Skocz do zawartości

co kupic w wieku 16 lat !!


Rekomendowane odpowiedzi

hejka mam 16 lat i jestem zakochany w crossach!! :lol: ale mamm narazie skutera (piaggio sfera 50) teraz chce zmienic sprzet bo to mi nie wystarcza ( jazda na jednym kole skakanie po lesie na 10'' kolach :clap: ) co kopic ??? za skutera dostane jak go sprzedam!! okolo 3000 pln !! reste sie dolozy wiec okolo 5000 pln !! co kupic za taka cene ?? (ubioru narazie nie kupuje) myslalem nad dt 50 / 80 albo aprilia rx 50 chcialbym zeby bylo zarejstrowane na 50 bo prawka na A1 nie bede zdawal !! bo szkoda kasy !! chyba ze uciekac przed policja ^^ :twisted: heh !!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze z kategoria A1 jest troche zachodu i troche kasy na to pójdzie ale jak kupisz 125 to bedziesz miał wieksza przyjemnosc z jazdy (ja tak zrobiłem i nie zaluje :D aha ale rodzice nie pozwolili mi na 80 cm zarej. na motorower :roll: ) zalatwiłem sobie papierek, ze przeszedlem kurs i od razu na egzamin (jezdziłem tylko 20 minut po zasniezonych ulicach 8O ) podobno na a1 wiekszosc zdaje za 1 razem :D i tak byłko u mnie 8)

 

dlaczego nie masz zamiaru kupic ubioru? :clap: za 5 tys mozna kupic moto, i jeszcz starczy na ciuchy , ja jezdziłem bez i teraz załuje (moje kolana i bark też :D :oops:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak narazie nie bede taq na tym szalal wiec na ubiur sie kupi w nastepnym sezonie !! teraz calosc chce przeznaczyc na moto !!!! :clap:

 

znalazlem to na allegro ! co na to powiecie ?

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=46251829

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45629951

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45877066

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45236428

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45823716 <== troszke za drogie :D ale wypas !! .....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza maszyna z wygladau spoko, rocznik bardzo fajny ale dorzuc jeszcze z 800zyla za rejestracje i stracony czas na upierdliwych urzednikach

dziwna jest tylko ta rama, no i przod jakis niski, moze obnizony albo zurzyte sprezyny

ten fantic to juz sporo czasu na sprzedaz jest, marka dla mnie nie znana,

ale widac ze koles dbal wystarczy popatrzec co ona ma za osprzet, opony chyba do wymiany jak w terenie chcesz pojezdzic

3 motorek to yamaszka DT, kumpel ma taka tylko ze starsza, kazdy ci ja poleci, czesci latwo dostepne i sprzet godny

Aprila jak wiem ma lepsze zawieszenie od DT (patrz na przednie, o wiele grubsze rury) tylko ten dyfuzor jakis pogiety, mozliwe ze po malowaniu jest bo na reszcie wgniecien nie widac, zadziwia mnie ta stopka centralna, w enduro jeszcze takiej nie widzialem

ostatni motorek to mi bardziej supermoto przypomina jakies male te przednie kolo, no i jak mowisz kochasz crossy to dorzuc sobie troche kasy na opony crossowe bo na tych to sobie w terenie nie pojezdzisz

 

 

to sa moje opinie, niech koledzy mnie poprawia jak cos zle napisalem,

ja polecam DT, bo jak lubisz crossy to przyda ci sie duzy skok bo na pewne bedziesz chcial troche polatac no i maszyna jest zrywna i malo awaryjna.

kumpla rocznik 87 bodajze jezdzi jak nowy, pali na pierwszego kopa, czesci prawie od reki, i na jedno da sie wyrwac dosc latwo

 

ja mam juz 17 lat jezdze na Suzuki DR125 prawka jeszcze nie mam (jeszcze 10 miesiecy), obok siebie mam las wiec glownie tam jezdze chociaz niedaleko mam poligon, po miescie tez czasami sie przejade, jak nie szalejesz to policja cie zatrzyma. a jak masz glupich sasiadow jak moj kumpel to musisz nauczyc sie zyc z nimi w zgodzie i nie krecic koleczek przed ich domem albo nie jezdzic 70 na godzine w dodatku bez kasku

i nie halasowac od 8 rano w niedziele rozgrzewajac maszyne.

to wtedy po policje nie zadzwonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dt to dobra inwestycja :] ale zostaw sobie coś na ubiór (kask + google+ buty=minimum 1000zł ) bo gwarantuje ci ze na 1 jazdach moze nie bedziesz szalal ale pozniej 100% ze zaczniesz odkrecac manetke do konca a majac 16 lat nie bawil bym sie na twoim miejscu w 50 ccm :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie nie bede taq na tym szalal wiec na ubiur sie kupi w nastepnym sezonie !!

tu nie chodzi o to czy szalejesz czy nie, wyglebic moze kazdy, a jak bedziesz jezdzil po ulicach to jestes narazony na innych uczestników ruchu :clap: i dzwonek moze byc nie z twojej winy, zreszta chyba nikt go nie planuje wiec niby po co kupowac ciuchy :D jak bym mial porzadna kurtke i żołwia to moze bym nie narzekał na bol w barku (szlif na zakrecie), z kolanami to samo + slabe zabezpieczenie przed zimnem ( na starosc to dopiero bedzie łupało :D )

 

heh teraz tez nie mam kompletnego ubioru, ale gdybym teraz mial kupic moto to czesc kasy na 100% bym zostawil na ubranko :D przemysl to , chodzi o zdrowie

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos podobnego z dłońmi, odmrozilem je sobie z 3 razy

raz to mi spochly ze nie moglem palcow zgiac a kolejne 2 razy to tak bolaly jak wrocilem do domu (wiedzialem ze sa zimne bardzo zimne czucia juz nie mialem) no i teraz mam sine rece i chyba uszkodzilem sobie naczycia krwionosne (moja babcia miala to samo i teraz jej paznokcie nie rosna)

 

a co do kolan, ja jezdzilem w 2x spodnie w tym jedne grube

i tak po kazdej jezdzie mialem zimne kolana i teraz zaczynam odczuwac ze cos dziwnego z nimi sie dzieje

gdybym mial ochraniacze to co innego bo one chronia cie przed upadkiem, wiatrem, zimnem (teraz juz mam)

 

na bezpieczenstwie lepiej nie oszczedzac bo pozniej bedziesz zalowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rękach to ja nie wspomne teraz jak jest już koło zera to nawet jak chodze to w rekawiczkach bo momentalnie mam całe sine i zimne musze smarować kreme bo mi skór pęka :/ A kolana też mnie coś ostatnio bolały (w sumie to kolano) ale ugrzałem je w 2 dni i przestało uff :clap: ochraniacze dużo dają bo mają plastik (zatrzymuje wiatr i uderzenia) i pod tym pianke która zatrzymuje ciepło przy nogach. Mimo że nie sąto jakieś super ochraniacze (15 eur za nie dałem) to mi pasują jak jeżdże zimą nigdy nie jest mi zimno w kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja motor planuje kupic dopiero w lecie (po urodzinkach :clap:) wiec o odmorzenia sie nie martwie a z glebami !! to licze na szczescie jak narazie !! ubiur jak juz to w przyszlum sezonie !! narazie skupie sie na motorze moze kupie jakas sprowadzona aprilie bo mam znajomego co sprowadza ze wloszech !! jak mi kasy zostanie to pomysle nad ubiorem !!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...