Skocz do zawartości

NIE DZIAŁA SPRZĘGŁO W DT 80 (1992r)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie, klamka nie ma nic do tego, linka tez. Jest poprostu taka łapka do której mocuje sie linke, regulowałem linke, tak, aby łapka po wciśnięciu klamki otworzyła sie na maximum - I DALEJ NIC. Motor zachowuje sie tak, jakby w ogole nie było kosza sprzęgłowego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , jak rozwiazane jest to w 80ce, ale sprawdz czy ta łapka za która ciaga linka nie wystaje za bardzo z silnika, ewentualnie wyciagnij ja tryche i przestawiaj o kilka stopni wkładajac do srodka do puki nie znajdzesz oporu przy "zalaczaniu" sprzegla

 

a jak nie to to chyba musisz zdjac pokrywe sprzegła, na mocowaniu kosza jest nakretka w która wchodzi taki dluuuuuugi chudy bolec, moze to sie poluzowalo i nie gra.

 

puki nie znajdziesz sprzegla lepiej nie odpalaj silnika !!!

 

ps. jak sie myle to niech mnie ktos poprawi, nie mam papierka "technik mechanik" :D :clap: i jestem po kilku bro :lol:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w mój podpis to znajdziesz kilka zdjęć sprzęgła w DT, mogą ci się przydać. Sam potrzebowałem zdjęć jak ją rozbierałem, no to wrzuciłem na bikepics żeby inni mogli skorzystać.

Na stronce Endurasa na bikepics też jest parę fotek silnika od DT125, myślę że to jest podobnie rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozbierzesz to nie ruszaj ośki startera bo mi wyskoczyła sprężyna z tego otworu na nią i po założeniu i złożeniu silnika pękła, później miałem masę problemów z nią ale w końcu udało się lekko to wszystko przerobić tak że chodzi. Ostatnio się wkurzyłem bo złożyłem silnik, już 2 raz zresztą, zalałem olejem, płynem chlodniczym, odpaliłem ją, wrzucam bieg, podjechałem do furtki ale zgasiłem bo nie mogłem sięgnąć żeby ją otworzyć i musiałem zsiąść z moto. OK, wsiadam z powrotem, chcę wrzucić na luz a tu zonk, dzwignia biegów nie da się ruszyć. Starter chodzi jak powinien, wszystko ok, tylko wlasnie ta dzwignia. Wkurzony już, rozebrałem z powrotem silnik w 20 min (rekord :lol: ) no i znowu ta cholerna sprężyna, tym razem wyskoczyła sobie z otworu gdzie powinna siedzieć i zaklinowała się w zmieniaczu biegów. Dorobiłem to tego otworu na sprężynę tulejkę ze szprychy od jawki :lol: , teraz wszystko jest swietnie spasowane i po kilkudziesięciu kopnięciach nic się nie stało. Jak o 16:30 zacząłem rozbierać silnik to przed 18 już jeździłem :clap: . A wniosek jest taki: nie zadzieraj ze sprężynami w DT bo ich zemsta będzie straszna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalenie nic nie dało bo wlasnie wczoraj probowalem, jezdzilem tylko na 1 biegu. No więc tak dziśzrobie, bo faktycznie jak wiecie motor składałem z części i tylko testowalem silnik kawałek czasu temu. Mam nadzieje ze to pomoże.

 

Złote chłopy jesteście :clap:

 

PS: Jeszcze niech mi ktoś powie w jakiej proporcji robić mieszanke paliwa (z castrolem czerwonym) bo nie mam dozownika. Wiem ze temat był juz poruszany, ale ostatnio wejscie na to forum zajmuje mi z 10 min spowodu nienajszybszego internetu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Strzalek dobrze mowisz, z 2-3 miesiące nie jezdziłem. A jeśli sie skleiło to co mam zrobić?  

Wyjmujesz tarcze z kosza sprzeglowego i rozczepiasz je. :clap:

Potem wypłukujesz skrzynie ropą i zalewasz nowy olej. Czasem jest tak że samo sie rozkleji po kilkuktotnym nacinięciu sprzęgła na zapalonym siniku.

 

PS: Jeszcze niech mi ktoś powie w jakiej proporcji robić mieszanke paliwa (z castrolem czerwonym) bo nie mam dozownika. Wiem ze temat był juz poruszany, ale ostatnio wejscie na to forum zajmuje mi z 10 min spowodu nienajszybszego internetu

1:40 czyli 100ml oleju na 4 litry benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...