Skocz do zawartości

co stuka w silniku zJawy ??


Rozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odpaliłem jawe po zimowym remoncie i wielka lipa - w silniku coś sie tłucze w niebogłosy :clap: wszystkie łożyska są nowe , wał po regeneracji, cylindry po szlifie, ale jednak coś żle ja lub macher od regeneracji wału zrobił.

Pytanie co może powodować ten hałas ? przejechałem ok. 150km, nie przekraczając 3,5rpm, hałas taki sam a może i większy niż na początku, zdjołem cylindry - luzy na korbowodach OK, pierścienie całe, nie ma zadnych śladów zatarcia. Zapłon jest ustawiony na 2,9 - 3,0 mm przy próbie opóżnienia maszyna strzela w tłumik. Silnik wydaje z siebie dzwięki jakby właśnie sie zacierał, hałas słychać w całym zakresie obrotów (do 3500, wyżej nie próbowałem), pod obciążeniem jest głośniejszy niż na luzie, jeszcze jedno - silnik generuje nienaturalnie duże wibracje.

 

Co może być przyczyną takiego zachowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc zwiazane z tym ze masz stare sforznie.

ja tak mialem w MZ . zrobilem generalke( lozyska , wal , pierscienie) wszystko cacy a jednak cos sie tluklo.

okazalo sie ze wlasnie to byl stary sforzen pod tlokiem ktorego nie ruszalem i to on robil taki huk.

sprawdz go . moze akurat to jest TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze benzyna z oeljem nie wymieszana i dlatego tak trze po cylindrach?

moze jakas sruba puscila albo nakretka?

sprawdzałem wszystkie śruby i są ok, benzyne też raczej wykluczam,

byc zwiazane z tym ze masz stare sforznie

sforznie jak i wianki z igiełkami ich łozysk są nowe i nie mają luzów

gumki na glowice i cylindry pozakladales?

tak, wszystkie gumy wicziszajace pewnie siedzą na swoich miejscach

Cos mi sie wydaje, że wał jest żle wycentrowany i właśnie zdemolował któreś (albo i wszystkie) ze swoich łozysk głównych. Co do wyważania wału - czy należy to wykonywać przy regeneracji?? bo ZTCW wyważanie polega na usunięciu materiału w odpowiednim miejscu np. przez wywiercenie niewielkich otworów, a znamion takiej operacji nie dostrzegłem na wale. Jeszcze jedno pytanie - czy można ocenić osiowość wału nie wymontowując go z silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - czy można ocenić osiowość wału nie wymontowując go z silnika??

 

Moim zdaniem NIE, to juz jest wyzsza szkola. Jak sie myle to prosze mnie poprawic;)

 

sforznie jak i wianki z igiełkami ich łozysk są nowe i nie mają luzów

 

A masz blaszki dystansowe?? One sa miedzy korbowodem a tlokiem osadzone na sworzniu. Bez nich tez jest duzy halas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz blaszki dystansowe?? One sa miedzy korbowodem a tlokiem osadzone na sworzniu.

 

Tu mnie zaskoczyłeś, bo pierwsze słysze o czymś takim 8O a już na pewno nie zakładałem tego do silnika.

Podrzuć fotke tego cuda, jak masz możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz blaszki dystansowe?? One sa miedzy korbowodem a tlokiem osadzone na sworzniu. Bez nich tez jest duzy halas.

Pierwszy raz slysze o czyms takim w silniku CZ.

 

A moze Ci chodzi o panewki? Jesli tak to pudlo bo w CZ glowka jest na igielkach.

A moze Ci chodzi o segery zabezpieczajace sworzen?

Nie kumam o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sa pod sworzniem, nad spinkami zabiezpieczającymi sworzen, po prawej jest tlok, pierscienie i swieca. One sa cienkie, kolo 1 mm.

:lol:

Ale to jest Simson. W CZ niema takich blaszek. Nie kazdy motocykl ma tak samo wszystko rozwiazane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...