Skocz do zawartości

skrzynia


Ogr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnnio zalalem do skrzyni Hipola 15w bodajze , do skrzyni przeslilonych smigac na hipolu czy zmienic na cos lepszego :> a moze jezdzic na hipolu ale zmieniac co 2-3 tysiaki??

Całe sprzęgło ci się poklei i spali odrazu to wylej, w dt musi byc pu syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnnio zalalem do skrzyni Hipola 15w bodajze , do skrzyni przeslilonych smigac na hipolu czy zmienic na cos lepszego :> a moze jezdzic na hipolu ale zmieniac co 2-3 tysiaki??

Całe sprzęgło ci się poklei i spali odrazu to wylej, w dt musi byc pu syntetyk.

Nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa polski przemysl orlen w trakcie prywatyzacji wiec taki polski to do konca on nie jest :) .

 

A do skrzyni hipolu nie naleje tak jak do dozownika nie naleje zadnego orlena, tylko motul, castrol albo mobil.

 

Wiesz co Ogr najlepiej chyba bedzie jesli oddasz moto do mechanika niech on to wszystko posprawdza i Ci zrobi, nie zebym gadal ale jak ty nie wiesz gdzie jest sprzeglo w moto 8O , czy dozownik oleju to sorry lepiej sie nie zabieraj za wymiane czegokolwiek bo mozesz wiecej rozwalic niz to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduroguy:

hmm nie z tego ciut wyżej.. w twojim moto tego chyba niema, w dt tez nie bylo... ale w pegaso jest... ale z tego miejsca co wychodzi wydech to tez troche pluje.... ale chyba powinien nie ? jak nie jest dobrze dokrecone..

trajka66:

no wsumie oddał bym do mechanika...ale u mnie w miescie nie ma takiego..dlatego radze sobie sam lub z pomocą mechanika samochodowego, wkacu wymiana uszczelki przy pokrywie czy przy zaworze wydechowym to dlaniego nie jest jakis wielki problem?

 

Hm no spoko ja kłucić sie tez niechce...prosze tylko o rady...i niewstydze sie przyznac do tego ze niewiem co i jak w silniku czy elektronice... gdzie jest dozownik , do czego sluzy i jak WIEM :)gdie wyczytales ze niewiem gdzie jest dozownik ? sprzeglo niewiem dokladnie po której jest stronie, tzn rączka od sprzegla i linka to wiem gdize są :). ale nie przyjzalem sie gdzie idą .. do ktorej strony silnika... jak mi sie zpesuje to pewnie bede juz wiedzial... jestem początkującym.. jak ci przeszkadza to ze mało wiem :? to sorry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo niewiem dokladnie po której jest stronie, tzn rączka od sprzegla i linka to wiem gdize są . ale nie przyjzalem sie gdzie idą .. do ktorej strony silnika...

W DT 80 jest np tak, że linka idzie do lewej strony a sprzęgło jest po prawej.

 

no wsumie oddał bym do mechanika...ale u mnie w miescie nie ma takiego..dlatego radze sobie sam lub z pomocą mechanika samochodowego, wkacu wymiana uszczelki przy pokrywie czy przy zaworze wydechowym to dlaniego nie jest jakis wielki problem?  

To dla niego powinno byc bardzo proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu masz nieszczelne polaczenie wydech-cylinder?

 

Dobrze ze sie pytasz i chcesz sam sobie poradzic z tym, tylko wiesz czasem jest tak ze jak nie masz o czyms pojecia i cos rozmontujesz to potem nie wiesz jak zmontowac. Dlatego jak nie masz pojecia o tym to lepiej sie nie zabierac, bo dobrze ze masz checi ale czasem mozesz wiecej napsuc niz naprawic.

 

A jak nie wiesz gdzie jest cylinder i co tam chodzi w srodku to wpisz sobie w przegladarke "dzialanie silnika dwusuwowego" , "podstawy budowy silnikow" zebys wogole wiedzial co to jest tlok, cylinder czy swieca. Jak chcialbys miec to na papierze to wejdz na www.wkl.com.pl sa tam ksiazki "poradnik motocyklisty" czy "sam naprawiam motocykl" jak przeczytasz taka ksiazke to przynajmniej bedziesz cos juz wiedziec jakies podstawy podstaw i wtedy mozesz sie zabrac za robote. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no dzieki strzałek.

 

trajka66 no rozumiem, za remont silnika czy cos to bym sie nawet nie zabierał :) chce tylko sprawdzic skad kapie olej i zeby mi wymienil uszczelke mechanik :D , hehe co ty niechce mi sie czytac ksiazek :D ,wole pojezdzic, ale i tak dzieki za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy wyciekający olej z lagi da sie jakos zatrzymac? czy trzeba odrazu wymienic simeringi i wlac nowy olej do przedniego zawieszenia?

jesli nie dostane uszczelki to mozna wyciek o ktorym pisalem wyzej uszczelnic silikonem?

Czy mozna czyscic normalnie filtr powietrza w wodzie i plynie i wsadzic suchy i tak jezdzic? czy trzeba kupic preparat do filtrow i nasączyc go nim? bo chyba nie bede mial kasy i niewiem czy to nie szkodzi czemus..jesli sie ssuchy wsadzi.

i czym smarowac lancuch ?jesli nie ma sie tego w aerozolu do lancuchow? jakimis smarami czy czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.ja czyszcze bęzynką  potem lekko przeszmarowuje go olejem i mozna śmigać  

W aprili jest filtr z gąbki którego nie powinno sie czyścić benzyna tylko jak napisał kolega Ogr trzeba wymyc go w wodzie z mydłem.

Jeżeli nie dostaniesz usczelki to mozesz zrobić ją z kringielitu. Co do smarowania łancucha i filtra to trzeba kupywac środki do tego przenzaczone. Nieststy utrzumanie motocykla jest drogie :) sam zakup to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no no a ten filtr jak wymyje i wysusze to normalnie suchy wkladam i jazda?

z kringielitu ? a co to :) ?

Nom ja wiem, ale moj tata nie... np. powiedzial zebym jezdzil ..ze tylko troche kapie ten olej.. wsumie mechanicy samochodowi tez tak powiedzieli... ale ja wole zrobic i wtedy śmigać...te srodki kupie tylko narazie nie mam kasy zbytynio.. i dlatego chce wiedziec czy da sie np, oten lancuch inaczej dbać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no no a ten filtr jak wymyje i wysusze to normalnie suchy wkladam i jazda?

NIE, jescze musisz go nasączyć oeljem do filtrów.

z kringielitu ? a co to  ?  

To taki gumowy katron z którego robi sie usczelki. Smarujesz pokrywe olejem przykładasz ten karton i pukasz małum kluczykiem po rogach tak , że ładnie CI sie na kryngielicie odzworuje kształt i wtedy żyletką lub skalpelem wycinasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simeringi w lagach moga ci cieknac poniewaz dostal sie miedzy nie piach, jeden z kolegow na forum pisal o tym, opisal tez swoj patent na czyszczenie. podnosisz gumy zeby bylo widac simeringi, wycinasz patyczek np. z opakowania od jogurtu, delikatnie wkladasz miedzy laga a simering, wsuwasz i jedziesz powoli gora dol, i do okola, po prostu wygrzebujesz piach, po przejechaniu 2 razy dookola, popracuj troche lagami (poskakaj na moto) zeby simering sie dopasowal, wyczysc jeszcze raz, i zabierz sie za drugi w ten sam sposob,

(najlepiej poszukaj tego tematu, tam jest to dokladniej wytlumaczone)

u mnie ciekl, zrobilem tak jak jeden z kolegow napisal i juz nie cieknie

 

i do kolegi OGR, kto pyta ten nie bladzi.

 

filtr do powietrza to ja usiebie tez mam gabkowy to go wyciagnalem wytarlem pojemnik w ktorym sie znajduje, wyczyscilem koszyczek ktory tez sie tam znajdowal a gabke przedmuchalem troche sprezarka bo kasy nie mialem na preparaty, brudu troche wylecialo a preparat wciaz jest na gabce (wiec ze to nie jest dobre rozwiazanie, ale wygladal na czysty)

 

łancuch to mozna w ostatecznosci pedzlem i jakims olejem i pedzlem przesmarowac i przetrzec po chwili troche szmatka zeby nie byl mokry, no i zeby nie kapalo z niego

(tak w rowerze robilem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no no a ten filtr jak wymyje i wysusze to normalnie suchy wkladam i jazda?

jak go umyjesz to wcale nie bedzie suchy jesli wczesniej byl kiedys nasmarowany. jak sie raz nasączy filtr to starczy ci to na jakies 10 myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...