maly czy duzy i czy mozesz (i masz za czym) sie pochylic.

Potem dochodza wiatry boczne, tylne itp.

 

I odpowiedz brzmi TAK, przyspieszenie spada i to konkretnie w jezdzie na 2 osoby i to nie tylko w GS'ie, ale w kazdym motocyklu.

Jedz sam, a jedz z kumplem (70-100kg) czy kobieta (do 60kg).

Roznice sa ,niestety. Ale nie powiem Ci jakie przyspieszenie bedziesz mial z pasazerem, bo skad mam wiedziec ile wazy pasazer?

 

Ogolnie masz takie zalozenie : Im mniej wazysz, im mniej obciazasz motocykl to tym szybciej lecisz. Maxymalna tez wieksza wyciskasz.

 

np. Na pasie startowym to nowe maszynki dalismy do testow na V-max jednej osobie, aby bylo obietkywnie i jaknajwiekszy speed. A osoba ta wazyla niecale 60 kg! Ale motocyklista byl (nadal jest) dobry :(

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się spóźniłem zatem wracam do początkowcyh pytań :oops: . W zeszłym roku z moim plecaczkiem, na "gierkówce" (trasa Wawa - Katowice) leciiałem na szóstym biegu ok. 172 km/h. Mój geesik więcej już nie chciał, ale należy dodać, iż całkiem nieźle wiało (boczny wiatr). Jeśłi chodzi o spalanie, to przy normalnej jeździe nie zdarzyło się, aby spalił mi więcej niż 5 litrów.

ps. i tak trzymać, bo zupa 95 kosztuje już 3,99 PLN :x :x :x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gdansku wczoraj 3.95, dzisiaj juz 4.05 !!!  

Na najtanszych bezobslugowych 3.80, co i tak jest bardzo drogo :-/

Ostatnio tankowałem 98 za 3,86 czy coś takiego. U mnie w mieście kosztuje już ponad 4 zeta. Chyba do Wrocka będę jeździć z kanistrem bo tam zawsze w weekendy jak jestem na zajęciach ceny są niższe.

Co do przyśpieszeń GSa to nie jest to rakieta, ale na początek wystarczy w zupełności. Dla mnie jest to raczej ostatni sezon na GS. Prędkości mi nie brakuje, ostatnią jeździłem w granicach ok 90-130 i to mi wystarczy. Brakuje jednak kopa przy wyprzedzaniu i tym podobnych manewrach. Na wyższych biegach GS słabiej reaguje na ruchy manetką. Teraz chyba czas na Fazera mam nadzieję :(

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyśpieszeń GSa to nie jest to rakieta, ale na początek wystarczy w zupełności. Dla mnie jest to raczej ostatni sezon na GS. Prędkości mi nie brakuje, ostatnią jeździłem w granicach ok 90-130 i to mi wystarczy. Brakuje jednak kopa przy wyprzedzaniu i tym podobnych manewrach. Na wyższych biegach GS słabiej reaguje na ruchy manetką. Teraz chyba czas na Fazera mam nadzieję :(

Kurcze... ja mam identyczne odczucia :D prędkość okey, ale jakby miał lepszego kopa to już by byl cud miód :twisted: i także fazer mi sie podoba jako następne moto... :P

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...